Mayıs 25, 2023

Didim’de Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi – Didim Plajları Ve Koyları 2023

Didim'de Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi - Didim Plajları Ve Koyları 2023

Eski adı ile Yenihisar olarak bilinen Didim, Aydın ilimizin turistik bir ilçesidir. Ege Denizi, Büyük Menderes, Akbük Koyu, Muğla ve Güllük Körfezi’ne sınırları bulunan Didim, yarımada şeklinde bir ilçedir. Apollon Tapınağı ve Altınkum Plajı gibi önemli turistik merkezlere de sahip olan Didim, yaz aylarında tatil planları arasında sık, sık kendisine yer bulmaktadır. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak; Didim’de tatil yapmayı planlayan okurlarımıza rehber olması adına Didim plajları ve koyları listesini paylaştık. İşte Didim’de denize girilecek yerler 2023 listesi. Didim plajları ve koyları 2023 listesi. Didim ücretli plajlar 2023 listesi. Didim ücretsiz plajlar 2023 listesi. Didim’in en güzel plajları. Didim’in en güzel koyları ve daha fazlası blogumuzda.

DİDİM BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİDİM KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Çamlıkoy Sahili

Didim’in Akbük mevkiinde yer alan Çamlıkoy Sahiline giriş ücretsizdir. Tuvalet, soyunma kabini ve duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Denizi hafif taşlık olan Didim’in Akbük mevkiinde yer alan Çamlıkoy Sahili’nde ağaçlar altında masa ve sanalyeleriniz ile keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Şezlong ve şemsiye imkanlarının dahi bulunmadığı Didim’in Akbük mevkiinde yer alan Çamlıkoy Sahili’nde herhangi bir tesis ve işletme de yoktur. Çadır kampı ve karavan kampı için yoğun olarak tercih edilen Didim’in Akbük mevkiinde yer alan Çamlıkoy Sahili’ne yakın lokasyonda marketler bulunmaktadır ancak yürüme mesafesine uzaktır. Deniz ayakkabısı kullanılması gereken bir plaja sahip olan Didim’in Akbük mevkiinde yer alan Çamlıkoy Sahili, imkanların yetersiz oluşu ve denizinin taşlık olması nedeniyle çocuklu ailelere uygun değildir. Yiyecek, içecek ve ekipmanlarınızı götürmeyi unutmayınız.

Çamlıkoy Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/QYATgaNMqrd1R5TR9

Çamlıkoy Sahili
Çamlıkoy Sahili
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Çamlaraltı Koyu

Didim’e bağlı Akbük’de yer alan Çamlaraltı Koyu, ağaçlar ile çevrili gölge bir alana sahiptir. Tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları bulunmayan Çamlaraltı Koyu’na giriş ücretsizdir. Çamlaraltı Koyu’nun arka tarafında siteye ait market var ancak her ihtiyacınızı karşılamayabilir ve fiyatları biraz tuzlu gelebilir. Çamlaraltı Koyu’nda çadır kampı ve karavan kampı yapılabilir. Denizi derin olmakla beraber kayalık yapıya sahiptir. Hem imkanların yetersizliği, hem de taşlık bir plaja sahip olması durumundan dolayı, çocuklu ailelere uygun değildir. Ekipman ve yiyeceklerinizi giderken götürmeniz sağlıklı olacaktır.

Çamlaraltı Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/EaQWFVcQyYGPs9iz8

Çamlaraltı Koyu
Çamlaraltı Koyu

Piknik Mangal Yeri

Didim’e bağlı Akbük’de yer alan Piknik Mangal Yeri, online haritalarda Piknik Mangal Yeri olarak yazılmaktadır ve belirli bir ismi yoktur. Denizi çok güzel olan Piknik Mangal Yeri, Kamp ve piknik yapılabilir. Ağaçlar arasında gölge alanlar da bulunan Piknik Mangal Yeri ücretsizdir. Jandarma kontrolünde olan Piknik Mangal Yerinin denizi; ilk 4 ile 5 metre boyunca taşlık ancak sonrası kum yapısına sahiptir. Deniz ayakkabısı kullanmak faydalı olacaktır. Dalgası az olan Piknik Mangal Yerinin denizi yüzme bilmeyen bireylere de oldukça uygun. Tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları yok. Restoran ve market gibi imkanlarda bulunmamasından dolayı hazırlıklı gitmek gerekiyor. Çocuklu ailelere uygun değil. Bunun nedeni; sosyal imkanların yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Karavanınız var ise çocuklarınız ile kendi imkanlarınız dahilinde güzel bir tatil yapabilirsiniz. Çadır kampı ve karavan kampı için uygundur.

