Nisan 4, 2023

Göcek’te Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi – Göcek Plajları Ve Koyları 2023

Göcek'te Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi - Göcek Plajları Ve Koyları 2023

Göcek, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı bir turistik bölgedir. Göcek, tekne turları ve adaları ile adından sıkça söz ettirmektedir. Yassıca Adaları ve Domuz Adası gibi irli ufaklı koylara ev sahipliği yapan adaları da sınırları içerisinde barındıran Göcek‘te doğa ile iç içe vakit geçirmek mümkündür. Göcek’te karayolu kullanarak veya tekne turlarına katılarak ulaşım sağlayabileceğiniz birden çok koy ve plaj bulunmaktadır. Özellikle Göcek ve Dalaman çevresini tanımak, tarihi kalıntıları yakından incelemek, su altı güzellikleriyle beraber yüzmek ve Ege denizinin çeşitli manzaralarını izlemek için Göcek’i mutlaka ziyaret etmelisiniz. Göcek’te her bütçeye uygun tatil fırsatı bulunmaktadır. Günübirlik veya konaklamalı tatil müdavimlerinin sık, sık tercih ettiği Göcek’te huzurlu bir tatil deneyimi için sizler için hazırlamış olduğumuz blogumuzu incelemeyi unutmayınız. İşte Göcek’te denize girilecek yerler 2023 listesi. Göcek plajları ve koyları 2023 listesi. Göcek’in denizi nasıl? Göcek plajları özellikleri. Göcek koyları hangileri? Göcek’te nerede denize girilir? Göcek’te denize girilir mi? Göcek’te tekne turu yapılan yerler listesi 2023 ve daha fazlası kampyerleri.org blogunda.

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Ayten Koyu

Göcek’te denize girilecek yerler 2023 listemiz ve Göcek plajları ve koyları 2023 listemiz içerisinde yer alan Ayten Koyu’nda herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Ayten Koyu’na giriş ücretsiz olup; piknik ve kamp yapılabilmektedir. Duş ve tuvalet gibi sosyal imkanların da bulunmadığı Ayten Koyu’nun plaj alanı çok küçüktür ve plaj alanı ile beraber denizinin içi taşlık yapıya sahiptir. Günümüzde bakımsızlığından dolayı yoğun şikayet alan Ayten Koyu’nun denizi sığdır ve 10 – 15 metre sonra derinleşebilmektedir. Ayten Koyu’na Göcek tekne turlarına katılarak veya karadan araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak karayolu ile gitmek istediğinizde, yolun çok bozuk ve son 500 metresinin taş ve çakıl yapısına sahip olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden tekne turu ile Ayten Koyu’nu keşfetmeniz sağlıklı olacaktır. Ayten Koyu’nda tatil yapmak isterseniz; malzemelerinizi ve ekipmanlarınızı mutlaka götürmeniz gerekmektedir. Ek olarak; deniz ayakkabısı ile terlik götürmeyi de unutmayınız. İşletme ve sosyal imkanların bulunmamasından dolayı, çocuklu ailelere uygun değildir ama tekne turlarına katılarak keşfedilebilir.

Ayten Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/5iKKXdBBihL73qw19

Ayten Koyu
Ayten Koyu

Canes Sahili

Canes Sahili’ne giriş ücretsizdir. İşletme ve tesis imkanları bulunmayan Canes Sahili’ne Göcek tekne turlarına katılarak ulaşım sağlanabilir. Kendi aracınızı kullanarak da Canes Sahili’ne ulaşım sağlayabilirsiniz ancak, yol toprak ve taş yapısına sahip olmasının yanı sıra; son 1 ile 2 kilometresi çok bozuk ve 4×4 arazi tipi araç yapısına uygundur. 4×4 arazi tipi araca sahip değilseniz, karayolu üzerinden Canes Sahili’ne gitmenizi önermiyor, tekne turlarına katılmanızı tavsiye ediyoruz. Turkuaz – mavi bir denize sahip olan Canes Sahili’nin plaj alanı da çok küçüktür ve doğa ile iç içe vakit geçirmek için tercih edilebilir. Ulaşım zorluğu ve hiçbir imkanın bulunmaması nedeniyle, çocuklu ailelere uygun değildir.

