Temmuz 17, 2021

Bingöl Kamp Alanları

Bingöl Kamp Alanları

Bingöl’de kamp yapmak isterseniz, Bingöl kamp alanları blogumuza göz atabilirsiniz. Bingöl ücretsiz kamp alanları ve Bingöl ücretli kamp alanları listesine göz atarak rotanızı oluşturabilirsiniz. Bingöl’de doğa ile iç içe kamp yapabileceğiniz, birbirinden güzel bölgeleri sizler için derledik. İşte Bingöl kamp alanları listesi…

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Kös Kaplıcaları Kamp Alanı

Bingöl – Karlıova yolunun 20. kilometresinde yer alan Kös Kaplıcaları sizleri bekliyor. Otel, pansiyon, yüzme havuzu, lokanta, tuvalet, duş, çay bahçesi ve otopark imkanı bulunmaktadır. Kamp yapmak için kaplıcaya yakın bölgeleri tercih edebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanamamaktadır.

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/sV1r2ib7BpvZ9mNG6
Konum bilgisi: 04262525004

Kös Kaplıcaları Kamp Alanı
Kös Kaplıcaları Kamp Alanı

Yüzen Adalar Kamp Alanı

Bingöl’ün Solhan ilçesine bağlı Hazarşah Köyü Aksakal Göl mezrasında yer almaktadır. Üç tarafı dağlar ve tepelerle çevrilidir. Kratör gölü özelliğine sahiptir. Bingöl – Solhan yolunun 4.5 kilometre uzağındadır ve ilçe merkezinden servis ile ulaşılabilir. Kamp için, yüzen adalara yakın bölgeleri tercih edebilirsiniz. Herhangi bir işletme bulunmamaktadır.

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/DYYMaGGV1FQ6Nfq36
Konum bilgisi: 04267112002

Yüzen Adalar Kamp Alanı
Yüzen Adalar Kamp Alanı

Çır Şelalesi Kamp Alanı

Çir Taşı adı verilen kayadan yükselen su 50 metreden dökülmektedir. Su dans eder şekilde akmasından dolayı görsel bir manzara sunmaktadır. Piknik, trekking ve manzara seyri aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşım yok ve girişleri ücretsizdir. Yol kenarından hemen görülebilir bir alanda yer alan, Çır Şelalesi’nde kamp yapmak istiyorsanız, şelalenin alt bölgelerinde düzlük araziyi tercih edebilirsiniz. Herhangi bir işletme ve imkan bulunmamaktadır.

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/KfUoSbfQeKE76C9x7

Çır Şelalesi Kamp Alanı
Çır Şelalesi Kamp Alanı

Balpınar Kız Gölü Kamp Alanı

Bingöl merkeze bağlı bir köy olan Balpınar’da yer alan Kız Gölü, piknik ve kamp için uygundur. Meşhur balı ile tanınan Balpınar Köyü’nde yer alan göl kenarında doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz. Toplu taşıma imkanı bulunmayan Kız Gölü’ne girişler ücretsizdir. Göl kenarında ve böle yakın bölgede işletme ya da herhangi bir sosyal imkan mevcut değildir.

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/KKW1i5HiS4eh5ApE8

Balpınar Kız Gölü Kamp Alanı
Balpınar Kız Gölü Kamp Alanı

Özlüce Barajı Kamp Alanı

Bingöl’ün Kiğı ilçesine bağlı Baklalı ve Kutluca Köyleri sınırları içerisinde yer alan Özlüce Barajı kamp ve piknik için uygundur. Baraj kenarlarında herhangi bir işletme ya da tesis yok. Bu yüzden gitmeden önce hazırlık yapmanız gerekmektedir. Toplu taşıma ile ulaşım sağlanamayan Özlüce Barajı’nda kamp ve piknik yapmak ücretsizdir.

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/rmdEenfSFvYS6DUb7

Özlüce Barajı Kamp Alanı
Özlüce Barajı Kamp Alanı

Çevrimpınar Çayı Kamp Alanı

Bingöl şehir merkezine 7,7 kilometre uzaklıkta yer alan Çevrimpınar Çayı kamp ve piknik için ziyaret edilebilir. Çay kenarında herhangi bir tesis yok ancak Bingöl şehir merkezinden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Toplu taşıma ve taksi ile kolayca ulaşabilirsiniz.

