Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı’na Glamping Çadırı ve Bungalov Evler Yapılıyor

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Mersin’in Erdemli ilçesi sınırları içerisinde yer alan Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı’na glamping çadırı ve bungalov evler yapılıyor. Doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenler için harika bir seçenek olacak glamping çadır ve bungalov evler ile ilgili bilgi Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’dan geldi. İşte Tabiat Parkı ile ilgili tüm gelişmeler.

MERSİN KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MERSİN BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı’na Glamping Çadırı ve Bungalov Evler Yapılıyor

Erdemli Belediyesi, doğayla iç içe tatil arayanların gözdesi haline gelen bungalov ve glamping evleri hayata geçiriyor. Erdemli Belediyesi, doğayla iç içe tatil arayanların gözdesi haline gelen bungalov ve glamping evleri hayata geçiriyor.Bir yanda uçsuz güzelliğiyle Akdeniz’in mavi denizi, diğer yanda çam ormanları ve yeşiliyle Toros Dağları’nın güzelliğinin birleştiği yer, Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı’nda yeni yatırımlar artıyor.

Doğaya uyumlu bungalov ve glamping evler projesi, Çukurova Kalkınma Ajansı’nın hibe desteği ve Mersin Üniversitesi iş birliği ile Erdemli Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Proje, Erdemli bölgesinde doğa ve deniz turizmini geliştiren, çevre ve biyolojik çeşitliliğin korunduğu alternatif ve yenilikçi bir konaklama türü özelliğini taşıyor. Bungalov ve glamping projeleriyle Akdeniz’in incisi Erdemli, alternatif turizmde merkez olma hedefinde.

Doğal ortamda lüks konsept içerisinde tüm yaşam ünitelerinin yer alacağı bungalov evler ve glamping çadırlarda, aynı anda 250 misafir ağırlanabilecek. Çadır ve karavan turizmcilerinin de gözdesi olan Erdemli Çamlığı’nda Su Sporları Merkezi turizm sezonunda hizmete açılacak.

Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı'na Glamping Çadırı ve Bungalov Evler YapılıyorPin
Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı’na Glamping Çadırı ve Bungalov Evler Yapılıyor

Bungalovlar Ve Glampingler Erdemli Turizmine Katkı Sağlayacak

Yeni turizm trendlerini hayata geçirmek için gayret ettiklerini anlatan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, mavi ile yeşilin kesiştiği noktada doğa dostu bir proje hayata geçirdiklerini dile getirdi. Başkan Tollu yaptığı açıklamasında;

“Erdemlimiz denizinin temizliği, bölgenin güvenli olması, mavi ile yeşilin iç içe olmasıyla önemli bir ilçe. Gerçekten Erdemli Çamlığı turizmde ayrı bir değer. Bu güzellikleri biz glamping ve bungalovlarımızla taçlandırarak turizme yeni bir anlayış getiriyoruz. Şu ana kadar belediyemize maliyeti 9 milyon TL civarında.

Vatandaşlarımızın bu bölgede en iyi şekilde, en mükemmel şekilde tatillerini geçirmeleri adına bu güzelliği Erdemlimiz’e biz kazandırdık. Artık turizmde Erdemlimiz daha da mükemmel daha da iyi bir konuma da geliyor. Dolayısıyla bu da Erdemlimiz’in hem ekonomik hayatına, hem de sosyal hayatına çok ciddi katkı sunacak. Bungalovlar ve glampinglerle birlikte Erdemli turizmine yeni bir ses, yeni bir nefes, yeni bir ahenk, yeni bir anlayış getiriyoruz. Çamlıkta tatilini geçirmek isteyen insanlarımızı mavi ile yeşilin iç içe olduğu bu güzel bölgede tatile bekliyoruz” dedi.

Bungalovlar Ve Glampingler Erdemli Turizmine Katkı SağlayacakPin
Bungalovlar Ve Glampingler Erdemli Turizmine Katkı Sağlayacak
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!


1