Mayıs 23, 2023

Bodrum Plajları ve Koyları 2023 Ücretleri – Bodrum’da Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi

Bodrum Plajları ve Koyları 2023 Ücretleri - Bodrum'da Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi

Muğla ilinin bir ilçesi olan Bodrum, ülkemizin en çok ziyaret edilen turizm bölgelerinden bir tanesidir. Bodrum, Muğla’da bir yarımada içerisinde yer almaktadır. Kuzey, Güney ve Batı taraftan Ege Denizi ile çevrelenmiş olan Bodrum’un Milas ilçesi haricinde başka bir sınırı da bulunmamaktadır. Bodrum, Antik Çağ döneminde Halikarnassos olarak biliniyordu. Türkçe olarak Halikarnas ismi verildi. Aziz Petrus Kalesi adı verilen kale ile beraber bölgenin Aziz Petrus’a adanması sonrasında Petrium adı verilen Bodrum, zaman içerisinde petrum daha sonra ise potrum olarak söylendi ve günümüzde ise Bodrum olarak söylenmektedir. Yabancı ziyaretçiler, kruvaziyer gemileri ile cruise turları sayesinde Bodrum’u keşfetmektedir. Bodrum, günümüzde ülkemizin en çok ziyaret edilen yerli ve yabancı ziyaretçi potansiyeline de sahiptir. Bizlerde sizler için Bodrum’da tatil yapabileceğiniz plajlar ve koylar ile ilgili bilgiler sunduk. İşte Bodrum plajları ve koyları 2023 ücretleri. Bodrum’da denize girilecek yerler 2023 listesi. Bodrum’un denizi nasıl? Bodrum’da denize girilir mi? Bodrum’un denizi nasıl? Bodrum’un denizi sıcak mı? Bodrum’un denizi soğuk mu? İşte merak edilenler.

BODRUM BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

BODRUM KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Aşağı Mazı Ilgın Koyu (Mazı Koyu)

Aşağı Mazı Ilgın Koyu, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Mazıköy mevkiinde yer almaktadır. Ilgın Koyu’nun bulunduğu yer, Mazı Koyu olarak da bilinmektedir. Sakin ve oldukça sessiz bir koy olan Ilgın Koyu’nun denizi temiz ve çok az taşlık yapıya sahiptir. Tuvalet ve büfe gibi sosyal imkanlar yok. Ilgın Koyu’na giriş ücretsizdir. Araç ile ulaşım sağlanabilir. Dileyenler tekne kiralaması da yapabilir. İmkanların yetersiz olması nedeniyle, çocuklu ailelere tavsiye etmiyoruz.

Aşağı Mazı Ilgın Koyu (Mazı Koyu) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/G9wDaRsWy1coqSni6

Aşağı Mazı Ilgın Koyu (Mazı Koyu)
Aşağı Mazı Ilgın Koyu (Mazı Koyu)
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Hurma Sahili

Bodrum’un Mazıköy mevkiinde yer alan Hurma Sahili’ne ulaşım sağlanan yolun dar ve virajlı olması nedeniyle yolculuk yaparken dikkatli olmak gerekmektedir. Hurma Sahili; dar ve taşlık bir plaja sahiptir. Denizi berrak ve zaman, zaman dalgalı olabiliyor. Hurma Sahili’nin sol tarafında tuvalet ve duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Ancak Hurma Sahili’nin sağ tarafında tesislerin yer aldığı yerlerde yüzmek isterseniz; şezlong, tuvalet ve duş gibi imkanlardan faydalanma imkanınız olabilir. Hurma Sahili’nde denize girecekseniz deniz ayakkabısı kullanmanızı öneriyoruz. Hurma Sahili’ne giriş ücretsizdir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürebilir veya Mazıköy’de hizmet veren tesislerden temin edebilirsiniz. Hurma Sahili’nin taşlık yapıya sahip olması nedeniyle, çocuklu ailelere önermiyoruz.