Canes Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/7n1VNV5EDvjuzAXA8

Canes Sahili
Canes Sahili
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Osmanağa Koyu

Göcek tekne turlarına katılarak veya karayolu üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz Osmanağa Koyu sizleri bekliyor. Osmanağa Koyu’na giden yolun son 5 kilometrelik etabı asfalt ancak, geriye kalan 2 kilometrelik etap toprak, dar ve çok kötü olmasından dolayı 4×4 arazi tipi araca ihtiyacınız olacaktır. Herhangi bir işletme ve tesise sahip olmayan Osmanağa Koyu’nda duş ve tuvalet imkanları da yoktur. Piknik ve kamp yapacaksanız; ekipman ve malzemelerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Çam ağaçları eşliğinde huzurlu bir deneyim yaşamak isterseniz Osmanağa Koyu’nu ziyaret edebilirsiniz. Osmanağa Koyu’na girişler ücretsizdir ve oldukça sakindir. İşletme bulunmaması ve karayolu ulaşımının zor olmasından dolayı, çocuklu ailelere uygun değildir. Dileyen aileler tekne turları ile ziyaret  edebilir.

Osmanağa Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/TbCutXSStsKSamwo8

Osmanağa Koyu
Osmanağa Koyu

Göcek Adası

Göcek’te denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde her daim kendisine yer bulan Göcek Adası harika bir doğaya sahiptir. İrili ufaklı birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapan Göcek Adası’nı Dalaman’dan ve Göcek’ten hareket eden tekne turları ile keşfedebilirsiniz.

Göcek Adası Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/FN9EogTcg3NuW2uk6

Göcek Adası
Göcek Adası

Yassıca Adaları

Göcek’in mutlaka ziyaret edilmesi gereken adalarından olan ve Göcek tekne turlarının müdavim rotasında bulunan Yassıca Adaları, harika bir doğaya ve denize sahiptir. Denizi havuz gibi hissettiren Yassıca Adaları’nda herhangi bir tesis ve işletme yok ancak tekne turları ile harika bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Yassıca Adaları Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/sXNq2Tgo5W1yE6LE6

Yassıca Adaları
Yassıca Adaları

Boynuzbükü Koyu

Çam ağaçlarının çevrelediği ferah bir ortama sahip olan Boynuzbükü Koyu’nda restoran ve restoran bünyesine ait iskele de bulunmaktadır. Göcek’te teknelerinizle veya tekne turlarınız ile ziyaret edebileceğiniz izole bir ortama sahip olan Boynuzbükü Koyu; eşsiz bir doğaya sahiptir.

Boynuzbükü Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/nsSKpuigCqCg7W5p6

Boynuzbükü Koyu
Boynuzbükü Koyu

Kille Koyu

Denizi berrak ve her zaman temiz olan Kille Koyu’nda yüzerken denizin içini görebilirsiniz. Dalgalı bir denizi yok ancak, aralıklarla rüzgar hissedebilirsiniz. Belediye tarafından işletilen Kille Koyu’nda belediyeye ait büfe hizmeti de var. 20 TL ile 40 TL arasında şemsiye ve şezlong kiralama ücreti, kişi başı 10 TL’de Kille Koyu’na giriş ücreti istenmektedir. Soyunma kabini, tuvalet ve duş imkanları da mevcut. Karayolu üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir. Yarı toprak, yarı asfalt yol kullanılabilir ancak zorlu bir etap olmasından dolayı önerilmemektedir. Göcek tekne turları ile hızlıca ulaşabilirsiniz. Kille Koyu’nda denize girilen ilk bölgelerde ve plaj alanında ince taş yapısı vardır. Denizin ilerleyen kısımları kum yapısındadır. Çocuklu ailelere uygundur.

