Düzce Kurugöl Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

Düzce Kurugöl Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

Düzce’de aileniz ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz Kurugöl Tabiat Parkı giriş ücretleri listesini paylaştık. Kaynaşlı ilçesinde bulunan Kurugöl Tabiat Parkı 2011 yılında, Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir ve 21,95 hektar alana sahiptir. Günübirlik gezi ve piknik için tercih edilen Tabiat Parkında keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca Tabiat Parkında yer alan göl ise; 4,87 hektar alanı kapsamaktadır. Karaçam, gürgen, kayın ve meşe türlerine ev sahipliği yapan Tabiat Parkı çeşitli yabani hayvan türlerinin de yaşam alanıdır.

Tabiat Parkı içerisinde yaşam sürdüren yabani hayvan çeşitleri ise; sazan, karaca, sincap, geyik, sansar, ayı, tilki, yaban domuzu ve çakal olarak gözlemlenmiştir. Kurugöl Tabiat Parkı kamp yapılabilen bir alandır. Ancak zaman zaman kamp yapmak yasaklanmaktadır. Bu nedenle giriş kontrol noktasında bulunan görevlilerden bilgi almadan çadır kurmamanızı öneririz. Kamp yapmanın yasak olduğu dönemde; günübirlik aktivite olarak çadır kurabilirsiniz. Ayrıca Tabiat Parkında konaklama yapılabilecek; bungalov ve kır evi gibi yapılar da bulunmamaktadır.

Kurugöl Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Düzce şehir merkezine 14,6 kilometre uzaklıkta bulunan Tabiat Parkının Kaynaşlı ilçe merkezine olan uzaklığı ise; 10,2 kilometredir. Tabiat parkına toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanamamaktadır. Bu nedenle şahsi aracınızı kullanmanızı ya da araç kiralaması yapmanızı tavsiye ederiz. Düzce şehir merkezinden aracıyla gelecek misafirler; çevre yolu üzerinden D100 karayoluna çıkacak ve yolu düz devam edecektir.

Yol üzerinde Doğanlı köyüne gelinecektir. Yol üzerinde yer alan döner kavşaktan sola dönülecektir. Düz devam edilecek yoldan Doğanlı köyü iç yolu takip edilecektir. Kuzey Çevre Yolunun altından geçilecek yol düz devam edilecek ve yol sizi direkt olarak Kurugöl’e götürecektir. Yol üzerinde yer alan tabelalar yardımcı olacaktır.

Kurugöl Tabiat Parkı'na Nasıl Gidilir?
Kurugöl Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Kurugöl Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından korunan Kurugöl Tabiat Parkı giriş ücretleri, Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce belirlenmektedir. Ücret listesi alt kısımda yer almaktadır. Ücretlerde herhangi bir farklılık olması durumunda içeriğimiz güncellenecektir.

Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen Kurugöl Tabiat Parkı giriş ücretleri şu şekildedir;

 • Kişi başı giriş ücreti: 4.5₺
 • İndirimli kişi başı giriş ücreti: 3.5₺
 • Bisiklet ile giriş ücreti: 4.5₺
 • Motosiklet ile giriş ücreti: 9₺
 • Otomobil ile giriş ücreti: 14₺
 • Kamyonet ile giriş ücreti: 14₺
 • Minibüs ile giriş ücreti: 41₺
 • Midibüs ile giriş ücreti: 68₺
 • Otobüs ile giriş ücreti: 135₺
Kurugöl Tabiat Parkı Giriş Ücretleri
Kurugöl Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Kurugöl Tabiat Parkı İletişim

 • Websitesi: http://kurugol.tabiat.gov.tr/
 • Instagram: Instagram adresi bulunmamaktadır.
 • Telefon: 03122075000
 • Adres: https://goo.gl/maps/33hCp7QDbmp5dZBt5

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde bulunan Kurugöl Tabiat Parkı’nda gezi veya piknik yapmış olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


TAVSİYELERİMİZ

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Giriş Ücreti - Çorum

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Giriş Ücreti – Çorum

Çorum'da bulunan Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı giriş ücreti ve içerisinde bulunan yapılar hakkında bilgiler paylaştık. İyi gezmeler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.