Piknik Mangal Yeri Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/W4e5ocgtyM11spgC7

Piknik Mangal Yeri
Piknik Mangal Yeri

Esinti Halk Plajı (Akbük Sahili)

Didim’in Akbük mevkiine çok yakın mesafede yer alan Esinti Halk Plajı, Akbük Sahili olarak da bilinmektedir. Yerleşim yerlerine yakın olması nedeniyle yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Denizinin bir kısmı taşlık ve bir kısmı ise kum yapısına sahiptir. Esinti Halk Plajı’nın hemen yan tarafında soğuk tatlı su kaynağı bulunması nedeniyle keyifli bir tatil yapmak da mümkündür. Sahili sığ yapıya sahip olan Esinti Halk Plajı bu özelliği ile çocuklu ailelere de uygundur. Esinti Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. 300 metre mesafede market imkanları da bulunan Esinti Halk Plajı’nda şemsiye ve şezlong kiralama imkanları da var ancak bazıları otel işletmelerine ait olabilirken, kiralamak da mümkündür. Herhangi bir işletme bulunmayan Esinti Halk Plajı’nda tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi imkanlar da bulunmamaktadır. Çadır kampı için uygun olan Esinti Halk Plajı, sığ özelliği nedeniyle çocuklu ailelere de uygundur.

Esinti Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/RVdD4s69jKwfiKNy7

Esinti Halk Plajı (Akbük Sahili)
Esinti Halk Plajı (Akbük Sahili)

Gülkent Sahil Plajı

Gülkent Sahil Plajı, Didim’e bağlı Akbük mevkiinde yer almaktadır. Denizi çok temiz olan Gülkent Sahil Plajı’nın kıyı taraflarında hafif taşlık yapı mevcuttur. Ancak denize girdiğinizde belinize kadar derinliğe girmeniz halinde kum yapısı kendisini hissetirmektedir. Gülkent Sahil Plajı; ücretsiz ve ücretli olarak ikiye ayrılmış durumda. Bir tarafta işletmeye ayrılan ücretli kısım, diğer alanda ücretsiz kısım bulunmaktadır. Ücretsiz kısımda tatil yaparsanız, şezlong ve şemsiye sayısı çok yetersiz olabilir. Ücretli kısımda ise 40 TL giriş ücreti talep edilirken, şezlong ve şemsiye kiraları ise sezona göre 150 TL ile 300 TL arasında değişmektedir. Yiyecek ve içecek götürmediyseniz, ücretli plaj tarafında işletmeden satın alabilirsiniz. Yakın lokasyonda market bulunmayan Gülkent Sahil Plajı, çocuklu aileler için de uygundur. Duş ve soyunma kabini imkanları yok tuvalet ücretli plaj tarafında var ancak yetersiz olabilir.

Gülkent Sahil Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Z8B8pVrMTgWBqLdHA

Gülkent Sahil Plajı
Gülkent Sahil Plajı

Kerem Sitesi Sahili

Akbük’de yer alan Kerem Sitesi’nin bir plajı olan Kerem Sitesi Sahili dışarıdan gelen ziyaretçilere de açıktır. Tuvalet, soyunma kabini ve duş imkanları bulunmayan Kerem Sitesi Sahili, ücretsizdir. Deniz suyu tuzlu olan Kerem Sitesi Sahilinin denizi soğuk su sıcaklığına sahiptir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gereken Kerem Sitesi Sahili otobüs durağına da çok yakın mesafede yer almaktadır. Plajı kum yapısına sahip olan Kerem Sitesi Sahilinin denizi içerisinde soğuk su kaynağı da vardır ve deniz içerisinde yer, yer kum yapısına sahip olurken, bazı bölümlerde ayaklarınıza balçıklar takılabilir. Sosyal imkanların yetersiz oluşu nedeniyle ve denizinde balçık olması nedeniyle çocuklu ailelere uygun değildir.