Kille Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/zRUGW93Lq55G1RVV8

Kille Koyu
Kille Koyu

Bedri Rahmi Koyu

Eski ismi Taşyaka Koyu olan Bedri Rahmi Koyu’nun ismi Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan gelmektedir. Bedri Rahmi Eyüboğlu, Bedri Rahmi Koyu’nda kayak üzerine işlediği balık figürü nedeniyle ilgi görmektedir. Ayrıca Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun çizdiği balık figürü içerisinde dikkatli bakıldığında 6 ile 7 adet çeşitli hayvan figürü olduğunu da görebilirsiniz. Bedri Rahmi Koyu’na 4×4 arazi tipi araçlar ile gidilebilir ancak yolu bozuk ve rota şaşırma ihtimaliniz çok yüksek. Bu yüzden Göcek tekne turları ile Bedri Rahmi Koyu’nu ziyaret etmeniz sağlıklı olacaktır. Restoran imkanı da bulunan Bedri Rahmi Koyu’nda M.Ö. 350’li yıllarda Likya döneminden kalan kaya mezarlarına ait kalıntılar da gözlemlenebilir. Denizi çok temizdir.

Bedri Rahmi Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/BjzRpQK6W9nYkxou6

Bedri Rahmi Koyu
Bedri Rahmi Koyu

Sıralıbük Koyu

Göcek’te denbize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde yer alan Sıralıbük Koyu’nun denizi tertemiz ve pırıl, pırıldır. Dalgaların bulunmadığı Sıralıbük Koyu’nda zaman, zaman rüzgar olabilmektedir. Sıralıbük Koyu’na giriş ücretsizdir ve herhangi bir işletme ve tesis yoktur. Sıralıbük Koyu’nun plaj alanı çakıl taş yapısına sahiptir. Herhangi bir imkana sahip olmamasından dolayı çocuklu ailelere uygun değildir ancak aileler tekne turlarına katılarak Sıralıbük Koyu’nu keşfedebilirler.

Sıralıbük Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/i19XBaut1tUGcWjX7

Sıralıbük Koyu
Sıralıbük Koyu

Tersane Adası (Tersane Koyu)

Tersane Koyu olarak da bilinen Tersane Adası, Göcek tekne turlarının müdavim rotasında yer almaktadır. Berrak ve masmavi bir denize sahip olan Tersane Adası’nda yüzerken balıkları izleyebilirsiniz. İrili, ufaklı koylara sahip olan Tersane Adası, Göcek’in en büyük adası olarak bilinir. Ayrıca Tersane Adası’nda Osmanlı döneminden kalan tersane kalıntılarını da görebilirsiniz. Demir atılabilecek 2 adet limanı bulunan Tersane Adası’nda restoran da vardır. Çocuklu aileler de Göcek tekne turları ile Tersane Adası’nı ziyaret edebilir.

Tersane Adası Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ufY89F2K5UExoBei8

Tersane Adası (Tersane Koyu)
Tersane Adası (Tersane Koyu)

Akvaryum Koyu

Domuz Adası ile Tersane Adası ortasında yer alan Akvaryum Koyu enfes bir doğaya sahiptir. Yıkılan fener kalıntıları bulunan Akvaryum Koyu’nun denizi berrak ve masmavidir. Herhangi bir imkan bulunmayan Akvaryum Koyu’nda doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Akvaryum Koyu’na giriş ücretsizdir. Çocuklu aileler de Akvaryum Koyu’nu tekne turlarına katılarak ziyaret edebilir.

Akvaryum Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/mESMo5Js5tfWLwLY9

Akvaryum Koyu
Akvaryum Koyu

Domuz Adası

Göcek ve Dalaman’da tekne turları ile ziyaret edebileceğiniz eşsiz bir ada olan Domuz Adası’nın denizi çok güzeldir. Su sıcaklığının her kesime hitap ediyor olması ve denizinin temiz olması Domuz Adası’nı eşsiz kılmaktadır. Domuz Adası; aynı zamanda irili ufaklı pek çok  koya da ev sahipliği yapmaktadır. Domuz Adası’nda yüzerken balıkları ve çeşitli deniz canlılarını yakından görebilirsiniz. Çocuklu aileler de tekne turları ile Domuz Adası’nı ziyaret edebilir. Domuz Adası’na giriş ücreti yoktur.