Hurma Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/6GJWwHtZfpHrPge6A

Hurma Sahili
Hurma Sahili

Kissebükü Koyu

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Mazıköy’de yer alan Kissebükü Koyu, Bodrum plajları ve koyları 2023 ücretleri. Bodrum’da denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır. Ulaşımı oldukça zor olan Kissebükü Koyu’nun akvaryum gibi dikkat çeken harika bir denizi bulunmaktadır. Kissebükü Koyu’nda arkeolojik kazılarda yapılmaktadır. Tekneler ve yatların uğrak noktası olan Kissebükü Koyu’nda kamp da yapılabilmektedir. Kissebükü Koyu’nda şezlong ve şemsiye kiralama imkanı yok. Bölgede çay, kahve ve gözleme satışı yapan yerel halk bulunmaktadır. Yiyecek, içecek ve ekipman anlamında hazırlık yapmadan gitmemeniz gerekmektedir. Kissebükü Koyu’nun son 1,5 kilometresi taşlık yol olması nedeniyle yere yakın araç sahipleri zorluk yaşayabilirler. Kissebükü Koyu’nda tuvalet ve duş imkanları da yoktur. Ayrıca Kissebükü Koyu’na ulaşımın zor olması ve sosyal imkanların yetersiz olması nedeniyle çocuklu ailelere önermiyoruz. Kissebükü Koyu’na giriş ücretsizdir.

Kissebükü Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/wsfyz4Vw4EVAGENP6

Kissebükü Koyu
Kissebükü Koyu

Orak Adası

Bodrum’un en güzel adalarından bir tanesi olan Orak Adası, Bodrum’un en güzel koyları denildiğinde de akla ilk gelen bölgelerden bir tanesidir. Tekne turları ile keyifli bir gezinti yapabileceğiniz Orak Adası’na herhangi bir giriş ücreti yoktur. Sadece tekne turu ücreti ödemesi yapmanız gerekmektedir. Herhangi bir sosyal imkan ve tesis bulunmayan Orak Adası’nda yiyecek, içecek, duş ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı katıldığınız tekne turlarında tekneler ve yatlar içerisinde giderebilirsiniz. Yemekli tekne turları ile Orak Adası gezileri yaygın olarak yapılmaktadır. Denizi turkuaz renge sahip olan Orak Adası, deniz altı ve deniz üstü güzellikleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. Çocuklu aileler de tekne turları ile Orak Adası’nı keşfedebilirler.

 Orak Adası Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/xE3EdvaRua7TUczs8

Orak Adası
Orak Adası

Alman Koyu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer alan Alman Koyu, Bodrum’un en güzel koyları arasında kendisine yer bulmaktadır. Alman Koyu’na tekne turları ile ulaşım sağlanabilir. Denizi cam gibi olan Alman Koyu’nun denizi çok temizdir. Küçük doğal bir plaja sahip olan Alman Koyu’nda balıklar eşliğinde yüzebilirsiniz. Alman Koyu’na giriş ücretsiz ancak tekne turlarına katılmanız gerekeceğinden dolayı tekne turu ücreti ödemeniz yeterli olacaktır. Yiyecek, duş ve tuvalet ihtiyaçlarınızı katılmış olduğunuz tekne turlarında kullanılan tekne ve yatlarda giderebiliyorsunuz. Alman Koyu’na çocuklu aileler de tekne turları ile gidebilir.

Alman Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/fqLRBiFaEf7jmQSZ8

Alman Koyu
Alman Koyu

Kargıcak Koyu

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıçiftlik mevkiinde yer alan Kargıcak Koyu; araç ile ulaşım sağlanabilen bir koydur. Kargıcak Koyu’na ulaşım sağlanan yol taşlık ve toprak yapıya sahip. Yere yakın aracı olanların Kargıcak Koyu’na giderken iki kere düşünmesini öneriyoruz. Kargıcak Koyu, hafta içi günlerinde oldukça sakin ancak hafta sonu günlerinde yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Kargıcak Koyu’nun denizi çok güzel. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Herhangi bir tesis, tuvalet, duş ve su gibi sosyal imkanlar yoktur. Jandarma tarafından alınan karara göre, Kargıcak Koyu’na tekne ve yatlar gidememektedir. Kargıcak Koyu’nun plaj alanı taşlık yapıya sahip ve denizi birkaç metreye kalmadan derinleşmektedir. Ayrıca deniz kestaneleri de bulunan Kargıcak Koyu’na giderken deniz ayakkabısı götürmeyi unutmayınız.

