Nisan 5, 2023

Dalyan’da Denize Girilecek Yerler 2023 – Dalyan Plajları Ve Koyları 2023 Listesi

Dalyan'da Denize Girilecek Yerler 2023 - Dalyan Plajları Ve Koyları 2023 Listesi

Muğla ilinin Ortaca ilçesi sınırları içerisinde yer alan Dalyan’da tatil yapabileceğiniz eşsiz bölgeleri paylaştık. Kampyerleri.org ekibi olarak, sizler için daha önce Ortaca’da yer alan koyları ve plajları paylaşmıştık. Şimdi de Dalyan’da yer alan koyları ve plajların listesini paylaştık. İşte aileniz ve arkadaşlarınızla beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Dalyan plajları ve koyları 2023 listesi. Dalyan‘da denize girilecek yerler 2023 listesi. Dalyan’ın denizi nasıl? Dalyan’da denize girilir mi? İşte tüm detaylar kampyerleri.org blogunda.

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Dalaman Plajı

Dalaman Havalimanı’nın hemen yanında yer alan Dalaman Plajı, temiz denizi ile ilgi çekmektedir. İnce kum ve taşlı plaj alanına sahip olan Dalaman Plajı’nın kum yapısı çamurlaşmaktadır. Tuvalet ve duş gibi özel imkanlar bulunmayan Dalaman Plajı’nda restoran ve kafe gibi işletme de bulunmamaktadır. Denizin 10 metre ilerisinde büyük kayalar vardır ve bu yüzden çocuklu ailelere uygun değildir. Dalaman Plajı’na giriş ücretsiz. Manzarası için Dalaman Plajı’na gidebilirsiniz ancak çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygun değildir.

Dalaman Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/FwyGHaSC7wRrDF1t8

Dalaman Plajı
Dalaman Plajı

Sarıgerme Halk Plajı

Dalyan’da denize girilecek yerler 2023 listesi ve Dalyan plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Sarıgerme Halk Plajı; Dalyan’ın en çok tercih edilen plajlarından bir tanesidir. Belediyeye ait işletme bulunan Sarıgerme Halk Plajı’nda karavan kamp yeri ve çadır kamp yeri imkanları da bulunmaktadır. Restoran ve kafe hizmeti de bulunan Sarıgerme Halk Plajı’na giriş 25 TL’dir. Sarıgerme Halk Plajı’nın denizi sıcaktır ancak akıntı olan bölgeler soğuktur ve masaj etkisi ile keyif vermektedir. Soyunma kabini, tuvalet ve duş imkanlarının da yer aldığı Sarıgerme Halk Plajı’nın denize girilen yerlerinde ince kum ve küçük taşlar bulunmaktadır. Hemen derinleşmeyen denize sahip olan Sarıgerme Halk Plajı, çocuklu ailelere de uygundur. Şemsiye ve şezlong kiralamak isterseniz, 30 TL ile 40 TL arasında ücret ödemeniz gerekmektedir.

Sarıgerme Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/8ALGqFLs742QLzac6

Sarıgerme Halk Plajı
Sarıgerme Halk Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Sarıgerme Sarçed Plajı

Yaya girişi ve bisiklet ile giriş ücreti 8 TL olan Sarıgerme Sarçed Plajı’na araç ile giriş ücreti 40 TL’dir. Tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları bulunan Sarıgerme Sarçed Plajı’nda yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz kafe ve restoran alanı da bulunmaktadır. Denizi soğuk olan Sarıgerme Sarçed Plajı zaman, zaman dalgalı olabilmektedir ancak yüzmesi oldukça keyiflidir. Şezlong kiralaması, şemsiye kiralaması ve mescit imkanları da bulunan Sarıgerme Sarçed Plajı’nın denizi sığ olmakla birlikte geniş kumsal alanına sahiptir. Sarıgerme Sarçed Plajı, çocuklu aileler için de uygundur.

Sarıgerme Sarçed Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/8dpibfwRuyc2YkNp6

Sarıgerme Sarçed Plajı
Sarıgerme Sarçed Plajı

Aşı Koyu

Sakin ve ılık bir denize sahip olan Aşı Koyu, Dalyan’da gizli kalmış harika bir cennet güzelliğidir. Aşı Koyu’na karayolu üzerinden ulaşım sağlanan yolun son 5 kilometresi bozuktur ve 4×4 arazi tipi araç gerektirmektedir. Yere yakın araçlar ile ulaşım zorlayıcı olacağı için yolda kalma ihtimalinize karşı, tekne kiralaması yaparak Aşı Koyu’na ulaşım sağlamanızı öneriyoruz. Şemsiye ve şezlong kiralamak için 150 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Restoran ve kafe alanı da bulunmaktadır. Aşı Koyu’nda gölge alan olmamasından dolayı, şemsiye kiralamanız gerekecektir. Aşı Koyu’nun plajı kum ve çakıl yapısına sahiptir. Aşı Koyu’na ulaşım sağlanan yol kötü, bu yüzden çocuklu ailelere önermiyoruz.