Domuz Adası Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/y34C2fq1xrykHe4VA

Domuz Adası
Domuz Adası

Sarsala Koyu

Dalaman’dan virajlı ve oldukça dar bir yol üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz, Göcek’ten ise tekne turları ile keşfedebileceğiniz harika bir koy olan Sarsala Koyu’na girişte kişi başı 10 TL ücret talep edilmektedir. Duş, tuvalet ve soyunma kabini imkanları bulunan Sarsala Koyu’nda araç parak edilebilir uygun alanlar da bulunmaktadır. Şemsiye ve şezlong kiralamak için 20 TL ile 40 TL arasında ücret ödemelisiniz. Yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz işletme de vardır. Sarsala Koyu’nun plaj alanı ve denizi kumludur. Sarsala Koyu’nun denizi 25 metre boyunca sığ özelliğe sahiptir ve çocuklara uygundur.

Sarsala Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/KEGgCSBd2t5mmQBY6

Sarsala Koyu
Sarsala Koyu

Hamam Koyu (Kleopatra Koyu)

Kleopatra Koyu olarak da bilinen Hamam Koyu’nda tarihi hamam kalıntıları arasında yüzmek mümkündür. Tekne turu tercih ederek veya Sarsala Koyu üzerinden trekking yaparak ulaşım sağlanabilir. Hamam Koyu’nda herhangi bir işletme ve tesis yoktur. Ayrıca Hamam Koyu’na giriş ücreti de yoktur. Sabah erken saatlerde veya akşam 17:00 civarında ziyaret ederseniz, daha sakin olacaktır. Diğer saatlerde kalabalıktır.

Hamam Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/r2HeBUJxTXavw68u8

Hamam Koyu (Kleopatra Koyu)
Hamam Koyu (Kleopatra Koyu)

Binlik Koyu

Çam ve zeytin ağaçlarının çevrelediği harika bir koy olan Binlik Koyu; Martı Koyu ile Hamam Koyu arasında bulunmaktadır. Göcek 12 adalar tekne turu rotasında bulunan Binlik Koyu’nda herhangi bir işletme ve sosyal tesis yoktur. Çocuklu aileler de Göcek ve Dalaman’dan tekne turları ile Binlik Koyu’nu ziyaret edebilirler.

Binlik Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/6dwK9WJzTJMaZFn98

Binlik Koyu
Binlik Koyu

Martı Koyu

Doğası ve denizi çok temiz olan Martı Koyu’nda; kaya üzerine çizilmiş martı figürü bulunmaktadır. İşletme ve tuvalet gibi sosyal imkanların hiçbiri yoktur. Doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için patikalar vardır. Giriş ücreti bulunmayan Martı Koyu’na çocuklu aileler de Göcek’ten veya Dalaman’dan tekne turu ile ziyaret edebilirler.

Martı Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/q9i2Vs5oEc7b65Rn9

Martı Koyu
Martı Koyu

Merdivenli Koyu

Merdivenli Koyu’nun arka bölümünde kaya içine oyulmuş merdivenler vardır ve o merdivenleri kullanarak köye ulaşmak mümkündür. Merdivenli Koyu’nun ismi de, söz konusu bu merdivenlerden gelmektedir. Giriş ücreti yoktur. İşletme ve tesis bulunmayan Merdivenli Koyu’nun denizi berrak ve oldukça temizdir. 10 ile 15 dakika yürüyerek ulaşım sağlayabileceğiniz restoran vardır. Çocuklu aileler de Göcek ve Dalaman tekne turları ile ziyaret edebilir.

Merdivenli Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/4X96BX7ULeJRnfcP8

Merdivenli Koyu
Merdivenli Koyu

Göbün Koyu

Göbün Koyu’na Merdivenli Koyu üzerinden 10 ile 15 dakika sürecek yürüyüş ile ya da tekne turları ile ulaşım sağlanabilir. Restoran bulunan Göbün Koyu; zeytin ve çam ağaçları arasında yer almaktadır. Duş ve tuvalet imkanı da bulunan Göbün Koyu; çocuklu ailelere uygundur. gocek’te denize girilecek yerler 2023 listesi.

Göbün Koyu
Göbün Koyu

EDİTÖR NOTU

Daha önce Göcek’te tatil yaptınız mı? Göcek’te tekne turu yaptınız mı? Deneyimlerinizi iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.