Kerem Sitesi Sahil Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/nXnj2Lifq8UBSYAC8

Kerem Sitesi Sahili
Kerem Sitesi Sahili

Saplı Ada

Didim’de denize girilecek yerler 2023 listesi ve Didim plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Saplı Ada, Didim’e bağlı Akbük’de yer almaktadır. Çakıl taşlarından oluşan ince bir yol ile yürüyerek ulaşım sağlayabileceğiniz Saplı Ada ücretsizdir. Sahil sonunda tuvalet ve soyunma kabini imkanları var ancak ücretlidir. Denizi sığ özelliğe sahip olan Saplı Ada’nın çevresinde zincir marketlerde bulunmaktadır. Otobüs durağına yürüme mesafesinde yer alan Saplı Ada’da kamp ve piknik yapılabilir ancak ateş yakmak yasaktır. Didim’de kafa dinlemek için ziyaret edebileceğiniz Saplı Ada’ya yürüyerek ulaşım sağlamak için terlik veya deniz ayakkabısı kullanabilirsiniz. Çocuklu aileler de Saplı Ada’yı ziyaret edebilir. Yakınlarda market, kafe ve toplu ulaşım seçenekleri bulunması nedeniyle çocuklu ailelerde keyifli vakit geçirebilirler.

Saplı Ada Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/FfapRuW3M1xAexu4A

Saplı Ada
Saplı Ada

Balpetek Plajı

Didim’in Akbük mevkiinde yer alan Balpetek Plajı, Balpetek Sitesi sakinleri tarafından dizayn edilmiş bir plajdır. Girişi ücretsiz olan Balpetek Plajı’nda tuvalet, duş ve soyunma kabinleri de Balpetek Sitesi sakinlerince yaptırılmıştır. Kıyı tarafı kayalık olan Balpetek Plajı’nda 10 ile 15 metre uzunluğunda platform var ve buradan denize girilmektedir. Yüzme bilmeyenlere ve çocuklu ailelere uygun olmayan Balpetek Plajı’nda şezlong ve şemsiye imkanı yok. Sol çapraz tarafında Saplı Ada yer alan Balpetek Plajı’na yakın lokasyonda kafe ve market imkanları da var. Deniz ayakkabısı kullanmayı unutmayınız.

Balpetek Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/fMeay4nEPEfuEiyK6

Balpetek Plajı
Balpetek Plajı

Fevzi Çakmak Sahili

Didim’e bağlı Akbük’de yer alan Fevzipaşa Mahallesinin bir plajı olan Fevzi Çakmak Sahili, ücretsiz tatil yapılabilecek bir plajdır. Fevzi Çakmak Sahilinin denizi çok temiz ve hafta içi günlerinde daha sakin olabilmektedir. Fevzi Çakmak Sahilinin bazı yerlerinde taşlar olsa bile genel olarak kum yapısına sahiptir ve denizi de kum olması nedeniyle rahat bir tatil yapılabilmektedir. Çocuklu aileler, kum üzerinde eğlenceli vakit geçirebilirler. Fevzi Çakmak Sahilinde Adnan Menderes Üniversitesi’ne ait sosyal tesis bulunmaktadır. Fevzi Çakmak Sahili çevresinde restoran, market ve kafeler var. Fevzi Çakmak Sahilinde yer alan Adnan Menderes Üniversitesi’ne ait sosyal tesiste konaklama da yapabilirsiniz. Sosyal tesiste tuvalet ve duş imkanları da vardır. Mangal yakmak yasaktır.

Fevzi Çakmak Sahil Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/d8immAdcCJMsjajb8

Fevzi Çakmak Sahili
Fevzi Çakmak Sahili

Uslu Plajı

Didim’in Akbük mevkiinde yer alan Uslu Plajı, Fevşipaşa Mahallesinde bulunmaktadır. Uslu Sitesi plajı olan Uslu Plajı, halka açık bir plajdır. Uslu Plajı’na giriş ücretsizdir. Tuvalet ve duş gibi imkanlar bulunmayan Uslu Plajı, sığ özelliğe sahiptir. Uslu Plajı’nın denizi bazı bölümlerde iri taşlara sahip olurken, bazı bölgelerde ise kum yapısı görülmektedir. Ağaçların altında gölge yerler var. Uslu Plajı’nın denizinin sığ olması nedeniyle çocuklu ailelere uygundur. Uslu Plajı çevresinde restoran, kafe ve marketler bulunmaktadır. Şezlong ve şemsiye imkanları yoktur.

