Ocak 14, 2023

Bıyıkali Göleti’nden Üzücü Manzara: Kuruma Noktasına Geldi!

Bıyıkali Göleti'nden Üzücü Manzara: Kuruma Noktasına Geldi!

Tekirdağ’da yer alan Bıyıkali Göleti’nden üzücü manzara… Tekirdağ‘ın Süleymanpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer alan Bıyıkali Göleti, kuraklık nedeniyle kuruma noktasına geldi. İşte tüm detaylar.

Bıyıkali Göleti’nden Üzücü Manzara: Kuruma Noktasına Geldi

Ülke genelinde yağışların az olması sonucu kuraklık bu sefer de kötü yüzünü Tekirdağ’da gösterdi. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bıyıkali Göleti de kuraklıktan kendine düşen payı aldı. Kurumayla beraber göletin suyunu ölçen direkler de açıkta kaldı. Havadan görüntülenen gölette suyun çekildiği alanlarda çimlerin yeşermeye başladığı gözlenirken, çok az suyun bulunduğu alanlarda da adacıklar oluşmaya başladı.

Artık metrelerce aşağıdan balık tutmaya çalıştıklarını dile getiren Olta Balıkçısı Mehmet Garip yaptığı açıklamasında;

“Yazın bunun 10 misli su vardı. Şu anda neredeyse su yok gibi bir şey. Yağmur yağmazsa sıfıra çekecek gibime geliyor. Haftada bir kere geliyorduk, her hafta geldiğimizde 50 santim aşağı iniyordu. Haftada 50 santim, 60 santim aşağı iniyorduk. Yağmur faktörü de çok önemli. Şu an yağmurlar da yok” ifadelerini kullandı.

Olta Balıkçısı Şaban Özgür ise yaptığı açıklamasında;

“Emekli adamız, balık tutmaya geliyoruz. 5-6 senedir bu göletin hiç bu kadar seviyesi düşmedi. Yaz günlerinde her geldiğimizde seviyeyi yarım metre, bir metre aşağı iniyordu. Bu gölde çok balık vardı, hepsi telef oldu” dedi.

Bıyıkali Göleti'nden Üzücü Manzara: Kuruma Noktasına Geldi
Bıyıkali Göleti’nden Üzücü Manzara: Kuruma Noktasına Geldi

İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.