Nisan 3, 2023

Dalaman Plajları Ve Koyları 2023 – Dalaman’da Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi

Dalaman Plajları Ve Koyları 2023 - Dalaman'da Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi

Dalaman, Muğla ilinin bir ilçesidir. Köyceğiz, Fethiye ve Ortaca ilçelerinin arasında yer alan Dalaman harika bir doğaya ve keşfedilmesi gereken bölgelere sahiptir. Fethiye Körfezi’ne paralel uzanan coğrafya üzerinde yer alan Dalaman, Dalaman Ovası ile bilinir ve Dalaman Ovası aynı zamanda Muğla ilinin en verimli ovası olarak da kayıtlara geçmiştir. Muğla’da turistik gezi yapmak ve doğa harikası bölgeleri keşfetmek isteyenlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Dalaman’da eşsiz plajlar ve koylar da bulunmaktadır. Özellikle Dalaman tekne turları ile Dalaman koylarını ve Dalaman plajlarını keşfetmek harika olacaktır. Bizlerde bu yüzden Dalaman plajları ve koyları 2023 listesini blogumuzda paylaştık. Ailenizle veya arkadaşlarınızla beraber Muğla, Dalaman’da gününüzü değerlendirebileceğiniz bölgeleri sizler için derledik ve paylaştık. İşte Dalaman’da denize girilecek yerler 2023 listesi. Dalaman koyları hangileri? Dalaman plajları nasıl? Dalaman’ın denizi nasıl? Dalaman’da denize girilir mi? Dalaman’ın koylarına nasıl gidilir? İşte Dalaman’da doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz koylar ve plajlar tam listesi.

MUĞLA KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’NIN EN GÜZEL KOYLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Ayten Koyu

Dalaman plajları ve koyları 2023 listemiz içerisinde yer alan ilk bölgemiz Ayten Koyu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dalaman’da ücretsiz kamp, piknik ve tatil yapabileceğiniz bir koy olan Ayten Koyu’nda herhangi bir işletme ve tesis yoktur. Aynı zamanda; tuvalet, duş ve soyunma odası gibi sosyal imkanlar da bulunmayan Ayten Koyu’nda doğa ile iç içe vakit geçirmek oldukça güzeldir. Ayten Koyu, çok küçük bir sahil alanına sahip olmakla beraber; plaj alanı ve denizinin içi taşlık yapıya sahiptir. Bakımsız bir koy olan Ayten Koyu’nun denizi sığ özelliğe sahip ancak, 10 – 15 metre sonra derinleşmektedir. Ayten Koyu’na ulaşım sağlanan yol çok bozuk ve yolun son 500 metresi taş ve çakıl, aynı zamanda çok dar. İmkanlar ve ekipmanlar dahilinde kamp ve piknik için uygundur. Terlik veya deniz ayakkabısı kullanımına mecbur kalacağınız Ayten Koyu; çocuklu ailelere uygun değildir. Çünkü işletme ve sosyal imkanların hiçbiri yoktur. Göcek tekne turları ile ziyaret edilebilir.

Ayten Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/A4PA2iCggck1PhJq5

Ayten Koyu
Ayten Koyu

Canes Sahili

Canes Sahili, Dalaman’da ücretsiz tatil yapabileceğiniz nadir bölgelerden bir tanesidir. Herhangi bir tesis ve işletme bulunmayan Canes Sahili, Göcek tekne turları ile yoğun şekilde ziyaret edilmektedir. Canes Sahili’nin yolu taş ve toprak yapısına sahip olmakla beraber, son 1 – 2 kilometresi çok bozuktur ve bundan dolayı 4×4 arazi tipi aracınız yok ise gitmenizi önermiyoruz. Canes Sahili mavi – turkuaz harika bir denize sahip ancak son dönemlerde bakımsızlığından ve kirlenmesinden dolayı şikayet almaktadır. Çok küçük bir plaj alanına sahip olan Canes Sahili’ni doğası için keşfedebilirsiniz. Ulaşımının zor olması ve herhangi bir imkan olmamasından dolayı çocuklu ailelere önermiyoruz. Göckek tekne turları ile ziyaret edilebilir.