Uslu Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/PB2scA5Bc13pLah78

Uslu Plajı
Uslu Plajı

Akvaryum Plajı (Akvaryum Koyu)

Didim’in Akbük mevkiinde yer alan Fevzipaşa Mahallesinde yer alan Akvaryum Plajı’na giden yol dar ve 4×4 arazi araçları tipi araçlarla dahi zor ulaşım sağlanabiliyor. Yere yakın aracınız var ise gitmenizi önermiyoruz. Didim’in Akbük mevkiinde yer alan Fevzipaşa Mahallesinde yer alan Akvaryum Plajı’nın denizi 30 ile 40 metre kadar sığ özelliğine sahiptir. Didim’de ücretsiz bir plaj olan Didim’in Akbük mevkiinde yer alan Fevzipaşa Mahallesinde yer alan Akvaryum Plajı’nın plaj alanı deniz zemini kayalık olması nedeniyle çocuklara uygun değildir. Mutlaka deniz ayakkabısı kullanılması önerilmektedir. Kamp için tercih edilebilir ancak tuvalet ve duş gibi imkanlar yoktur. Market ve restoran gibi imkanlar da bulunmayan Akvaryum Plajı’na giderken hazırlıklı gitmek gerekmektedir.

Akvaryum Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/S5hUc8PjisJJkbuP9

Akvaryum Plajı (Akvaryum Koyu)
Akvaryum Plajı (Akvaryum Koyu)

Demiryol İş Plajı (Gaye 1 Halk Plajı)

Didim’e bağlı Altınkum’da yer alan Demiryol İş Plajı, arka tarafında Gaye Sitesi yer almasından dolayu; Gaye 1 Halk Plajı olarak da bilinmektedir. Halka açık ücretsiz bir plaj olan Demiryol İş Plajı’nda otopark bulunmamasından dolayı, aracınızı plaj giriş tarafına park etmeniz gerekiyor. Şezlong ve şemsiye imkanları var ancak sabah erken saatlerde giderseniz müsait olabilmektedir. Şemsiye ve şezlong kiralamak için 30 TL, toplamda 60 TL ücret ödenmesi gerekmektedir. Tuvalet ve duş ise ücretli. Tuvalet 3 TL olurken, duş ise 10 TL. Soyunma kabinleri ise ücretsizdir. Yakınında market imkanı bulunmayan Demiryol İş Plajı’na giderken yiyecek ve içeceklerinizi yapıp gelmeniz gerekiyor. Demiryol İş Plajı’nın plaj alanı kum özelliğine sahip olması nedeniyle çocuklara uygundur.

Demiryol İş Plajı (Gaye 1 Halk Plajı) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/KSLsLKg8cqs5pfim8

Demiryol İş Plajı (Gaye 1 Halk Plajı)
Demiryol İş Plajı (Gaye 1 Halk Plajı)

Didim Polis Moral Kampı

Didim’in Altınkum mevkiinde yer alan Didim Polis Moral Kampı ücretlidir. 6 yaş ve üzeri için 50 TL ile 100 TL arasında ücret talep edilmektedir. Çevresinde 7 adet koy bulunan Didim Polis Moral Kampı sahasında şezlong ve şemsiye imkanları da bulunmaktadır. Tuvalet, soyunma kabini ve restoran imkanları da bulunan Didim Polis Moral Kampı çocuklar içinde uygundur. Sığ özelliğe sahip olan Didim Polis Moral Kampının kıyı tarafı hafif taşlı ancak rahatsızlık verecek derecede değil. Dilerseniz deniz ayakkabısı da kullanabilirsiniz. Denizi tertemizdir.

Didim Polis Moral Kampı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/nRkd4Mcwvb44CUvY9

Didim Polis Moral Kampı
Didim Polis Moral Kampı

Cennet Koy

Cennet Koy, Didim’in Altınkum mevkiinde yer almaktadır. Cennet Koy ücretsiz bir plaj ancak Cennet Koy’un arka tarafında yer alan Martı Sitesine ait bölüm de Cennet Koy’un sağ tarafında yer almaktadır ve orası ücretlidir. Cennet Koy’un sol tarafı ücretsiz ve herhangi bir imkan bulunmuyor. Tuvalet ve duş gibi özel imkanlar da bulunmamaktadır. Denizi temiz olan Cennet Koy’da Martı Sitesi tarafında yer alan plajda özel işletme de bulunmaktadır. Orada şezlong ve şemsiye kiralaması için ücret ödemeniz gerekmektedir. Cennet Koy’un denizi kıyıdan 100 metre ilerlendiğinde bile belinize kadar yükselmektedir. Sığ özelliği ile çocuklu aileler içinde uygundur. Cennet Koy’da ücretsiz veya ücretli alanı tercih edebilirsiniz.

