Eber Gölü Kamp Alanı- Afyonkarahisar

Eber Gölü Kamp Alanı- Afyonkarahisar


Afyonkarahisar kamp alanları arasında bulunan, Eber Gölü kamp alanı, kent merkezine 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Çeşitli kuş türlerine ev sahipliği yapan göl, kuraklık ile mücadele veren göllerimizden bir tanesidir. Göl ve bölgesinde yakın lokasyonda yerleşim yeri olmaması, doğanın bakir kalmasını sağlamış. İnsan elinin değmediği bölgelerden olan Eber Gölü ve bölgesinde çadır kampı yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz Eber Gölü’nde fotoğrafçılık ve kuş gözlemciliği de yapabilirsiniz. Eber köyünde bulunan göl, Afyonkarahisar‘ın Çay ilçesine bağlıdır. Eber Gölü’nde zaman zaman balık tutanları görebilirsiniz ancak avlanmanın yasak olduğu dönemlerde cezai işlemlere maruz kalabilirsiniz. Göl etrafında konaklama yapabileceğiniz; bungalov ve pansiyon bulunmuyor. Sadece çadır kampı ve karavan kampı yapabilirsiniz.

Eber Gölü Nerede? – Nasıl Gidilir?

Eber Gölü’nün Afyonkarahisar şehir merkezine olan uzaklığı 59,5 kilometredir. Gölün Çay ilçe merkezine olan uzaklığı ise; 11,2 kilometredir. Eber köyü içerisinde bulunan Eber Gölü’nün köye olan uzaklığı; 2,4 kilometredir. Eber Gölü’ne toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanamamaktadır. Toplu taşıma araçlarını kullanarak, Çay ilçe merkezine kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Çay ilçesinde, Çay Otogarı da bulunmaktadır. Çay ilçesinden Eber köyüne giden, köy servisleri var ancak seferleri hakkında hiçbir bilgi bulunmamaktadır. Aracınız yok ise; araç kiralaması yapabilirsiniz. Aracınız var ise; Afyonkarahisar – Çay – Eber köyü güzergahı üzerinden, Afyonkarahisar – Konya yolunu kulanarak kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kendi aracıyla gidecek misafirler için, alt kısımda navigasyon bağlantısı paylaştık. İyi yolculuklar dileriz.

Eber Gölü Nerede? - Nasıl Gidilir?
Eber Gölü Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Eber Gölü Kamp Alanı

Eber Gölü, Türkiye’de ücretsiz kamp yapabileceğiniz nadir bölgelerden bir tanesidir. Kamp alanı ücretsizdir ve günün istediğiniz saatinde ziyaret edebilirsiniz. Eber Köyü’ne 2,4 kilometre uzaklıkta yer alan Eber Gölü ve bölgesinde isterseniz piknik, isterseniz çadırlı kampçılık tercih edebilirsiniz. Doğa yürüyüşü, balık ve kuş gözlemciliği gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirmeyi unutmayın. Ayrıca sazlıklar arasına tekne turu yaparak gününüzü değerlendirebilirsiniz. Bölge doğa fotoğrafçılığı açısından oldukça verimlidir.

Eber Gölü Kamp Alanı
Eber Gölü Kamp Alanı

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Eber Gölü Kamp Alanında Bulunan İmkanlar

Eber Gölü’nde kamp yapacaksanız, bölgede hiçbir imkanın bulunmadığını bilmeniz gerekiyor. Kamp alanında en temel sorun; tuvalet, duş ve içme suyu sorunudur. Ancak köy 2,4 kilometre uzaklıktadır. Köye giderek, park ve mescit lavabolarında tuvalet ihtiyacınızı giderebilirsiniz. İçme suyunuzu yanınızda getirebilirsiniz veya köy çeşmelerinden temin edebilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi mutlaka yanınıza alın. Yiyecek ve içeceksiz gelmeyin. Aksi taktirde aç kalabilir ve mağdur olabilirsiniz.

Kamp alanında elektrik sorunu da bulunuyor. Bunun için gaz lambası, kafa lambası ya da el fenerlerini tercih edebilirsiniz. Telefon şarjı için powerbank kullanabilirsiniz. Kamp alanına gelirken, yanınızda mutlaka getirmeniz gereken ekipman sinek ilacı. Göl ve bölgesinde yaz aylarında yoğun olarak sinek olabiliyor. Sinek ilacı kadar bir diğer önemli ekipmanda, şemsiye. Bölge ağaçlık alanlardan oluşuyor ancak gölgelik alanlar oldukça azdır. Bu nedenle şemsiyeniz yok ise; güneşin altında sıcaktan bunalabilirsiniz.

Kamp alanında ateş yakılabilir olduğuna dair söylentiler var ancak ateş yakmak yasak. Tüp veya mini tüplü masa ocaklarını tercih edebilirsiniz. Ateş yakmanız durumunda cezai işlem uygulanabilmektedir.

Eber Gölü Kamp Alanında Bulunan İmkanlar
Eber Gölü Kamp Alanında Bulunan İmkanlar

Eber Gölü’nde Yapabileceğiniz Aktiviteler

 • Çadırlı kampçılık yapabilirsiniz
 • Sazan ve turna balıklarını tutabilirsiniz (avlanma sezonlarına dikkat edin cezai işlem uygulanabilir)
 • Kayıkla turlayabilirsiniz
 • Dalmaçyalı pelikanı gözlemleyebilirsiniz
 • Doğa yürüyüşü yapabilirsiniz
 • Endemik tür olan ve bu bölgede görülen Eber Sarısını gözlemleyebilirsiniz
 • Doğa fotoğrafçılığı yapabilirsiniz
 • Drone ehliyetiniz var ise; drone sürüşü yapabilirsiniz
Eber Gölü'nde Yapabileceğiniz Aktiviteler
Eber Gölü’nde Yapabileceğiniz Aktiviteler

Eber Gölü Kamp Alanı Ve İletişim Bilgileri

 • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
 • Instagram: Instagram adresi bulunmaktadır.
 • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
 • Adres: https://goo.gl/maps/LKtCt32kZgqSdcPs8
Eber Gölü’nde çadır kampı ve piknik yapmış olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


TAVSİYELERİMİZ

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri - Trabzon Akçaabat

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri – Trabzon Akçaabat

Trabzon Akçaabat'ta günübirlik gezi ve piknik için uygun olan, Kayabaşı Tabiat Parkı giriş ücretleri listesini paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.