 Kargıcak Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/R3jvXixAaZp5ZevWA

Kargıcak Koyu
Kargıcak Koyu

Yalıçiftlik Halk Plajı

Bodrum’un Yalıçiftlik mevkiinde yer alan Yalıçiftlik Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. Araç ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Yalıçiftlik Halk Plajı’nda çok az şezlong ve şemsiye imkanları da bulunmaktadır. Ancak sabah erken saatlerde giderseniz 10 TL ve 20 TL gibi küçük bir ücretle şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Geç gitmeniz halinda şezlong ve şemsiye imkanlarından faydalanma imkanınız olmayacaktır. Yalıçiftlik Halk Plajı’nda Belediyeye ait bir işletme de vardır. Tost ve çay gibi yiyecek ve içecekler temin edebilirsiniz. Denizi çok temiz olan Yalıçiftlik Halk Plajı’nın suyu berraktır. Zaman, zaman dalgalı olan Yalıçiftlik Halk Plajı’nda küçük taşlar da bulunmaktadır. Yalıçiftlik Halk Plajı’nda tuvalet, duş ve soyunma kabini imkanları da bulunmaktadır. Yalıçiftlik Halk Plajı’nın denizi derin olması nedeniyle çocuklu ailelere önermiyoruz. Eğer çocuklu aileler gidiyor ise çok dikkat etmek gerekmektedir.

Yalıçiftlik Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/4Xoiaq7dgwGA9PBu6

Yalıçiftlik Halk Plajı
Yalıçiftlik Halk Plajı

Tavşan Koyu

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıçiftlik mevkiinde yer alan Tavşan Koyu, Tavşan Burnu Koyu olarak da bilinmektedir. Orak Adası tekne turlarına katılmanız durumunda ilk uğrak noktası olan Tavşan Koyu’nun cam gibi turkuaz renge sahip müthiş bir denizi vardır. Tavşan Koyu’na Tavşan isminin verilmesinin nedeni yukarıdan bakıldığında tavşana benzemesinden kaynaklanmaktadır. Tavşan Koyu’na giriş ücreti yoktur ancak tekne turu ücreti ödemeniz gerekmektedir. Tavşan Koyu’nda herhangi bir tesis ve sosyal imkan yok ancak, katıldığınız tekne turlarında yemek, duş, su ve tuvalet ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Çocuklu aileler de Tavşan Koyu’nu tekne turları ile keşfedebilir.

Tavşan Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/8Rq1E3buZaNwQSHi9

Tavşan Koyu
Tavşan Koyu

Karaada

Bodrum Körfezi içerisinde yer alan Karaada, Bodrum’da tekne turları ile ziyaret edebileceğiniz harika bir adadır. Bodrum’da dalış yapabileceğiniz en uygun bölgelerin başında yer alan Karaada, harika bir denize ve doğaya sahiptir. Karaada’da herhangi bir tesis ve imkan yok ancak; tekne turlarında yemek, içecek, tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi imkanlar bulunmaktadır. Karaada’ya giriş ücretsiz ancak tekne turuna katılmak için ücret ödemeniz gerekmektedir. Çocuklu aileler de Karaada’yı tekne turları ve yatlar ile keşfedebilirler. Karaada’nın arka tarafında yer alan Poyraz Koyu’nu da keşfetmeyi unutmayınız.

Karaada Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/cJsGVdUYGzfjbk2V7

Karaada
Karaada

Kültür ve Turizm Bakanlığı Taşburnu Halk Plajı

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıçiftlik mevkiinde yer alan Kültür ve Turizm Bakanlığı Taşburnu Halk Plajı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hizmete açılmıştır. Turizm öğrencileri tarafından işletilen bir plaj olan Taşburnu Halk Plajı’nda yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz restoran ve kafe hizmeti de bulunmaktadır. Sabah erken saatlerde sakin olan Taşburnu Halk Plajı, öğle ve akşam saatlerine doğru kalabalık olabilmektedir. Şezlong ve şemsiye için 60 TL ücret ödenmektedir. Otopark ücreti ise 15 TL ile 25 TL arasındadır. Taşburnu Halk Plajı’nın denizi çok temiz olmakla beraber, Bodrum’da ekonomik tatil yapılabilecek nadir plajlardan bir tanesidir. Merdivenlerden denize inilebilen bir plaj olan Taşburnu Halk Plajı’nda tuvalet ve duş imkanları da bulunmaktadır. Kumsalı olmayan Taşburnu Halk Plajı’nda cankurtaran hizmeti de var. Merdivenli bir iskele üzerinden denize inilmesinden dolayı, çocuklu ailelere önermiyoruz. Çocuklu aileler yine de gitmek isterler ise tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu belirtmek isteriz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Taşburnu Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/sQ7rMoiFqtwVQhqA6

Kültür ve Turizm Bakanlığı Taşburnu Halk Plajı
Kültür ve Turizm Bakanlığı Taşburnu Halk Plajı