Cennet Koy Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Z3B2suZ6Z6kBeqo9A

Cennet Koy
Cennet Koy

Cennet Akvaryum Plajı (Cennet Akvaryum Koyu)

Cennet Akvaryum Plajı, Didim’de denize girilecek yerler 2023 listesi ve Didim plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan en çok tercih edilen bir plaj olarak bilinir. Cennet Akvaryum Plajı aynı zamanda Cennet Akvaryum Koyu olarak da bilinmektedir. Cennet Akvaryum Plajı’na 800 metre taşlık bir yol üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir. Didim’e bağlı Altınkum mevkiinde yer almaktadır. Erken saatlerde giderseniz, yer bulabileceğiniz Cennet Akvaryum Plajı’nda özel işletme de bulunmaktadır. Şezlong ve şemsiye imkanları da bulunmaktadır. Cennet Akvaryum Plajı’nda denize girilen ilk alan taşlık ancak geriye kalan alan bembeyaz kuma sahip. Göl görünümüne sahip olan Cennet Akvaryum Plajı’nın denizi berrak ve plajın arka tarafında çadır kampı ve karavan kampı yapanlar yoğunluktadır. Cennet Akvaryum Plajı, ücretli bir plajdır. Ücretler 50 TL ile 100 TL arası değişklenlik göstermekle beraber; tuvalet, duş, şezlong ve şemsiye ücreti de dahil edilmektedir. Denizi sığ özelliğe sahip olan Cennet Akvaryum Plajı çocuklu ailelere de uygundur. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilirsiniz.

Cennet Akvaryum Plajı (Cennet Akvaryum Koyu) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/jwRH6sSKUNBZuGHH7

Cennet Akvaryum Plajı (Cennet Akvaryum Koyu)
Cennet Akvaryum Plajı (Cennet Akvaryum Koyu)

Altınkum Plajı

Didim’de denize girilecek yerler 2023 listesi ve Didim plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde olmazsa olmaz plajlar arasında yer alan Altınkum Plajı, Didim’in en çok rağbet gören plajlarından bir tanesidir. Sezonda aşırı kalabalık ancak Mayıs ve Eylül ayı dönemlerinde dah sakindir. Denizi çok güzel ve pırıl, pırıldır. Altınkum Plajı, çevresinde çok sayıda konaklama tesisi, restoran, kafe ve marketler ile büyük bir turizm bölgesidir. Altınkum Plajı’nın kumsal alanı Belediye tarafından işletilmektedir. Şezlong ve şemsiye ücretleri de 15 TL civarındadır. Seyyar satıcılardan mısır, içecek ve çeşitli yiyecekler satın alabilme imkanınız da var. Soyunma kabinleri ve tuvaletler var. Duş yok ancak ayaklarınızı yıkayabileceğiniz çeşmeler var. Yüzme bilmeyen ve çocuklu ailelere uygun olan Altınkum Plajı, sığ özelliği ile dikkat çekmektedir. Ücretsiz bir plaj olan Altınkum Plajı’na tatil dönemlerinde gidecekseniz, sabah erken saatlerde giderek kendinize yer seçebilirsiniz ancak ilerleyen saatlerde yer bulmak zor olacaktır. Altınkum Plajı’nın plaj alanı ince kum yapısına sahiptir ve her bütçeye uygun tatil için ziyaret edilebilir.

