Eskişehir Çifteler Sakaryabaşı Kamp Alanı

Eskişehir Çifteler Sakaryabaşı Kamp Alanı


Eskişehir’de belki de görebileceğiniz en doğal bölgelerden bir tanesi olan, Çifteler Sakaryabaşı kamp alanı hakkında bilgiler paylaştık. Renkli balıkları, tertemiz suyu, bol oksijenli havası ve dalış noktaları bulunan, aynı zamanda Sakaryabaşı olarak isimlendirilen; Çifteler sizleri bekliyor. Sakarya nehrinin başlangıç noktalarından bir tanesi olan Çifteler, dalgıçlar ve doğa seveler tarafından yoğun olarak ziyaret ediliyor.

Yer altı güzelliklerinin keşfedildiği Sakaryabaşı Karaburgu bölgesi içerisinde bulunan Gökgöz ve Kırkkız havuzlarının derinliği ise 8 metredir. Saniyede 6 ton su çıktığı belirtilen havuzlar, dalgıç grupları tarafından yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Olta balıkçılığının yasak olduğu, Sakaryabaşı’nda; piknik, kamp, doğa fotoğrafçılığı, su bisikleti ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

Çifteler Sakaryabaşı Nerede?- Nasıl Gidilir?

Eskişehir kent merkezine 70,1 kilometre uzaklıkta yer alan Sakaryabaşı’na şahsi aracınız ile gidecekseniz, 1 saat sürecek bir yolculuk yapmanız gerekmektedir. Eskişehir – Karılpınar – Mahmudiye – Çifteler güzergahını ya da Eskişehir – Akoınar – Sarayören – Seyitgazi – Mahmudiye – Çifteler güzergahını kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanının Çifteler merkezine olan uzaklığı ise; 5,3 kilometredir. Sakaryabaşı, Eskişehir – Konya yolu üzerinde yer almaktadır. Kent merkezinden yola çıktıktan sonra, Çifteler ilçe merkezini geçin ve Belpınar güzergahına devam edin. Yol üzerinde sağ tarafta Sakaryabaşı piknik alanını göreceksiniz.

Toplu taşıma araçlarını kullanarak gelecek misafirler, Çifteler – Sakaryabaşı güzergahı ve yakınından geçen otobüsleri tercih edebilirler. Söz konusu otobüs hatları ise; 43S – 44K – 57S – 59S – 5S – 6S hatlarıdır. Kendinize en uygun olacak hattı güzergah oluşturarak öğrenebilirsiniz.

Çifteler Sakaryabaşı Nerede?- Nasıl Gidilir?
Çifteler Sakaryabaşı Nerede?- Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Çifteler Sakaryabaşı Kamp Alanı

Eskişehir’de eğlenceli bir kamp yapabileceğiniz Sakaryabaşı’nda çadır kampı ya da günübirlik piknik yapabilirsiniz. Tuvalet ve market gibi temek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz imkanlar bulunan kamp alanı içerisinde, bisiklet parkurları da bulunmaktadır. Su sporu aktivitelerini de gerçekleştirebileceğiniz alan içerisinde, dalış yaparak yer altı güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Kamp alanında ateş yakmak serbesttir. Mangal ve barbekü keyfi yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşü için de uygun olan, Sakaryabaşı’nda yürüyüş yapabileceğiniz parkurlar bulunmaktadır. Eskişehir’de saklı kalmış bu cennet güzelliğini görmek istiyorsanız hemen yola çıkmanızı tavsiye ederiz.

Daha çok günübirlikçi misafirler tarafından ziyaret edilen, Sakaryabaşı; dalış ve kamp yapmak isteyenlerin de tercih ettiği en güzel bölgelerden bir tanesidir. Çifteler kamp alanı çadırlı kampçılık için uygundur ve kamp alanı içerisinde bungalov ve ahşap ev gibi yapılar bulunmamaktadır. Çadır kiralama hizmetleri bulunmuyor. Bu yüzden kamp ekipmanlarınızı yanınızda getirmeniz gerekiyor. Yiyecek ve içecek ihtiyacınızı bölgede bulunan marketten temin edebilirsiniz. Dilerseniz kendinizde hazırlayabilirsiniz. Ateş yakmak serbest olduğu için mangal tarzı menüler hazırlayabilirsiniz.

Yerde ateş yakanlar var ancak doğaya sahip çıkmamız gerekiyor. Bunun için; kamp sobası, mini tüplü ocak, mini mutfak tipi tüp veya ateş kovası kullanmanızı öneriyoruz. Bu şekilde doğaya vereceğimiz zararı en aza indirmiş oluruz. Telefon çekiyor. Ancak her hat şebekesinin aynı sinyal gücüne sahip olup, olmadığı hakkında bilgi yok. Balık tutulması söz konusu değil. Balık tutulabildiği iddia ediliyor. Avlanmak yasak. Gölge alanlarda kamp yapmak istiyorsanız, sabahın erken saatlerinde yola çıkmanızı öneriyoruz. Öğlen saatlerinde kalabalık olmaktadır.

Çifteler Sakaryabaşı Kamp Alanı
Çifteler Sakaryabaşı Kamp Alanı

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Çifteler Sakaryabaşı Kamp Alanı Aktiviteleri

 • Yüzme
 • Dalış
 • Çadırlı kampçılık
 • Bisiklet turu
 • Doğa yürüyüşü
 • Doğa fotoğrafçılığı
 • Mangal
 • Barbekü
 • Kitap okuma
 • Hamak keyfi
 • Piknik
 • Sportif aktiviteler
 • Günübirlik gezi
 • Deniz bisikleti turu
Çifteler Sakaryabaşı Kamp Alanı Aktiviteleri
Çifteler Sakaryabaşı Kamp Alanı Aktiviteleri

Çifteler Sakaryabaşı Kamp Alanı İletişim Ve Adres Bilgileri

 • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
 • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
 • Telefon: 05388657698 (Dalış okuluna ait telefon numarasıdır ancak genel bilgi alabilirsiniz)
 • Adres: https://goo.gl/maps/3Wac4U1vGoMUXVnf7
Eskişehir’in Çifteler ilçesinde bulunan Sakaryabaşı kamp alanı hakkında bilgiler paylaştık. Daha önce Sakaryabaşı’nda çadır kampı ve piknik deneyimlemiş olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


TAVSİYELERİMİZ

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri - Trabzon Akçaabat

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri – Trabzon Akçaabat

Trabzon Akçaabat'ta günübirlik gezi ve piknik için uygun olan, Kayabaşı Tabiat Parkı giriş ücretleri listesini paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.