İçmeler Plajı

İçmeler Plajı, Bodrum’un Kumbahçe mevkiinde yer almaktadır. Ücretsiz şekilde tatil yapabileceğiniz İçmeler Plajı’nın denizi oldukça berrak ve hemen derinleşmeyen yapıya sahiptir. İçmeler Plajı’nda ayağınızı rahatsız edecek taşlarda bulunmamaktadır. İçmeler Plajı’nda yelken kulübüne ait kafe imkanı da var. Ayrıca ücretsiz şezlong ve şemsiye imkanı da var ancak şezlong ve şemsiye imkanları için erken saatlerde gitmeniz gerekmektedir. Tuvalet ve duş imkanları da bulunan İçmeler Plajı, Bodrum ilçe merkezine çok yakın konumda yer almaktadır. Çocuklu ailelere uygundur. Çadır kampı için uygundur.

İçmeler Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/4YyCPQuWt2mwxx9w8

İçmeler Plajı
İçmeler Plajı

Kumbahçe Plajı

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Kumbahçe mevkiinde yer alan Kumbahçe Plajı, Bodrum Plajı olarak da bilinmektedir. Bodrum merkezinde tatil yapabileceğiniz ücretsiz bir plaj arıyorsanız, Kumbahçe Plajı’nı ziyaret edebilirsiniz. Restoran ve kafe imkanlarının bulunduğu Kumbahçe Plajı’nın denizi temiz ve küçük çakıl taşları bulunmaktadır. Ücretsiz şemsiye ve şezlong imkanı da bulunan Kumbahçe Plajı’nda şezlong ve şemsiye imkanlarından faydalanmak istiyorsanız; sabahın erken saatlerinde Kumbahçe Plajı’na gitmeniz gerekmektedir. Tuvalet, soyunma kabini ve duş imkanları var. Çocuklu ailelere de uygundur.

Kumbahçe Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/n5aD4TNUc64FVChU8

Kumbahçe Plajı
Kumbahçe Plajı

Bardakçı Koyu

Bardakçı Koyu, Bodrum’un Eskiçeşme mevkiinde yer almaktadır. Bodrum merkezine çok yakın mesafede yer alan Bardakçı Koyu; akvaryum gibi denize sahiptir. Bardakçı Koyu, otel tesislerine ait alanlarla çevrilmiştir. Halk plajı kısmı oldukça küçük bir alana sahiptir. Bu yüzden Bardakçı Koyu’nda tatil yapma planınız var ise halk plajının küçük olması nedeniyle sabah erken saatlerinde gitmeniz gerekmektedir. Bardakçı Koyu’nda otel ve işletmelere ait olan alanlarda şezlong ve şemsiye imkanı var ancak halk plajı kısmında şezlong ve şemsiye imkanı bulunmamaktadır. Tuvalet ve duş imkanı bulunmayan Bardakçı Koyu’nun denizi 1 metre kadar çakıl taşlı ancak sonrasında kum yapısına dönüyor. Sığ bir deniz olan Bardakçı Koyu’nun denizi boyu geçmemektedir. Çocuklu ailelerde ziyaret edebilir.

Bardakçı Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/euHgUwXhYEaFUiNz6

Bardakçı Koyu
Bardakçı Koyu

Gümbet Plajı

Bodrum’un Gümbet bölgesinde yer alan Gümbet Plajı eskiyi aratan zamanları ile adından sıkça söz ettirmektedir. Bunun nedeni Gümbet Plajı’nda tekne ve yatlardan dolayı oluşan deniz kirliliğinin asla temizlenmiyor oluşundan kaynaklanmaktadır. Gümbet Plajı’nın çok küçük bir alanı halk plajı olarak kullanılmaktadır. Diğer bölgeleri işletmelere ait bölümlerden oluşmaktadır. Gümbet Plajı’nda halk plajı olarak kullanılan alan ücretsizdir. İşletmelere ait olan alanlarda tatil yapacaksanız, ücret ödemeniz gerekmektedir. Ücretler, işletmelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Gümbet Plajı’nın denizi bulanık olmakla beraber, denizinin dibi taşlık yapıya sahiptir ve dalgalıdır. Soyunma kabini, tuvalet ve duş imkanı bulunmamaktadır. İşletmelere ait bölümlerde tuvalet ve duş imkanları bulunmaktadır ancak çoğunda bulunmamasından dolayı, işletmelere giderek bilgi almayı unutmayınız. Çocuklu ailelerde gidebilirler.