Altınkum Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/bXKiknEawWQmMFMg8

Altınkum Plajı
Altınkum Plajı

Manastır Koyu

Didim’in Çamlık mevkiinde yer alan Manastır Koyu, ücretsiz tatil yapabileceğiniz bir koydur. Balık tutmak ve manzarası için yoğun olarak tercih edilen Manastır Koyu’nda tatil sezonunda ufak bir büfe var ancak her zaman hizmet vermeyebilir. Manastır Koyu’nun her iki tarafı da taşlıktır ancak plajın ortası kum yapısına sahiptir. Temiz ve berrak bir denize sahip olan Manastır Koyu; sığ özelliğe sahiptir ve çocuklu ailelere uygundur. Tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi imkanlar bulunmaması ve çevresinde restoran ve market gibi imkanlar olmaması çocuklu aileleri mağdur edebilir. Taşlık alanlara giderseniz, mutlaka deniz ayakkabısı kullanmanız gerektiğini de unutmayın. Yiyecek, ekipman ve giyecek anlamında hazırlıksız gitmemek gerekiyor. Manastır Koyu’na giriş ücretsizdir.

Manastır Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/eF7iyDHgH4DKYKqV6

Manastır Koyu
Manastır Koyu

İmbat Koyu

Didim’in Çamlık bölgesinde yer alan İmbat Koyu iki otel arasında kalmış ücretsiz bir koydur. Harika bir denize sahip olan İmbat Koyu’nun denizi sığ özelliğe sahiptir. Çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için verimli olan İmbat Koyu’nda herhangi bir işletme ve tesis yok. Aynı zamanda tuvalet ve duş gibi özel ihtiyaç imkanları da bulunmamaktadır. İmbat Koyu’na ulaşım sağlanan yolun bozuk olması nedeniyle biraz zorluk çekebilirsiniz. İmbat Koyu’nun plaj alanı ince kum yapısına sahip olurken, denize girilen alanlarda taşlar olması nedeniyle deniz ayakkabısı giymek gerekmektedir.

İmbat Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/rwFLgEhMdX6KXNEG6

İmbat Koyu
İmbat Koyu

Mesut Tatil Plajı

Didim’in Hisar mevkiinde yer alan Mesut Tatil Plajı’na site içerisinden giriş yapılmaktadır. Mesut Tatil Plajı’nın plaj alanı kum ve denizi ise sığ özelliğe sahiptir. Yürüyerek iskelenin olduğu alana gidebilirsiniz ancak orası kum olmaması nedeniyle çocuklara uygun değil. Çocuklu aileler plajın kum olan tarafında tatil yapabilir. Duş, tuvalet ve şezlong site sakinlerine ait ancak plaj herkese açık ve ücretsiz bir plaj olması avantaj. Dışarıdan gelen misafirler, iskele üzerinden denize girebilmektedir. Kafe hizmeti de bulunan Mesut Tatil Plajı’nın iskele üzerinden manzarası çok güzeldir.

Mesut Tatil Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/6KnocwtYZhz5gb9L8

Mesut Tatil Plajı
Mesut Tatil Plajı

Arıtma Plajı (Fener Koyu)

Didim’in Hisar mevkiinde yer alan Arıtma Plajı’nın denizi sıcak olması nedeniyle Nisan sonu ve Mayıs ayı başlarında dahi denize girilebilmektedir. Arıtma Plajı aynı zamanda Fener Koyu olarak da bilinmektedir. Ağaç ve herhangi bir gölge alan bulunmayan Arıtma Plajı’nda herhangi bir işletme de bulunmamaktadır. Arıtma Plajı’na giden yol asfalt ancak, yolun son 1 kilometresi oldukça kötü bir yol ve yere yakın aracınız var ise mağdur olabilirsiniz. Tuvalet ve duş imkanları dahi bulunmayan Arıtma Plajı’na giderken yiyecek ve ekipman anlamında hazırlık yapmadan gitmemek gerekmektedir. Arıtma Tesisi önünden giden yol ile Arıtma Plajı’na inilmektedir. Arıtma Plajı’nın plaj alanı kum yapısına sahip ve denizi sığ özelliğindedir. Ancak sosyal imkanların olmaması nedeniyle çocuklu aileler zorluk yaşayabilirler. Arıtma Plajı ücretsiz bir plajdır.

