Nisan 25, 2023

Çökertme’de Denize Girilecek Yerler 2023 – Çökertme Plajları Ve Koyları 2023

Çökertme'de Denize Girilecek Yerler 2023 - Çökertme Plajları Ve Koyları 2023

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı bir bölge olan Çökertme’de denize girilecek yerler 2023 listesini paylaştık. Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında serinlemek isteyen ailelerin ve arkadaş gruplarının yoğun olarak ziyaret ettikleri Çökertme’de doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz birbirinden güzel koy ve plajlar bulunmaktadır. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak, Çökertme’de yer alan koyları ve plajları sizler için derledik. İşte Çökertme plajları ve koyları 2023 listesi. Çökertme’de denize girilir mi? Çökertme’nin denizi nasıl? Çökertme’nin plajları nasıl? İşte birbirinden güzel Çökertme plajları ile koyları tam listesi.

MİLAS PLAJLARI VE KOYLARI 2023 LİSTESİ

MİLAS BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

MİLAS KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Zeytin Bükü Koyu

Zeytin Bükü Koyu, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Çökertme’de bulunmaktadır. Aracınızı park ettikten sonra, 200 ile 300 metre kadar yürüdükten sonra ulaşım sağlayabileceğiniz Zeytin Bükü Koyu’na giriş ücretsizdir. Tuvalet, soyunma kabini, restoran ve market gibi herhangi bir sosyal imkanın olmadığı Zeytin Bükü Koyu’na ulaşım sağlanan yol kötüdür. 4×4 arazi tipi araçların dahi zorluk yaşadığı, Zeytin Bükü Koyu’nun yolu taşlık yapıya sahiptir. Denizi oldukça güzel ve parlak olan Zeytin Bükü Koyu’nda deniz aniden derinleşmesinden dolayı ve imkanların yetersiz olmasından kaynaklı olarak; çocuklu ailelere uygun değildir. Deniz ayakkabısı kullanmak gereken Zeytin Bükü Koyu’nun plaj alanı taşlarla çevrilidir. Yiyecek, ekipman ve malzemelerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Zeytin Bükü Koyu Güncel Konum Bilgisi: Zeytin Bükü Koyu

Zeytin Bükü Koyu
Zeytin Bükü Koyu

Kumcaz Halk Plajı

Milas ilçesine bağlı Çökertme’de yer alan Kumcaz Halk Plajı, Fesleğen Bükü’nün son kısmında yer almaktadır. Kumcaz Halk Plajı’na giriş ücretsizdir ancak, şezlong ve şemsiye kiralamak için 30 TL ücret talep edilmektedir. Sakin ve bir o kadar sessiz olan Kumcaz Halk Plajı’nın çevresinde; bungalov evler bulunmaktadır. Kumcaz Halk Plajı’nın plaj alanı taşlık yapıya sahip olmasından dolayı, deniz ayakkabısı kullanmak sağlıklı olacaktır. Kumcaz Halk Plajı’nın denizi dalgalı yapıya sahiptir ve 4×4 arazi tipi araçlar kullanarak ulaşım sağlanması gerekmektedir. Çocuklu aileler ve yaşlı bireyler zorluk yaşayabilirler.

Kumcaz Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/WMiWK9VjVRMxv8Jw5

Kumcaz Halk Plajı
Kumcaz Halk Plajı
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Çökertme Plajı

Çökertme’de denize girilecek yerler 2023 listesi ve Çökertme plajları ve koyları 2023 listesi içerisinde yer alan Çökertme Plajı’nı keşfetmeyi unutmayınız. Çökertme Plajı’nın denizi çok temiz olarak bilinse bile, denizin bazı bölgelerinde deniz kestanesi de gözlemlenebilir. Deniz ayakkabısı kullanılması gereken Çökertme Plajı’na giriş ücretsizdir. Tuvalet, soyunma kabini ve duş imkanları da bulunan Çökertme Plajı’nın sağ ve sol kısımlarında bungalov ev konaklama işletmeleri de yer almaktadır. Çökertme Plajı’nın deniz alanı taşlık yapıya sahiptir ve çevresinde yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz restoran ve kafeler bulunmaktadır. Ayrıca Çökertme Plajı’nın bazı yerlerinde konaklama tesislerine özel ayrılmış alanlar bulunmaktadır. Çökertme Plajı’nda ücretsiz tatil yapabileceğiniz yerler de bulunuyor ancak alan açısından çok kısıtlıdır. Şemsiye ve şezlong kiralamak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Çökertme Plajı’nı deniz kestanesinden dolayı, çocuklu ailelere önermemekteyiz. Ayrıca Çökertme Plajı, Mandıra Filozofu çekimlerinin de yapıldığı lokasyon olarak bilinmesinden dolayı yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Çökertme Plajı’nın sol kısmında Fesleğen Bükü’de yer almaktadır. Ek olarak; Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi’ne de çok yakındır.

Çökertme Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/tR6DLwcytU9KpMou9

Çökertme Plajı
Çökertme Plajı

Arpa Bükü Koyu

Arpa Bükü Koyu, Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı Çökertme mevkiinde bulunmaktadır. Arpa Bükü Koyu’na ulaşım, sadece Çökertme Plajı üzerinden patika kullanarak sağlanabilmektedir. Çökertme ile Arpa Bükü Koyu arası yürüyüş ile ortalama 15 dakiak sürmektedir. Arpa Bükü Koyu’nun deniz kısmının bazı yerlerinde, deniz kestanesi gözlemlenmektedir. Arpa Bükü Koyu’nda denize girilen ilk alanlarda taşlık alanlar var ancak denizde biraz ilerlediğinizde kum yapısını görebilirsiniz. Arpa Bükü Koyu’nda herhangi bir işletme ve tesis bulunmamaktadır. Çocuklu aileler ve yaşlı bireyler, Arpa Bükü Koyu’na giderken zorluk çekebilir. Arpa Bükü Koyu’na giriş ücretsiz olmakla beraber, giderken yiyecek ve ekipmanlarınızı yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Arpa Bükü Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/uhovPBuPfp9ZbwLCA

Arpa Bükü Koyu
Arpa Bükü Koyu

Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi

Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi, Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı Çökertme sınırları içerisinde yer almaktadır. Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi, Mandıra Filozofu çekimlerinin yapılmasıyla ünlenmiş bir doğa harikasıdır. Ulaşım sağlanan yolun zorlayıcı olmasından dolayı, tekne kiralamak veya tekne turlarına katılmak sağlıklı olacaktır. Bakir bir bölge olan Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi, geçtiğimiz yıl çıkan orman yangınından dolayı zarar görmüştür. Günümüzde ise; deniz manzarası için ziyaret edilmektedir. Çam ağaçları ile çevrili nezih bir ortama sahip olan Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi’nde deniz belirli dönemlerde bulanıklaşmaktadır. Ayrıca Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi’ne herhangi bir tesis ve işletme bulunmamaktadır. Çocuklu aileler de tekne turlarına katılarak ya da tekne kiralaması yaparak Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi’ni ziyaret edebilirler.

Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/3foT9iMHjSesb59R6

Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi
Mandıra Filozofu Mustafa Ali’nin Cennet Köşesi

İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.