Aşı Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/xRT3eyf8f2b56sqT8

Aşı Koyu
Aşı Koyu

İn Ardı Koyu

Sadece tekne kiralaması yaparak ulaşım sağlayabileceğiniz İn Ardı Koyu, eşsiz bir doğaya sahiptir. Tekne kiralamka istemeyenler için, diğer seçenek oldukça kötü bir patika ve dik yamaç üzerinden zorlayıcı parkur eşliğinde İn Ardı Koyu’na ulaşım sağlamak olacaktır. Bu yüzden çocuklara, engelli bireylere ve yaşlılara uygun değildir. Yetişkin bireylerin dahi tekne turu haricinde, patika üzerinden dik yamaç parkuru eşliğinde İn Ardı Koyu’na rehber olmadan inmelerini önermiyoruz. Herhangi bir tesis bulunmayan İn Ardı Koyu’na girişler ücretsizdir.

İn Ardı Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/jgarJpPVLWiPhnba9

İn Ardı Koyu
İn Ardı Koyu

Candost Plajı

Candost Plajı, Bacardi Plajı olarak da bilinmektedir. Candost Plajı, Kargıcak Koyu’nun sol tarafında bulunmaktadır. Ulaşım sadece Kargıcak Koyu üzerinden yüzerek veya trekking yaparak sağlanmaktadır. Candost Plajı’na karayolu üzerinden ulaşım sağlanması oldukça imkansızdır. Bunun neden yolunun bozuk olmasından kaynaklanmaktadır. Candost Plajı’nda herhangi bir işletme ve tesis yoktur. Kargıcak Koyu’nu ziyaret etmişken, uğramanızı önerdiğimiz Candost Plajı; çocuklu ailelere uygun değildir. Denizi dalgalıdır ve giriş ücreti de yoktur.

Candost Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/dbYRJ5t7YbGFRPSr6

Candost Plajı
Candost Plajı

Kargıcak Koyu

Yolunun; bozuk, dar, virajlı ve bozuk olmasından dolayı bakir kalmış eşsiz bir cennet güzelliğidir. Dalyan’da denize girilecek yerler 2023 listesi ve Dalyan plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Kargıcak Koyu’nda hem ücretli, hem de ücretsiz tatil yapabileceğiniz bölümler bulunmaktadır. Kargıcak Koyu’na girişte ücret ödenmemektedir. Şemsiye ve şezlong kiralamak için 150 TL ücret talep edilmektedir. Restoran ve kafe bulunmaktadır. Kargıcak Koyu’nun plaj alanı oldukça küçüktür. Denizi tuzlu ve dalgalı olmasından dolayı çocuklu ailelere uygun değildir. Ayrıca çocuklu aileler, Kargıcak Koyu’nun bozuk olmasından dolayı mağdur olabilir. Kargıcak Koyu’nun plaj alanı taşlıdır ve denizi de berraktır. Kargıcak Koyu’nun denizi temiz ancak tatil dönemlerinde yoğunluğa bağlı olarak bulanıklaşmaktadır.

Kargıcak Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Pc4Qub6fFco2FzcD6

Kargıcak Koyu
Kargıcak Koyu

İztuzu Plajı

5,5 kilometrelik uzun bir plaj olan İztuzu Plajı, Dünyaca ünlüdür. Dalyan plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde ve Dalyan’da denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde yer alan İztuzu Plajı eşsiz bir doğaya sahiptir. İztuzu Plajı’na tekne kiralaması yaparak veya karayolu üzerinden ulaşım sağlanabilir. İztuzu Plajı’nın karayoluna bağlantısı olan tarafında Belediyenin işletmesi vardır. Caretta caretta kaplumbağalarının bakımı ve temizliği için, giriş ücreti adı altında göstermelik ücret alınmaktadır. Tuvalet, restoran, soyunma kabini, kafe ve duş imkanları bulunmaktadır. İztuzu Plajı’nda şemsiye ve şezlong kiralaması da yapılmaktadır. Sabah erken saatlerde sakinliğini koruyan İztuzu Plajı, akşam saatlerinde ise dalgalı olabilmektedir. İztuzu Plajı’nın ucunda bulunan ve Dalyan Deltası’na yakın olan tarafında yer alan plaj, Dalyanağzı Plajı olarak da bilinmektedir. İztuzu Plajı’nı 5,5 kilometre yürüyerek veya tekne tutarak Dalyanağzı’na ulaşım sağlabilirsiniz. Orada da; şezlong, şemsiye, tuvalet ve soyunma kabini imkanları vardır. Denizi sığ olan İztuzu Plajı kum ile kaplıdır manzarası oldukça güzeldir. Çocuklu aileler, ilerleyen saatlerde dalga oluşmasına karşı dikkat etmelidir.

İztuzu Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/F1Keutnp7HtJqLUx9

İztuzu Plajı
İztuzu Plajı

Delikli Ada

Delikli Ada, Köyceğiz’e bağlıdır. Ancak Ortaca ve Dalyan’dan tekne kiralayarak ya da İztuzu Plajı’ndan yüzerek ulaşım sağlanabilmesinden dolayı blogumuza eklenmiştir. Denizi çok güzel olan Delikli Ada’da herhangi bir işletme yok ancak doğası için ziyaret edebilirsiniz.

Delikli Ada Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/RzRjcfbrnRRM8hNr6

Delikli Ada
Delikli Ada

EDİTÖR NOTU

Daha önce Dalyan’da tatil yapmış okurlarımızın deneyimlerini iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.