Arıtma Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/S8Ytxfdd4g5oS49r9

Arıtma Plajı (Fener Koyu)
Arıtma Plajı (Fener Koyu)

Zırtlan Deliği

Zırtlan Deliği, Didim’in Hisar mevkiinde yer almaktadır. Sadece yetişkinlere uygun olan bir plaj olan Zırtlan Deliği ve çevresi taşlık yapıya sahiptir. Geceleri domuz gelmektedir ve kamp yapacakların bu bilgiye göre kamp veya piknik yapmaları gerekmektedir. Yolu oldukça kötü olan Zırtlan Deliği’ne giderken 4×4 arazi tipi aracınızın olması gerekmektedir. Şehirden uzaklaşıp deniz manzarası izleyebileceğiniz veya kamp yapabileceğiniz bir plaj olan Zırtlan Deliği’nde herhangi bir tesis ve imkan da yoktur. Bu yüzden yiyecek, ekipman ve temel ihtiyaç malzemeleri anlamında hazırlıklı gidilmesi gerekmektedir. Denize girmek isteyenler, deniz ayakkabısı giymelidir. Aşırı taşlık bir bölgedir ve yüzerken taşlar ayaklarınızı yaralamanıza neden olabilir. Zırtlan Deliği ücretsiz bir plajdır.

Zırtlan Deliği Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/wvfLFpz7Yf8ydzyK6

Zırtlan Deliği
Zırtlan Deliği

Kırkevler Plajı

Aydın’ın Didim ilçesine bağlı Hisar mevkiinde yer alan Kırkevler Plajı’da aynı şekilde sadece yetişkin bireylere uygundur. Kırkevler Plajı’nın taşlık bir bölge olması nedeniyle deniz ayakkabısı kullanılması gerekmektedir. Geceleri domuzlar gelebildiği için kamp yaparken dikkat etmek gerekmektedir. didim’de denize girilecek yerler 2023 listesi Yolu çok bozuk olan Kırkevler Plajı’na gidecek misafirlerin; 4×4 arazi tipi araca sahip olmaları gerekmektedir. Restoran ve kafe gibi imkanlar olmadığı gibi, tuvalet ve duş gibi özel ihtiyaç imkanları da bulunmamaktadır. Yiyecek, ekipman ve giyecek anlamında hazırlıksız gidilmemelidir. Kırkevler Plajı’nın denizinde yosunlar vardır ve genel itibari ile bakımsız bir plajdır ve çevresi çöp yığınları ile doludur. Kırkevler Plajı’na giriş ücreti yoktur.

Kırkevler Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/wy63SsUF3623XT3D6

Kırkevler Plajı
Kırkevler Plajı

İncekum Plajı

Didim’in Mavişehir mevkiinde yer alan İncekum Plajı ücretsiz bir plajdır. İncekum Plajı, kayalık bir yapıya sahip olması nedeniyle, denizinde de yosunlar görülebilmektedir. Şehrin kalabalığından uzaklaşıp, kafa dinleyebileceğiniz bir plaj olan İncekum Plajı’nda denize girilen alanda da taşlar bulunmaktadır. İncekum Plajı’nın denizi ilk 5 ile 10 metre kadar taşlık ancak sonrası kum ve sığ bir denizdir. Çocuklu ailelere uygun değildir. Tuvalet ve duş gibi imkanların yanı sıra market ve restoran imkanları da bulunmamaktadır. Deniz ayakkabısı giyilmesi gerekmektedir. Yiyecek ve ekipman anlamında hazırlıksız gidilmemelidir. İncekum Plajı’na Sağtur Plajı üzerinden yürüyerek gelinebilir.

İncekum Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/h8UQiKSCxqWnmaDM6

İncekum Plajı
İncekum Plajı

Sağtur Plajı

Didim’in Mavişehir bölgesinde yer alan Sağtur Plajı’nın denizi çok temiz ve berraktır. Sabah erken saatlerde ve hafta içi günlerinde sakin olmaktadır ancak gün içerisinde ve hafta sonu günlerinde kalabalık olmaktadır. Sağtur Plajı’nda deniz ilk 100 metre sığ özelliğe sahiptir. didim’de denize girilecek yerler 2023 listesi Sağtur Plajı çevresinde restoran ve kafe imkanları da bulunmaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralama hizmetleri de bulunan Sağtur Plajı’nda jetski, kano ve ringo gibi aktivite imkanları da mevcuttur. Sağtur Plajı’na giriş ücretsizdir. Tuvalet ve duş imkanları ise ücretlidir. Sağtur Plajı, sığ özelliğe sahip olması nedeniyle çocuklu ailelere de uygundur.