Gümbet Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/nNTimZf7roBMvtE48

Gümbet Plajı
Gümbet Plajı

Akvaryum Koyu

Bodrum plajları ve koyları 2023 ücretleri. Bodrum’da denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde en çok adı geçen plajlardan bir tanesi olan Akvaryum Koyu, Bodrum’un Bitez mevkiinde yer almaktadır. Muğla’nın hemen, hemen her ilçesinde bulunan Akvaryum Koyu, Bodrum’da da bulunmaktadır. Akvaryum Koyu, Bitez ile Gümbet arasında yer alıyor ancak harita kaynaklarında Bitez olarak kayıtlıdır. Akvaryum Koyu’nun denizi tertemiz ve harika bir doğaya sahiptir. Herhangi bir tesis ve tuvalet gibi sosyal imkanlar bulunmayan Akvaryum Koyu’na araç ile gidilebilir ancak bir süre sonra aracı park edip, yürüyerek ulaşmak gerekmektedir. Sosyal imkanlarının bulunmaması, tesislerin olmaması ve ulaşım sağlarken bir süre sonra yürümek gerektiğinden dolayı çocuklu ailelere uygun değildir. Yiyecek, içecek ve ekipman anlamında hazırlık yapmadan yola çıkmamanızı öneriyoruz.

Akvaryum Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/H72X4MNtGaYkpPucA

Akvaryum Koyu
Akvaryum Koyu

Ortakent Plajı (Bitez Plajı)

Bitez Plajı olarak da bilinen Ortakent Plajı, Bodrum merkezine çok yakın konumda bulunmaktadır. Bitez Plajı’nın denizi çok serin olmakla beraber sığ özelliğe sahiptir. bodrum plajları ve koyları 2023 ücretleri Bitez Plajı’nda Belediyeye ait olan bölümde şemsiye ve şezlong imkanları var. Bitez Plajı halk plajı olarak geçiyor. Halk plajının yan tarafında ise; işletmelere ait ücretli plajlar da bulunmaktadır. Buralarda şezlong ve şemsiye kiralaması ücretlidir. Bitez Plajı’nda market, tuvalet ve duş imkanları var. Bitez Plajı’nın plaj alanı ve denizi kum yapısına sahiptir. Bu özelliği ile çocuklu ailelere uygundur.

 Ortakent Plajı (Bitez Plajı) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/htytACTqChctXSKn7

Ortakent Plajı (Bitez Plajı)
Ortakent Plajı (Bitez Plajı)

Ortakent Plajı (Yahşi Plajı)

Yahşi Plajı, Bitez Plajı ile aynı kıyı üzerinde yer almaktadır. Hem Yahşi Plajı, hem de Bitez Plajı’nın bulunduğu alan Ortakent Plajı olarak da bilinir ve bu yüzden sık, sık karıştırılır. Yahşi Plajı’nda işletmelere ait ücretli plaj alanlarının yanı sıra, ücretsiz giriş yapılabilecek halk plajı alanı da bulunmaktadır. Yahşi Plajı’nın denizi güzel ve oldukça temizdir. Suyu soğuk olan Yahşi Plajı’nda pek çok balık bulunmaktadır. Merkeze yakın lokasyonda yer alan Yahşi Plajı’nda ücretsiz keyifli bir tatil yapabilirsiniz. İmkanlar dahilinde Yahşi Plajı’nda tatil yapmak isterseniz, işletmelere ait olan ücretli kısımları da tercih edebilirsiniz. Yahşi Plajı’nda tatil yapacaksanız, sabah erken saatlerde orada olmanızı öneriyoruz. Taş yok denilecek kadar az olan Yahşi Plajı’nda deniz ayakkabısı da tercih edebilirsiniz. Taş ve kum karışımına sahip olan Yahşi Plajı’nı çocuklu aileler de ziyaret edebilirler.

Ortakent Plajı (Yahşi Plajı) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ku8HGDwi1cZnDzJS7

Ortakent Plajı (Yahşi Plajı)
Ortakent Plajı (Yahşi Plajı)

Camel Beach

Camel Beach, Bodrum’da en çok ziyaret edilen plajlardan bir tanesidir. Camel Beach, aynı zamanda Kargı Koyu olarak da bilinmektedir. Denizi kum yapısına sahip olan Camel Beach yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Camel Beach giriş ücreti 300 TL’dir. Bu ücrete dahil olarak bodrum plajları ve koyları 2023 ücretleri yemek fişi verilmektedir. Harcamadığınız para ise iade edilmemektedir. Ek olarak ücrete otopark ücreti de dahildir. 2 kişi minimum 500 – 600 TL harcayabilir. Aileler ise 1250 TL ile 1500 TL arasında harcama yapabilir. Bu yüzden ücret konusu biraz tuzlu olarak karşımıza çıksa da, tercih etmek sizlere kalmıştır. Çocuklu ailelere de uygundur.