Canes Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/veaLMe3CPrRwTD7T9

Canes Sahili
Canes Sahili
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Osmanağa Koyu

Dalaman’da yer alan Osmanağa Koyu; eşsiz bir doğaya sahiptir. Göcek Adası manzarasına sahip olan Osmanağa Koyu’nun son 5 kilometrelik yolu asfalt ancak geriye kalan son 2 kilometrelik yol toprak yol olmasından dolayı dar ve oldukça kötü. Bu yüzden Göcek tekne turları ile ziyaret etmek daha sağlıklı olacaktır. Osmanağa Koyu’nda herhangi bir işletme ve tesis yoktur. Tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi özel imkanlar da bulunmayan Osmanağa Koyu’na giderken ekipmanlarınızı ve temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Kamp ve piknik yapılmaya uygun olan Osmanağa Koyu çam ağaçları arasında ferah bir tatil imkanı sunacaktır. Osmanağa Koyu’na giriş ücretsizdir. Genelinde sessiz ve sakin bir koy olan Osmanağa Koyu’nun denizi çok temiz ve güzeldir. Tekne turları ile kolay ulaşım olmadığı için ve herhangi bir imkan olmadığı için çocuklu ailelere önermiyoruz. Göcek tekne turları ile ziyaret etmek isteyenlere uygudur.

Osmanağa Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/KjvAk95L8EBms1FB7

Osmanağa Koyu
Osmanağa Koyu

Göcek Adası

Göcek Adası, Muğla’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bölgelerin başında yer almaktadır. Göcek tekne turları ile ziyaret edebileceğiniz Göcek Adası, birbirinden güzel irili ufaklı koylara da ev sahipliği yapmaktadır. Dalaman ve Göcek’te katılabileceğiniz tekne turlarında; yemek, tuvalet ve dinlenme gibi imkanlardan da faydalanabilirsiniz. Güzel bir Göcek Adası turu için geç kalmayınız.

Göcek Adası Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/avwQg85QiEJ9547Z7

Göcek Adası
Göcek Adası

Yassıca Adaları

Yassıca Adaları, Göcek’te irili ufaklı birbirinden güzel adalardan oluşmaktadır. Yassıca Adaları’nın hiçbirinde işletme yoktur. Göcek tekne turları ile ziyaret edebileceğiniz harika bir bölge olan ve her teknenin mutlaka uğrak noktası olan Yassıca Adaları’nın denizi de havuz gibidir. Tamamen bakir bir doğa harikası olan Yassıca Adaları’nı keşfetmeyi unuymayınız. Yemek, tuvalet ve dinlenme gibi ihtiyaçlarınızı katılacağınız tekne turlarında giderebilirsiniz.

Yassıca Adaları Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/NkrCf2N8VXTQ4auU8

Yassıca Adaları
Yassıca Adaları

Boynuzbükü Koyu

Dalaman’da Göcek tekne turları ile sık, sık ziyaret edebileceğiniz harika bir koy olan Boynuzbükü Koyu, çam ağaçları ile çevrili ferah ve temiz bir doğaya sahiptir. Boynuzbükü Koyu’nda yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz restoran işletmesi ve restorana ait demirleyebileceğiniz iskele de bulunmaktadır. Göcek tekne turlarına katılmanız halinde mutlaka uğramanızı önerdiğimiz harika bir koy olan Boynuzbükü Koyu’nu keşfetmeyi unutmayın.

Boynuzbükü Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/rV4WEceKnJg6pGmf7

Boynuzbükü Koyu
Boynuzbükü Koyu

Kille Koyu

Dalaman’da denize girilecek yerler 2023 listemiz içerisinde yer alan Kille Koyu, Dalaman’da denize girebileceğiniz en güzel koylardan bir tanesidir. Kille Koyu’nun denizi temiz ve her zaman berraktır. Yüzerken denizin içini görebileceğiniz kadar temiz olan Kille Koyu’nda dalga yok ancak zaman, zaman rüzgar olabilmektedir. Kille Koyu, belediye tarafından işletilmektedir ve belediyenin işlettiği büfe imkanı da vardır. Yiyecek ve içeceklerinizi büfeden temin edebileceğiniz gibi; 20 TL ile 40 TL arasında değişen ücretle şezlong ve şemsiye de kiralayabilirsiniz. Kille Koyu’na giriş kişi başı 10 TL ücretlidir. Tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları vardır. Karadan araç ile ulaşım var ancak yarı aslfat, yarı toprak bir yol olmasından dolayı zorlayıcı olabilmektedir. Aşırı tozlu bir yolculuk ile karadan ya da birbirinden güzel deniz ve doğa manzaraları eşliğinde tekne turları ile Kille Koyu’nu ziyaret edebilirsiniz. Plaj alanı ve denizinin ilk bölgeleri ince taş yapısına sahip. Denizin ilerleyen bölümleri kumdur. Çocuklu ailelere de uygundur. Taşlar çok rahatsız edici yapıda değil, aksina oldukça küçüktür.