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/zpE8ZMAdVX8YHeiR7

Çevrimpınar Çayı Kamp Alanı
Çevrimpınar Çayı Kamp Alanı

Korlu Gölü Kamp Alanı

Bingöl, Yayladere mevkiine bağlı Günlük Köyü içerisinde yer alan Korlu Gölü’nde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Herhangi bir tesis yok. Toplu taşıma ile ulaşım da bulunmuyor. Ayrıca Korlu Gölü’nde hizmet veren tesis ya da işletme de mevcut değildir. Gitmeden önce hazırlığınızı yapmayı unutmayınız

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/KzjAmPGvxzmqhcZv7

Korlu Gölü Kamp Alanı
Korlu Gölü Kamp Alanı

Cayit Barajı Kamp Alanı

Bingöl’ün merkeze bağlı Uzunsavat bölgesinde yer alan Cayit Barajı’nda kamp ve piknik yapabilirsiniz. Cayit Barajı’nda herhangi bir işletme ya da tesis bulunmuyor. Bu yüzden tüm ekipman ve malzemelerinizi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Toplu taşıma yok ancak kendi aracınız var ise, kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Cayit Barajı’nda kamp ve piknik yapmak ücretsizdir. Cayit barajı diğer adıyla Gayt Barajı olarak da bilinmektedir.

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/uyDxtxFshjybfC768

Cayit Barajı Kamp Alanı
Cayit Barajı Kamp Alanı

Sülbüs Dağı Kamp Alanı

Bingöl Yayladere ilçesinin kuzey batısında yer alan Sülbüs Dağı’nın tepesi sivri ve koni görünümüne sahiptir. Manzara seyri, trekking, piknik, kamp, fotoğrafçılık ve bisiklet turu gibi çeşitli aktiviteler yapılabilir. Dağ ve bölgesinde herhangi bir tesis ve imkan yok. Dağ eteklerinde trekking yaparak ilerlemek verimli olacaktır.

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/1GAPrGrESa59zHJL9

Sülbüs Dağı Kamp Alanı
Sülbüs Dağı Kamp Alanı

Kanireş Barajı Kamp Alanı

Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı Kanireş bölgesinde yer alan Kanireş Barajı çevresinde çadır kampı ve karavan kampı yapılabilir. Herhangi bir tesis ve imkan bulunmayan baraja toplu taşıma aracıyla ulaşım sağlanamamaktadır. Herhangi bir tesis ya da işletme bulunmayan baraj etrafında doğa ile iç içe zaman geçirebilirsiniz.

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/J8w2iEjzhKoSVdgA6

Kanireş Barajı Kamp Alanı
Kanireş Barajı Kamp Alanı

Şerafettin Dağları Kamp Alanı

Daha çok hayvancılık için ziyaret edilen Şerafettin Dağları’nın düz arazilerinde kamp ve piknik yapılabilir. Toplu taşıma ve sosyal imkanlar bulunmamaktadır. Solhan’a bağlı Arakonak’da yer alan Şerafettin Dağları’nda manzara seyri ve fotoğrafçılık aktivitesi de gerçekleştirebilirsiniz.

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/Pe8zk5PDQ83SLrwC8

Şerafettin Dağları Kamp Alanı
Şerafettin Dağları Kamp Alanı

Buban Bacaları Kamp Alanı

Bingöl, Oğuldere’de yer alan Buban Bacaları, Kapadokya’dan sonra yoğun olarak ziyaret edilmeye başlanmış bir doğa harikasıdır. Çevresinde herhangi bir işletme ya da tesis bulunmayan Buban Bacaları’na toplu taşıma ile ulaşım sağlanamamaktadır. Yakın çevresinde kamp ve piknik deneyimleyebilirsiniz.

İletişim bilgisi: https://goo.gl/maps/tRa8TYnz3mqLrfYv8

Buban Bacaları Kamp Alanı
Buban Bacaları Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Bingöl ücretsiz kamp yerleri ve Bingöl ücretli kamp yerleri listesine blogumuzdan erişim sağlayabilirsiniz. Kamp alanları ile ilgili istek, öneri ve görüşlerinizi yorum yazarak ya da iletisim@kampyerleri.org adresi üzerinden iletirseniz mutlu oluruz.


Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.