Camel Beach Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/rQZ64fdJ8wQ46XWm8

Camel Beach
Camel Beach

Aspat Koyu

Bodrum’a bağlı Akyarlar’da yer alan Aspat Koyu, pahalı ücreti ile yoğun şikayet almaktadır. Bodrum’un en güzel plajları arasında kendisine yer bulan Aspat Koyu’na giriş ücreti 500 TL’dir. Ücrete dahil olarak şezlong ve şemsiye imkanı bulunmaktadır. Ücretli olmasının nedeni özel bir işletmenin içerisinden geçiş yapılmasından kaynaklanmaktadır. Aspat Koyu’nun denizi temiz ve denize girilen ilk alan taşlık olurken geriye kalan alan ise kumluk yapıya sahiptir. Aspat Koyu, çevresinde yapılan inşaatlardan dolayı el konulmuş bir doğa harikası olurken, son durumu ziyaretçilerini derinden yaralamaktadır.

Aspat Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/piRu6wToWAHHtVFD9

Aspat Koyu
Aspat Koyu

Karaincir Halk Plajı

Bodrum’a bağlı Akyarlar’da yer alan Karaincir Halk Plajı, harika bir doğaya sahiptir. Denizi kum yapısına sahip olan Karaincir Halk Plajı’nın plaj alanı ise ince çakıl taşlarına sahiptir. Denizi soğuk olan Karaincir Halk Plajı’nda rüzgar olması durumunda üşümeniz olasıdır. Karaincir Halk Plajı’nda Belediye tarafından konumlandırılmış tuvalet, soyunma kabini ve duş imkanları bulunmaktadır. Karaincir Halk Plajı’nda çok az şemsiye imkanı olmasından dolayı sabah erken saatlerinde gitmek sağlıklı olacaktır. Karaincir Halk Plajı’nda yer alan ücretli kısımlar ise işletmelere aittir. Ücretler ve imkanlar dahilinde tatil yapmak isterseniz, Karaincir Plajı’nın işletmelere ait olan kısımlarını ziyaret edebilirsiniz. Çocuklu ailelere uygundur.

Karaincir Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/SHzJGpZPSH4wfkM26

Karaincir Halk Plajı
Karaincir Halk Plajı

Kadıkalesi Halk Plajı (Peksimet Plajı)

Bodrum’a bağlı Peksimet’te yer alan Peksimet Plajı, Kadıkalesi Halk Plajı olarak da bilinmektedir. Peksimet Plajı’na giriş ücretsizdir ve Belediyeye ait olan küçük bir halk plajı bulunmaktadır. Ağaçlar bulunan Peksimet Plajı’nda gölgelik olarak ağaçlar size yardımcı olmaktadır. Denizi çok temiz olan Peksimet Plajı’nda iskele sonrasında yosun görülmektedir ve derinleşebilmektedir. Çok küçük bir alanı sığ özelliğe sahip olan Peksimet Plajı’nda küçük bir otopark imkanı da var ancak sezonda yeterli olmayabilir. Soyunma kabini var ancak yetersiz. Tuvalet ve duş imkanı yok. Denizi taşlık yapıya sahip. Plajı da oldukça küçük. Çocuklu ailelere önermiyoruz.

Kadıkalesi Halk Plajı (Peksimet Plajı) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Mvkpoy8TnksnyyCz8

Kadıkalesi Halk Plajı (Peksimet Plajı)
Kadıkalesi Halk Plajı (Peksimet Plajı)