Kille Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/2X25RtUjPFt1ccfg8

Kille Koyu
Kille Koyu

Bedri Rahmi Koyu

Dalaman’da yer alan Bedri Rahmi Koyu, ismini Türk şair ve aynı zamanda yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan almıştır. Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun Bedri Rahmi Koyu’nda kaya üzerine yaptığı harika bir balık figürü bulunmaktadır ve dikkatli incelerseniz, üzerinde 6 -7 farklı hayvan çizimi olduğunu göreceksiniz. Göcek tekne turlarına katılarak ulaşım sağlayabileceğiniz Bedri Rahmi Koyu’na 4×4 arazi tipi araçlar ile ulaşım sağlanıyor ancak yolun tam konumunu bilmeyenlerin araç ile gitmesi doğru olmayacaktır. Bu yüzden tekne turuna katılmak sağlıklı ve mantıklı olacaktır. Bedri Rahmi Koyu’nda hizmet veren küçük bir restoran da bulunmaktadır. Ayrıca Bedri Rahmi Koyu’nda Milattan Önce 350’li yıllarda Likya döneminden kalma kaya mezarları da bulunmaktadır. Denizi çok temiz olan Bedri Rahmi Koyu’na aileler de tekne turu ile gidebilirler. Bedri Rahmi Koyu’nun eski ismi Taşyaka Koyu’dur.

Bedri Rahmi Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/uuoQsmNNJ2h2qtbA9

Bedri Rahmi Koyu
Bedri Rahmi Koyu

Sıralıbük Koyu

Dalaman plajları ve koyları 2023 listemiz içerisinde yer alan Sıralıbük Koyu, Dalaman’nda doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz en güzel koylardan bir tanesidir. Dalga ve rüzgarın olmadığı, sakin bir koy olan Sıralıbük Koyu’nun denizi pırıl, pırıl ve tertemizdir. Göcek tekne turları ile ziyaret edebileceğiniz Sıralıbük Koyu’na giriş ücretsizdir. Sahili çakıl taş yapısına sahip olan Sıralıbük Koyu’nda herhangi bir işletme ve tesis bulunmamaktadır. Çocuklu aileler de tekne turu ile ulaşım sağlayabilirler.

Sıralıbük Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/vLYfNy9iHYtMU4HU6

Sıralıbük Koyu
Sıralıbük Koyu

Tersane Adası (Tersane Koyu)

Dalaman ve Göcek’te tekne turu ile mutlaka ziyaret etmenizi önerdiğimiz Tersane Adası; Göcek’te masmavi ve berrak bir denize sahiptir. Göcek’te ziyaret edebileceğiniz en güzel adalardan olan Tersane Adası’nda yüzerken balıkların size eşlik etmesini dahi izleyebileceğiniz kadar temiz olan Tersane Adası, Tersane Koyu ismiyle ufak bir koya da sahiptir. Göcek’in en büyük adası olan Tersane Adası’nda Osmanlı döneminden kalma tersaneye ait kalıntıları da görebilirsiniz. Demir atmaya uygun 2 limana sahip olan Tersane Adası’nın Tersane Koyu olarak bilinen noktasında, restoran da bulunmaktadır. 16:00 ile 17:00 sonrasında daha sakin olan Tersane Adası’nı mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Tersane Adası (Tersane Koyu) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/75ziq3fQkGu8soBb6

Tersane Adası (Tersane Koyu)
Tersane Adası (Tersane Koyu)

Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu, Tersane Adası ve Domuz Adası arasında yer almaktadır. Yıkılmış fener kalıntılarına ev sahipliği yapan Akvaryum Koyu, Göcek tekne turları ile mutlaka ziyaret  edilmesi gereken bir koydur. Masmavi ve en berrak denize sahip olan Akvaryum Koyu’nda herhangi bir imkan bulunmadığı gibi işletme ve restoran da yoktur. Tamamen doğa ile iç içe olacağınız Akvaryum Koyu’nu keşfetmeyi unutmayınız. Akvaryum Koyu’na giriş ücretsizdir. Çocuklu aileler tekne turlarına katılarak Akvaryum Koyu’nu keşfedebilirler.

