Eylül 28, 2020

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı – Bilecik Kamp Alanları

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı - Bilecik Kamp Alanları

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı, Bozcaarmut Köyü’nde bulunan Bozcaarmut Göleti doğa güzellikleriyle keşfedilmeyi bekliyor. Bilecik bölgesinde yoğun olarak ziyaret edilen Bozcaarmut Göleti, hafta sonları ve tatil günlerinde ziyaretçi akınına uğruyor. Bilecik kamp alanları arasında bulunan Bozcaarmut Göleti kamp alanında keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Yaz mevsiminde yeşil manzarası ve kış mevsiminde ise kartpostallık beyaz manzarası kendisine aşık eden Bozcaarmut Göleti doğa ile iç içe güzel vakitler geçirmenize olanak sağlamaktadır.

Bozcaarmut Göleti’nin en büyük özelliği ise el değmemiş olmasıdır. Olta balıkçılığına uygun olan gölet çam ağaçlarıyla çevrili bir alana sahiptir. Göl bölgesinde doğa yürüyüşü yapabilir dilerseniz kamp kurabilirsiniz. Göl çadır kampı ve karavan kampı için tercih edilebilir. Günübirlik piknik yapmak için de kullanışlı olan Bozcaarmut Göleti doğa turizminde önemli bir rol oynamaktadır. Bilecik kamp alanları arasından yaygın olarak tercih edilen Bozcaarmut Göleti çevresinde kamp için geniş alanlar bulunmaktadır. Göl etrafına yerleştirilen masalarda piknik yapabilirsiniz. Bölgede bungalov ev bulunmamaktadır sadece çadır kampı ve karavan kampı yapabilirsiniz.

Bozcaarmut Göleti’ne Nasıl Gidilir?

Bozcaarmut Göleti, Bursa’ya 83 kilometre, Eskişehir’e 83 kilometre, Bilecik‘e 48 kilometre ve bağlı olduğu Bozcaarmut Köyü’ne ise 3 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Toplu taşıma aracı kullanarak Bozcaarmut Göleti’ne gelecekler Pazaryeri, Bozcaarmut servislerini kullanabilirler. Şahsi aracıyla gelecekler ise, şehir merkezi üzerinden D650 yolu üzerinden Pazaryeri ayrımına saparak, Bozcaarmut güzergahını takip edebilir. Dileyenler şehir merkezinden araç kiralayarak Bozcaarmut Göleti’ne ulaşabilir.

Bozcaarmut Göleti'ne Nasıl Gidilir?
Bozcaarmut Göleti’ne Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı Ve Giriş Ücreti

Bozcaarmut Göleti, etrafında piknik masaları bulunmaktadır. Dileyenler rahatça piknik yapabilirler. Göl çevresi eğimlidir ve bu yüzden kamp yapmak için alanlar kısıtlıdır. Göl kıyısına yakın konumda kamp kurmamanızı öneririz. Bozcaarmut Göleti çevresinde bulunan yeşil alanların neredeyse tamamı düzlük alanlardan oluşmaktadır. Düzlük alanlarda çadır kurmanız eğimli alanda çadır kurmanızdan daha sağlıklı olacaktır.

Bozcaarmut Göleti’ne gitmişken mutlaka doğa yürüyüşü yapmalısınız. Orman içerisinde bulunan patika yolları kullanarak çam ağaçları arasında güne zinde başlayabilirsiniz. Bölge yerleşim yerlerine yakındır ve bu yüzden yabani hayvan riski en az konumdadır. Bölgede çok fazla köpek bulunmaktadır ve bu da yabani hayvan riskini azaltmış durumdadır. Bozcaarmut Göleti’nin çoğu yerinde kurbağalar ve balık türleri bulunmaktadır. Kamp yapacaklar zaman zaman kurbağa sesleriyle uyanabilir.

Karavan kampı için uygundur ancak Bozcaarmut Göleti’nin kıyıları eğimlidir. Bu yüzden karavan ile geleceklerin düzlük alanda kamp kurmalarını tavsiye ederiz. Çadır kampının ve karavan kampının göl kıyısından uzakta yapılması daha sağlıklı olacaktır. Bozcaarmut Göleti girişi ücretlidir ve bir ücrette kamp yapacaklardan alınmaktadır. Bozcaarmut Göleti’ne aracınız ile gidecekseniz 5₺ ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca kamp yapacaklardan da ayrıca 5₺ alınmaktadır.

BOZCAARMUT KAMP ALANI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bozcaarmut Göleti’nde Neler Yapılır?

 • Aileniz ve arkadaşlarınızla piknik yapabilirsiniz.
 • Doğa manzarası fotoğrafları çekebilirsiniz.
 • Karavan kampı ve çadır kampı yapabilirsiniz.
 • Göl çevresinde ve orman içerisinde bulunan patika yollarda doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.
 • Bozcaarmut Deresi fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Bozcaarmut Göleti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Kamp yapmak ücretli mi?
  Evet. Bozcaarmut Göleti’ne giriş ücreti ve kamp ücreti alınmaktadır.
 • Bölgede hangi tesisler var?
  Gölet bölgesi doğal kamp alanı olarak korunmaktadır ve bu yüzden hiçbir tesis bulunmamaktadır.
 • Bakkal ve market var mı?
  Hayır. Bakkal veya market bulunmamaktadır. Temel ihtiyaçlarınızı 3 kilometre uzaklıkta bulunan Bozcaarmut köyünden karşılayabilirsiniz. Dilerseniz Pazaryeri ilçesine kadar gidebilirsiniz.
 • Çeşme var mı? Çeşme suyu içiliyor mu?
  Gölet çevresi piknik yapılmaya müsait olmasından dolayı çok sayıda çeşme bulunmaktadır ve çeşme suları içilebilmektedir.
 • Kamp ve piknik alanında tuvalet var mı?
  Evet kamp alanında tuvalet bulunmaktadır.
 • Elektrik var mı?
  Hayır. Bölgede hizmet sağlayan hiçbir elektrik hattı bulunmamaktadır.
 • Telefon/ internet çekiyor mu?
  Evet. Telefon ve internet çekmektedir.
 • Ateş yakabilir miyiz? Evet. Ateş yakılması serbesttir. Ancak açık alanlarda ateş yakmak riskli olabilir bu yüzden piknik alanlarını kullanmanızı öneririz.
Bozcaarmut Göleti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Bozcaarmut Göleti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Bozcaarmut Göleti Adres ve İletişim Bilgileri

 • Websitesi: https://pazaryeri.bel.tr/
 • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
 • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
 • Adres: https://goo.gl/maps/7DfSpMvhJwzkbn5EA

Bilecik kamp alanları arasında yoğun olarak tercih edilen Bozcaarmut Göleti kamp alanı yeni misafirlerini bekliyor. Piknik ve kamp açısından gayet uygundur. Günübirlik veya konaklama yapılacak şekilde ziyaret edebilirsiniz. Bozcaarmut Göleti’nde daha önce kamp yapmış olan doğa severler varsa yorumlarını YORUM GÖNDER kısmından bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizlerden sonra kamp deneyimi ve bungalov ev konaklaması yapacak okurlarımız için bilgi kaynağı olacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.