Gümüşlük Plajı

Bodrum’un Gümüşlük bölgesinde yer alan Gümüşlük Plajı; daha çok denize girmek ve tatil yapmak için değil, deniz manzaralı kafeleri ve balık restoranlarından dolayı tercih edilmektedir. Gümüşlük Plajı’nda belediyeye ait otopark imkanı da var. Küçük bir halk plajına da sahip olan bodrum plajları ve koyları 2023 ücretleri Gümüşlük Plajı’na giriş ücretsizdir. Gümüşlük Plajı’nda denize girilen alan çakıl taşlarına sahiptir ve bundan dolayı deniz ayakkabısı kullanmanız gerekmektedir. Gümüşlük Plajı’nın hemen arka kısmında; soyunma kabinleri, tuvalet ve duş imkanları da var. Çocuklu aileler de tercih edebilirler. Gümüşlük Plajı’nda restoranlarda manzaralı yemek keyfi yapacaksanız, erken rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Gümüşlük Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Q1ogXQuFajNRxj757

Gümüşlük Plajı
Gümüşlük Plajı

Tilkicik Koyu

Bodrum’a bağlı Yalıkavak’da yer alan Tilkicik Koyu, otel ve özel işletmelerin çevrelemiş olduğu bir koy. Halk plajı için çok küçük bir alan ayrılmış. Denizi temiz olan Tilkicik Koyu’nda plaj ve deniz küçük çakıl taşlarına sahip. İşletmelerde yiyecek, içecek ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. İşletmelere ait özel alanlar ücretlidir. Halk plajı çok küçük bir alana sahip olması nedeniyle yer bulamayabilirsiniz. Çocuklu aileler otel işletmelerinde konaklama yaparak, imkanlardan faydalanabilir. Ücretsiz alanlarda imkanlar yetersiz olması nedeniyle, çocuklu aileler mağdur olabilir.

Tilkicik Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/2Pq2TWQycPHt4hMj8

Tilkicik Koyu
Tilkicik Koyu

Hacımehlem Koyu

Bodrum’a bağlı Yalıkavak’da yer alan Hacımehlem Koyu, tekne turları ile ziyaret edebilirsiniz. Çok temiz bir denize sahip olan Hacımehlem Koyu’nu çocuklu aileler de tekne turu ile ziyaret edebilirler. Yiyecek, duş ve tuvalet ihtiyaçlarınızı katıldığınız tekne turlarında giderebilirsiniz. Hacımehlem Koyu’na giriş ücretsiz ancak tekne turu ücretlidir.

Hacımehlem Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/DUKAQyDAWb6eRTzX9

Hacımehlem Koyu
Hacımehlem Koyu

Küdür Halk Plajı

Bodrum’a bağlı Yalıkavak bölgesinde yer alan Küdür Halk Plajı, Panormus Kaya Mezarlarına çok yakın mesafede yer almaktadır. Küdür Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. Tuvalet ve soyunma kabini imkanları da bulunan Küdür Halk Plajı’nda herhangi bir tesis olmamasından dolayı; yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Hafta sonu günleri aşırı kalabalık olan Küdür Halk Plajı’nda yer bulmak için, sabah erken saatlerde gitmek gerekmektedir. Küdür Halk Plajı’nda denize girilen ilk alan çakıl taşlarına sahip olabilir ancak sonrası kum yapısına sahiptir. Ağaçların arasında yer alan Küdür Halk Plajı’na yakın alanda beach işletmesi de var. Dileyenler beach tesisini de ziyaret edebilir. Küdür Halk Plajı, çocuklu aileler için uygundur.

Küdür Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/CwPgddbf4k8tZg768

Küdür Halk Plajı
Küdür Halk Plajı

Gündoğan Halk Plajı

Bodrum’a bağlı Gündoğan mevkiinde yer alan Gündoğan Halk Plajı’nın denizi dalgalı olmakla beraber, hemen olmasa da birkaç metre sonra derinleşmektedir. Marketlere yakın konumda yer alan Gündoğan Halk Plajı’nda şemsiye ve şezlog imkanları da bulunmamaktadır. Hafta sonu kalabalık olan Gündoğan Halk Plajı’nda soyunma kabini ve tuvalet imkanı da vardır. Gündoğan Halk Plajı’na giriş ücreti yoktur. Yakın lokasyonda ücretli bodrum plajları ve koyları 2023 ücretleri otopark imkanı da bulunmaktadır. Deniz suyu sıcak olan Gündoğan Halk Plajı’nın denize girilen ilk alanı çakıl kum yapısına sahip ve deniz içerisinde zaman, zaman taşlık alanlar var ancak sonrasında ince sarı kum ile devam etmektedir. Gündoğan Halk Plajı’nın çevresinde restoran ve kafeler var. Ayrıca zincir marketlere de yürüme mesafesindedir. Çocuklu aileler de Gündoğan Halk Plajı’nı tercih edebilir ancak su derinliği konusunda çok dikkatli olmak gerekiyor. Cankurtaran ekibi bulunmamaktadır.