Akvaryum Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/qKqT2RPq8hSZf2XV8

Akvaryum Koyu
Akvaryum Koyu

Domuz Adası

Dalaman ve Göcek’te tekne turları ile keşfedebileceğiniz harika bir ada olan Domuz Adası’nın doğası ve denizi mükemmeldir. Denizinin berrak olması ve su sıcaklığının her kesime hitap edebiliyor olması, Domuz Adası’nın ziyaret edilmesinde büyük rol oynamaktadır. İrili ufaklı pek çok koya da ev sahipliği yapan Domuz Adası’nda yüzerken balıkları ve çeşitli deniz canlılarını çıplak gözle görebilirsiniz. Domuz Adası’na giriş ücretsizdir. Çocuklu aileler de tekne turlarına katılarak Domuz Adası’nı ziyaret edebilirler.

Domuz Adası Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Zr16BBAyorgbUxmk8

Domuz Adası
Domuz Adası

Sarsala Koyu

Dalaman’da yer alan Sarsala Koyu’na Göcek tekne turlarına katılarak veya Dalaman üzerinden karayolu ile virajlı ve dar yol üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Sarsala Koyu’na giriş kişi başı 10 TL ücretlidir. Tuvalet, soyunma kabini ve duş imkanı bulunmaktadır. Otopark yok ancak araç park edebileceğiniz uygun yerler var. Şezlong ve şemsiye kiralaması 20 TL ile 40 TL arasındadır. yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz işletme var. Denizi ve plaj alanı kumlu olan Sarsala Koyu’nun denizi 25 metre boyunca sığdır. Çocuklara uygun olan Sarsala Koyu’nun doğası ve denizi harikadır.

 Sarsala Koyu Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/tuudFv695kBBoQ1dA

Sarsala Koyu
Sarsala Koyu

Hamam Koyu (Kleopatra Koyu)

Dalaman plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Hamam Koyu, Kleopatra Koyu olarak da bilinmektedir. Likyalılardan kalan hamam kalıntılarının yer aldığı eşsiz bir koy olan Hamam Koyu’nda tarihi hamam kalıntıları arasında yüzebilirsiniz. Göcek’in en meşhur koyu olan Hamam Koyu’nda doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Hamam Koyu’na tekne turu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sarsala Koyu üzerinden trekking yaparak da ulaşım sağlamak mümkündür. Her zaman yoğun olan Hamam Koyu’nu sabah erken saatlerde veya aksam 17:00 civarında ziyaret etmeniz daha uygun olacaktır. Giriş ücreti bulunmayan Hamam Koyu’nda herhangi bir tesis ve sosyal imkan yoktur. Denizi berrak olan Hamam Koyu’nu keşfetmek için geç kalmayınız. Hamam Koyu, Kleopatra Koyu olarak da bilinmektedir.

Hamam Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/MXqz7HPfgTvMRbiS6

Hamam Koyu (Kleopatra Koyu)
Hamam Koyu (Kleopatra Koyu)

Binlik Koyu

Göcek 12 adalar tekne turu rotasında yer alan Binlik Koyu’na giriş ücretsizdir. Hamam Koyu ve Martı Koyu arasında yer alan Binlik Koyu’nun denizi ve doğası oldukça güzeldir. Zeytin ve çam ağaçları ile çevrili ferah bir koy olan Binlik Koyu’nda herhangi bir imkan ve sosyal tesis bulunmamaktadır. Çocuklu aileler tekne turlarına katılarak Binlik Koyu’nu keşfedebilirler.

Binlik Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ZsvNTG6bHJcVVNRt5

Binlik Koyu
Binlik Koyu

Martı Koyu

Kaya üzerine çizilmiş martı figürü ile dikkatleri üzerine çeken Martı Koyu’nun denizi çok temiz ve doğası harikadır. Dalaman ve Göcek’te sakinlik ve sessizlik arayanlar için uygun olan Martı Koyu, tamamen doğal bir bölgedir. Herhangi bir tesis yok ve tuvalet gibi özel imkanlar da mevcut değil. Doğa yürüyüşü yapmak için patikalar bulunan Martı Koyu’nu tekne turlarına katılarak keşfedebilirsiniz. Martı Koyu’na giriş ücretsizdir ve çocuklu aileler de tekne turları ile Martı Koyu’nu keşfedebilirler.