Sağtur Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/8WRhSNnttCD6U4Fr5

Sağtur Plajı
Sağtur Plajı

Huzur Plajı

Huzur Plajı, Didim’in Mavişehir bölgesinde yer almaktadır. Dalgasız ve temiz bir denize sahip olan Huzur Plajı’na giriş ücretsizdir. Huzur Plajı çevresinde kafe, market ve restoran bulunmaktadır. Huzur Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Denizi neredeyse 600 – 800 metre boyunca derinleşmiyor ve sığ özelliğinden dolayı çocuklu aileler için de uygundur. Tuvalet ve duş imkanı yoktur.

Huzur Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/sX523DNVB9RG2A6o6

Huzur Plajı
Huzur Plajı

Sarıkum Plajı

Sarıkum Plajı, Didim’in Mavişehir bölgesinde yer almaktadır. Sarıkum Plajı’nın yolu bozuk olması nedeniyle araç sahiplerinin dikkatli olması gerekiyor. Küçük ve bakir kalmış bir plaj olan Sarıkum Plajı’na giriş ücretsizdir. Sarıkum Plajı’na Denizli Öğretmenler Sitesi içerisinden geçiş yapabilirsiniz. Çadır kampı ve karavan kampı yapmak isterseniz tercih edebilirsiniz. Hava şartlarının rüzgarlı olması ve denizin dalgalı olması durumunda yosunlar görülebilir. Sarıkum Plajı’nda büfe imkanı da var ve büfeye ait şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti de sunulmaktadır. didim’de denize girilecek yerler 2023 listesi Denizi güzel olan Sarıkum Plajı’na giriş ücretsizdir. Sarıkum Plajı’nda denize girilen ilk 10 metre kum ve sonrası sığ özelliğe sahip. Sarıkum Plajı’na araç ile inilemiyor aracı 100 metre mesafede bırakıp plaja yürümeniz gerekiyor. Zaman, zaman dalga görülebilir. Çocuklu aileler de Sarıkum Plajı’nı tercih edebilirler ancak denizin yosunlu olduğu dönemlerde ve denizin taşlık alanlarında dikkat etmek gerekiyor.

Sarıkum Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/yyraudmzzNTGXvsMA

Sarıkum Plajı
Sarıkum Plajı

Gülbahçe Plajı

Gülbahçe Plajı, Didim’e bağlı Mersindere mevkiinde yer almaktadır. TKİ tesislerine yakın mesafede yer alan Gülbahçe Plajı, otobüs duraklarına da yürüme mesafesindedir. Yürüme mesafesinde restoran ve market imkanları da bulunmaktadır. Gülbahçe Plajı’nın denizi güzel ancak kıyı tarafı ve denizin bazı yerleri taşlık. Daha çok yetişkinlere hitap edebilecek bir plaj olan Gülbahçe Plajı’na giriş ücreti yoktur. Tuvalet ve duş gibi imkanlar da bulunmayan Gülbahçe Plajı’na giderken deniz ayakkabısı ve temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Gülbahçe Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/CVscgWjhp7SnhoDN8

Gülbahçe Plajı
Gülbahçe Plajı

Tavşan Burnu Orman Kampı (Tavşan Burnu Tabiat Parkı)

Didim’de denize girilecek yerler 2023 listesi ve Didim plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Tavşan Burnu Orman Kampı, aynı zamanda Tavşan Burnu Tabiat Parkı olarak da bilinmektedir. Piknik, çadır kampı ve karavan kampı yapabileceğiniz Tavşan Burnu Orman Kampı’na giriş ücretlidir. Kafe, market, manzara seyir alanı, oturma alanları, piknik masaları, elektrik, gölge alanlar, bulaşık yıkama alanı, oyun parkı, otopark, yürüyüş parkuru, tuvalet, çadır kiralama hizmeti, buzdolabı ve duş imkanları da bulunmaktadır. Çocuklu ailelere de uygun olan Tavşan Burnu Orman Kampı’nda doğa ile iç içe vakit geçirmek için geç kalmayınız. Didim’de tatil yapma planınız var ise; Didim çevresinde yer alan Didim bungalov evleri seçeneklerine göz atarak keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Tavşan Burnu Orman Kampı (Tavşan Burnu Tabiat Parkı) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/5fapbqWp3AvzXbgGA

Tavşan Burnu Orman Kampı (Tavşan Burnu Tabiat Parkı)
Tavşan Burnu Orman Kampı (Tavşan Burnu Tabiat Parkı)

Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.