Gündoğan Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/wVVLS8idJP6GUJe46

Gündoğan Halk Plajı
Gündoğan Halk Plajı

Türkbükü Halk Plajı

Bodrum’da yer alan Türkbükü’nde bulunan Türkbükü Halk Plajı, Türkbükü’nün meşhur pahalılığı arasına sıkışmış kalmış en uygun fiyatlı plaj olarak bilinir. Türkbükü Halk Plajı’na yakın konumda bungalov ev tesisleri de bulunmaktadır. Türkbükü Halk Plajı, Belediye tarafından işletilmektedir ve Belediyeye ait kafe hizmeti de vardır. Türkbükü Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. Türkbükü Halk Plajı’nın denize girilen tarafı çakıl yapısına sahip olmakla beraber, birkaç metre sonra taş ve kum yapısına sahiptir. Duş, tuvalet ve soyunma kabini bulunan Türkbükü Halk Plajı’nın plaj alanı oldukça küçük. Türkbükü Halk Plajı çevresinde çeşitli restoran ve kafeler de hizmet vermektedir. Çocuklu ailelere de uygundur.

Türkbükü Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ytzz4RXJFKSd9mSA8

Türkbükü Halk Plajı
Türkbükü Halk Plajı

Cennet Koyu

Cennet Koyu, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Göltürkbükü’nde yer alıyor ve Göltürkbükü’ne çok yakın mesafede bulunmaktadır. Mavi ve yeşilin bol olduğu Cennet Koyu’nda herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bodrum plajları ve koyları 2023 ücretleri. Bodrum’da denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde sık, sık adı geçen Cennet Koyu’nda tuvalet ve duş gibi özel ihtiyaç imkanları da bulunmamaktadır. Cennet Koyu, çevresinde yapılan inşaatlar ve özelleştirmeler ile adı duyulan bir yer olmasından dolayı; hafta içi ve hafta sonu günleri değişmeksizin yoğun olarak ziyaret edilen bir lokasyondur. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmeyi unutmayınız. Çocuklu aileler de Cennet Koyu’nu ziyaret edebilir. Ayrıca Cennet Koyu’nda kamp da yapanlar olabilmektedir. Cennet Koyu’na giriş ücretsizdir. Cennet Koyu çok kalabalık olmasından ve tekne turları ile uğranılmasından dolayı, sabah erken saatlerde gitmeniz ve doğayı birkaç saat de olsa dinlemenizi öneriyoruz. Denizi havuz gibi olan Cennet Koyu, zeytin ve çam ağaçları arasında yer almaktadır.

Cennet Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/oVTXRrrJPwSyV53J8

Cennet Koyu
Cennet Koyu

Torba Halk Plajı

Bodrum plajları ve koyları 2023 ücretleri. Bodrum’da denize girilecek yerler 2023 listesi içeriğimizin plajı, Torba Halk Plajı olarak bizi karşılamaktadır. Bodrum’un Torba mevkiinde yer alan Torba Halk Plajı, Bodrum’un Kuzey tarafında bulunmaktadır. Denizi çok güzel olan Torba Halk Plajı’nın deniz suyu ılıktır. Halk plajı çok küçük bir alana sahiptir. Duş, tuvalet ve soyunma kabini imkanı var. Torba Halk Plajı’nın hemen yanında Belediye tarafından işletilen kafe ve restoranlar var. Ücretsiz alanda tuvalet ve duş yok. Denizi taşlık yapıya sahip olan Torba Halk Plajı’nda deniz ayakkabısı giymeyi ihmal etmeyiniz.

Torba Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/7MhrE1pExAUUAr6o7

Torba Halk Plajı
Torba Halk Plajı

Fırsat Ürünleri

Stanley Adventure Travel Mug 0.47L (%40 İNDİRİMLİ)
İçeceklerinizi saatlerce sıcak veya soğuk tutacak, kolay temizlenebilen Stanley termoslardaki kampanya sizi bekliyor.
Detaylara bak
Joystar Katlanır Kamp Plaj ve Balıkçı Sandalyesi (%35 İNDİRİMLİ)
Taşıma çantasıyla birlikte kolay taşınabilirliği sayesinde pek çok dış alan aktivitesinde yanınızda götürebileceğiniz bir eşyadır. Piknik, plaj, kamp, balkon ve terasa uygundur.
Detaylara bak

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.