Mayıs 5, 2021

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Giriş Ücreti – Çorum

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Giriş Ücreti - Çorum

Çorum’un Boğazkale ilçesinde bulunan ve 1988 yılında tescil edilen Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı giriş ücreti listesini paylaştık. Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı içerisinde Anadolu’nun en eski uygarlıklarından olan Hitit’lere başkent yapmış Hattutaş (Boğazköy) Antik Kenti ve çeşitli tarihi eserleri bulunmaktadır. Ayrıca Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı, UNESCO tarafından 1986 yılında Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır. Milli Park içerisinde; Hitit İmparatorluğu’na ait açık hava müzesi ve Arkeoloji müzesi de bulunmaktadır.

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Flora Ve Fauna Bilgileri

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı içerisinde çok sayıda bitki ve çiçek türü bulunmaktadır. Acıgıcı, atkuyruğu, mineçiçeği, düğen çiçeği, sığırdili, yabani gelincik, kurtbağrı, çayır kazgagası, çan çiçeği, ısırgan, pıtrak, kazayağı, köygöçüren, tilki kuyruğu, hindiba, uyuz otu, devedikeni, kaya teresi, Peygamber çiçeği, papatya, çır çır otu, üçgül, dam koruğu, sinamekş, boynuz otu, geven, kuşotu, keten otu, söğütotu, kır güneşotu, labada, küçük ebegümeci ve sarı kantaron gözlemlenen bazı türlerdendir.

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı ve bölgesinde yapılan çalışmalar kapsamında; 22 memeli, 6 iki yaşamlı, 67 kuş ve 13 sürünger yabani hayvan türün gözlemlendi. Söz konusu yabani hayvan türleri şu şekildedir; cüce yarası, karaakbaba, büyük nal burunlu yarasa, şahin, yaban domuzu, kızıl şahin, kızıl tilki, gökçe delice, tarlafaresi, kara çaylak, yaban tavşanı, küçük akbaba, kayalık faresi, tepeli toygar, arap tavşanı, tarlakuşu, siğilli kurbağa, ebabil, gece kurbağası, leylek, ova kurbağası, kuzgun, tosbağa, kumru, tarla kertenkelesi, alakarga, hazer yılanı, kaya çintesi, sarı yılan, saksağan, ibibik, keten kuşu, ökse ardıcı, ispinoz, karatavuk, ak kuyruksallayan, taşkuşu, büyük baştankara, boz kuyrukkakan, ev serçesi ve kuyruk kakan.

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Flora Ve Fauna Bilgileri
Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Flora Ve Fauna Bilgileri

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Nerede? – Nasıl Gidilir?

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı, Çorum şehir merkezine 87,1 kilometre uzaklıktadır. Çorum kent merkezinden yapacağınız yolculuk 1 saat sürecektir. Milli Park, Boğazkale ilçesinde bulunmaktadır. İlçe merkezine 500 metre uzaklıkta yer alan Milli Parka kendi aracınızla veya toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz. Boğazkale’ye giden servis ve dolmuşlara binerseniz, Milli Parka yürüme mesafesinde inerek, kolayca ulaşabilirsiniz. Aracı ile gelecek misafirler, Çorum – Boğazkale güzergahından kolayca ulaşabilirler. Aracı ile gelecek misafirler için içeriğimizin alt kısmında “Google Haritalar” konum bilgisi paylaştık. En uygun rotayı seçerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Nerede? - Nasıl Gidilir?
Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Nerede? – Nasıl Gidilir?

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Giriş Ücreti

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı giriş ücreti, Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. Ayrıca ücretler her yıl Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından güncellenmektedir. Milli Park içerisinde konaklama imkanı bulunmadığı gibi kamp yapmaya da müsait değildir. Trekking ve fotoğrafçılık gibi çeşitli aktiviteleri yaparak, günübirlik ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kişi başı giriş ücreti: 5₺
 • Kişi başı giriş ücreti(indirimli): 2.5₺
 • Bisiklet giriş ücreti: 5₺
 • Motosiklet giriş ücreti: 10₺
 • Otomobil giriş ücreti: 15₺
 • Kamyonet giriş ücreti: 15₺
 • Minibüs giriş ücreti: 45₺
 • Midibüs giriş ücreti: 75₺
 • Otobüs giriş ücreti: 150₺
Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Giriş Ücreti
Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı Giriş Ücreti

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı İletişim Ve Konum Bilgisi

 • Websitesi: http://bogazkoy.tabiat.gov.tr/
 • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
 • Telefon: 03122075000
 • Adres: https://goo.gl/maps/S3KwbFkxp8dPy56y7
Çorum’un Boğazkale ilçesinde bulunan Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı ile ilgili bilgiler paylaştık. Daha önce Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı’nı ziyaret etmiş olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.

Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı İletişim Ve Konum Bilgisi
Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı İletişim Ve Konum Bilgisi

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.