Mart 30, 2023

Faralya Plajları Ve Koyları 2023 – Uzunyurt’ta Denize Girilecek Yerler 2023

Faralya Plajları Ve Koyları 2023 – Uzunyurt'ta Denize Girilecek Yerler 2023

Türkiye’nin en büyük kamp platformu Kampyerleri.org / Instagram @kampyeri ekibi olarak sizler için yeni içerikler oluşturmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz gün Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan plajları ve koyları listesini paylaşmıştık. Bugün de sizler için Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Faralya’da denize girilecek yerler 2023 listesini paylaştık. Faralya Köyü, Uzunyurt olarak da bilinmektedir. Yaygın olarak kullanılan ismi Faralya’dır. Faralya plajları ve koyları 2023 listesine; blogumuz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.  Likya ve Roma kalıntılarına ev sahipliği yapan Faralya, Dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu’na da ev sahipliği yapmaktadır. İşte Faralya’da doğa ile iç içe tatil yapabileceğiniz birbirinden güzel Faralya plajları.

FETHİYE PLAJLARI VE KOYLARI 2023 LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Kabak Plajı (Kabak Koyu)

Faralya plajları ve koyları 2023 listemiz içerisinde ilk sırada yer alan Kabak Plajı, Kabak Koyu olarak da bilinir. Fethiye’de asıl adı Uzunyurt olan, Faralya’da yer alan Kabak Plajı’nda doğa ile iç içe zaman geçirmek mümkündür. Kabak Plajı’na ulaşım sağlamak için aracınızı yol üzerinde bırakıp, zorlu bir parkur inmeniz gerekmektedir. Bu yüzden tekne turları ile yaygın olarak ziyaret edilen Kabak Plajı’na araç ile inmek çok zordur ve yolu berbattır. Plaj alanı çakıl taş yapısına sahip olan Kabak Plajı, Tarihi Likya Yolu üzerinde yer almaktadır. Kamp yapılması yasaklanan Kabak Plajı çevresinde; konaklama yapabileceğiniz camping işletmeleri ve bungalov ev tesisleri vardır. Denizi çok güzel olan Kabak Plajı’nın suyu da oldukça güzel ve tertemizdir. Kabak Plajı’nın denizine girdiğinizde; 3 – 5 metre sonra derinleşme başlamaktadır. Kabak Plajı’na giriş ücretsiz ancak kendi aracı ile gelenler için yol üzerinde otopark ücreti talep edildiği görülmektedir. Otopark ücreti ise 40 TL ile 50 TL seviyelerindedir. Şezlong ve şemsiye kiralaması da ücretli olan Kabak Plajı’nda yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz işletme ve tesis bulunmaktadır. Doğası ve manzarasından dolayı Kabak Plajı’nı ziyaret etmenizi öneriyoruz ancak ulaşım ve imkanların eksik olmasından dolayı çocuklu ailelerden ziyade, genç ve yetişkin bireylere daha uygundur.

Kabak Plajı (Kabak Koyu) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/k1rPeusELpT5xacT9

Kabak Plajı (Kabak Koyu)
Kabak Plajı (Kabak Koyu)

Çukuryurt Plajı

Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı Uzunyurt mevkiinde yer alan Çukuryurt Plajı’na karadan uzun sürecek zorlu bir parkur üzerinden ya da tekneler ile deniz yolu üzerinden kolayca ulaşım sağlamanız mümkündür. Faralya Köyü’nde yer alan Çukuryurt Plajı’nda herhangi bir işletme yoktur. Aynı zamanda; tuvalet ve duş gibi imkanlar da bulunmamaktadır. Çukuryurt Plajı’nın plaj alanı çakıl ve kum yapısı olarak karışıktır. Çukuryurt Plajı’nın kendine ait çok küçük bir şelalesi de bulunur. Denizi güzel ve oldukça temiz olan Çukuryurt Plajı’nın plaj alanı küçük ancak birkaç saat vakit ayırıp, doğada yalnız başınıza zaman geçirebilirsiniz. Çukuryurt Plajı’nda herhangi bir tesis olmaması yüzünden çocuklu aileler için uygun değildir ancak tekne turu ile ziyaret edip, günübirlik güzel vakit geçirebilirsiniz. Çukuryurt Plajı’na giriş ücretsizdir.

Çukuryurt Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/4Qw7BTPmzBWkJN5i7

Çukuryurt Plajı
Çukuryurt Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Kelebekler Vadisi

Faralya plajları ve koyları 2023 listemiz içerisinde yer alan Kelebekler Vadisi, Muğla’nın en çok ziyaret edilen bölgeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kelebekler Vadisi, Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı Uzunyurt mevkiinde yer almaktadır ve Uzunyurt aynı zamanda, Faralya Köyü olarak da bilinir.  Kelebekler Vadisi’ne tekneler ile ulaşım sağlanabilir ve harika bir doğaya sahiptir. Kelebekler Vadisi’nden deniz ve doğa manzaralı drone ve video çekimleri yapabilir, aynı zamanda bölgede hizmet veren video ve kameramanlardan ücret karşılığında çekim yaptırabilirsiniz. Kelebekler Vadisi’nin oldukça küçük taşlı bir plaj alanı vardır. Acil ihtiyaçlarınızı da giderebileceğiniz market yer alan Kelebekler Vadisi’ne giderken, mutlaka su götürmeyi unutmayınız. Tarihi Likya Yolu üzerinde yer alan ve Likya Yolu için çok önemli bir lokasyon olan Kelebekler Vadisi’nde tatil sezonunda tekne turları ile yoğunluk oluşabilmektedir. Kelebekler Vadisi çevresinde; deniz manzaralı bungalov ev işletmeleri ve camping tesisleri de hizmet vermektedir. Denizi taş ve yer, yer kayalık yapıya sahip olan Kelebekler Vadisi’nde denize girecekseniz; mutlaka deniz ayakkabısı kullanmanız gerekmektedir. Kelebekler Vadisi çevresinde şelale var ve 10 TL ücret karşılığında gezmek isterseniz, ziyaret edebilirsiniz ancak beklentinizi hiç karşılamayacaktır. Çünkü şelale oldukça küçük ve zaman, zaman su akmamaktadır. Kelebekler Vadisi’ne giriş ücreti yoktur, sadece tekne turu ücreti ödemeniz gerekmektedir. Çocuklu aileler de Kelebekler Vadisi’ni tekne turları ile keşfedebilirler.

Kelebekler Vadisi Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/dzRhe7gqAoTZD33h6

Kelebekler Vadisi
Kelebekler Vadisi

EDİTÖR NOTU

Daha önce Faralya’da tatil yaptınız mı? Faralya’yı ziyaret etmiş okurlarımızın deneyimlerini iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.