Martı Koyu Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/nbCPW7YVY3YaPi1w9

Martı Koyu
Martı Koyu

Merdivenli Koyu

Merdivenli Koyu, Dalaman ve Göcek’te mutlaka ziyaret edilmesi gereken koylardan bir tanesidir. Giriş ücretsiz olan Merdivenli Koyu’na tekne turları ile ulaşım sağlanmaktadır. Herhangi bir tesis ve sosyal imkan bulunmayan Merdivenli Koyu’nun arka tarafında kaya içerisine oyulmuş merdivenler ile köye ulaşım sağlayabileceğiniz merdiven bulunmaktadır ve Merdivenli Koyu’nun ismi de buradan gelmektedir. Denizi berrak ve temiz olan Merdivenli Koyu’na 10 – 15 dakikalık doğa yürüyüşü ile ulaşım sağlayabileceğiniz restoran bulunmaktadır. Merdivenli Koyu çocuklu ailelere de uygundur.

Merdivenli Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/zhtY43KVDpMSg4hc8

Merdivenli Koyu
Merdivenli Koyu

Göbün Koyu

Merdivenli Koyu üzerinden yaklaşık 10 – 15 dakikalık trekking ile veya tekne turları ile ulaşım sağlayabileceğiniz harika bir koy olan Göbün Koyu’nda yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz restoran bulunmaktadır. Çam ve zeytin ağaçları arasında yer alan Göbün Koyu, Göcek ve Dalaman çevresinde yer alan en iyi restorana sahip koylardan bir tanesidir. Tuvalet ve duş imkanlarına sahip olan Göbün Koyu’nu çocuklu aileler de tekne turu ile ziyaret edebilirler. dalaman plajları ve koyları 2023

Göbün Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/arjPdad7RNu7mb6j7

Göbün Koyu
Göbün Koyu

Lakos Koyu

Lakos Koyu, Dalaman’ın gizli kalmış cennet köşelerinden bir tanesidir. Araç ile çok zorlu bir ulaşım yoluna sahip olan Lakos Koyu’na araç ile gidecekseniz, aracınızı park ettikten sonra yaklaşık 20 – 30 dakika sürebilecek bir uzun yürüyüş rotasının sizleri beklediğini söylemek isteriz. Tuvalet ve duş gibi sosyal imkanların yanı sıra, restoran ve kafe gibi hiçbir sosyal ve aktif tesis bulunmayan Lakos Koyu, sadece doğası için ziyaret edilmektedir. Araç ile inilemeyen Lakos Koyu’na giriş ücretsiz. Çocuklu ailelere uygun değil ve giderken ekipmanlı ve malzemelerinizi yanınızda bulundurmaya özen gösteriniz.

Lakos Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/NwBBwfyw7qVwvfbA8

Lakos Koyu
Lakos Koyu

Kayacık Sahili

Dalaman’da Dalaman Havalimanı yanı başında yer alan Kayacık Sahili’nin denizi kayalıktır ve yüzmek için verimli olmasa da manzarası ve doğası için yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Sahili kum ve taş karışımı olan Kayacık Sahili’nin yolu güzel ve kamp yapmak için de uygundur. Yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz restoran ve kafe var. Aynı zamanda tuvalet ve duş imkanları da mevcut. Kayacık Sahili’ne giriş ücretsiz ve hemen yanı başından akan su üzerinde nil kaplumbağaları yaşam sürmektedir. Balık tutmak için de gayet verimli olan Kayacık Sahili’nde ateş yakmak yasak ancak ateşsiz kamp ve piknik yaparak doğayı izleyebilirsiniz. Çocuklu aileler de ziyaret edebilirler. dalaman plajları ve koyları 2023

Kayacık Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Vfg9VLXkkx826JtT6

Kayacık Sahili
Kayacık Sahili

EDİTÖR NOTU

Daha önce Dalaman’da tatil yapmış okurlarımızın deneyimlerini iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden ya da YORUM GÖNDER ekranı üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.