Şubat 24, 2022

Başiskele Kamp Alanları

Başiskele Kamp Alanları

Başiskele, Kocaeli ilinin bir ilçesidir. Marmara Bölgesi’nin Kocaeli – Çatalca bölümünde yer almaktadır. 2008 yılında alınan kararla; Kullar, Bahçecik, Yeniköy ve Karşıyaka beldelerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Başiskele ilçesinin; Batı tarafında Gölcük, Güney tarafında Bursa iline bağlı İznik ve Sakarya iline bağlı Pamukova, Doğu tarafında ise Kartepe yer almaktadır. Başiskele, Kocaeli ve çevre illerin su ihtiyacını karşılayan Yuvacık Barajı’nı da içerisinde barındırmaktadır. Kirazdere üzerine kurulu Yuvacık Barajı çevresi yoğun olarak ziyaret edilmektedir. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak; Başiskele kamp alanları ile ilgili bilgiler paylaştık. Başiskele çadır kamp alanları ve Başiskele karavan kamp alanları sizleri bekliyor. İşte birbirinden güzel Başiskele ücretli kamp alanları ve Başiskele ücretsiz kamp alanları listesi…

KOCAELİ BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KOCAELİ KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Menekşe Yaylası Kamp Alanı

Menekşe Yaylası, Başiskele ilçesine bağlı Servetiye Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Yürüyüş parkuru, karavan kampı yapılabilecek uygun alan, çadır kampı yapılabilecek uygun alan, bisiklet parkuru ve gölge alan imkanları mevcuttur. Menekşe Yaylası’na giderken; yiyecek ve ekipmanlarınızı eksiksiz götürmeye özen gösteriniz. Dileyenler Menekşe Yaylası içerisinde yer alan kafeyi ziyaret edebilirler. Tost, gözleme, çay ve kahve gibi gıdalar mevcut. Menekşe Yaylası’nda; tuvalet, elektrik, market ve çeşme gibi imkanlar olmadığından dolayı hazırlıklı gitmek gerekmektedir. Toplu ulaşım araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/oCGK1sgSf2es1ZsY8

Menekşe Yaylası Kamp Alanı
Menekşe Yaylası Kamp Alanı

Karaaslan Kamping

Karaaslan Kamping tesisi, Karaaslan Kamping Bungalow Otel Restaurant olarak da bilinmektedir. Başiskele ilçesine bağlı Yuvacık’ta hizmet vermektedir. Tuvalet, televizyon, mangal yakma alanı, sıcak su, duş, internet, dolap, elektrik, oda servisi, kahvaltı servisi, dere, yürüyüş parkuru ve akarsu imkanları mevcuttur. Karaaslan Kamping işletmesinde; kamp yapabilir, günübirlik restoran ziyareti gerçekleştirebilir veya bungalov ev kiralaması da tercih edebilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır ancak kendi aracınızı kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmadan yola çıkmamanızı öneriyoruz.

Konum Bilgisi: https://g.page/karaaslankamping?share
İletişim Bilgisi:
02623450107

Karaaslan Kamping
Karaaslan Kamping
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

İnönü Yaylası Kamp Alanı

İnönü Yaylası, Başiskele ilçesine bağlı Hüseyinli Köyü iç yolu üzerinde yer almaktadır. 1130 rakıma sahip olan İnönü Yaylası, Başiskele’de en çok ziyaret edilen bölgelerden bir tanesidir. İnönü Yaylası’na ulaşım için, kendi aracınızı kullanmanız gerekmektedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak mümkün değildir. Çadır kamp alanı, yürüyüş parkuru, karavan kamp alanı, kontrolü ateş yakılabilecek uygun alan ve tuvalet imkanları vardır. İnönü Yaylası’nda elektrik ve su imkanı yoktur. İnönü Yaylası’nda herhangi bir işletme hizmet vermemesinden dolayı, hazırlıklı gitmek gerekmektedir. İnönü Yaylası’nda doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/sEmu6e5tGpNtuCz9A

İnönü Yaylası Kamp Alanı
İnönü Yaylası Kamp Alanı

Aytepe Diriliş Kampı

Aytepe Diriliş Kampı, Başiskele ilçesine bağlı Servetiye Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Başiskele Belediyesi tarafından hizmet veren kamp alanı içerisinde; çadır kampı yapabilir veya bungalov kiralaması tercih edebilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Tuvalet, market, duş ve elektrik imkanları mevcut değildir. Ancak bungalov evler içerisinde; tuvalet, duş ve su imkanları vardır. Yemekhane bölümünden sıcak yemekler temin edebilir veya yanınızda götürebilirsiniz.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/xrepWeiqWHo7Bars7

Aytepe Diriliş Kampı
Aytepe Diriliş Kampı

Ercuva Yaylası Kamp Alanı

Kocaeli – Sakarya il sınırında yer alan Ercova Yaylası, İnönü Yaylası’na yürüme mesafesindedir. Piknik ve kamp için uygun bir bölge olan Ercova Yaylası, Başiskele ilçesinin Hüseyinli Köyünde yer almaktadır. Manzara seyir alanı, karavan kamp alanı, mangal alanı, çadır kamp alanı, çeşme ve yürüyüş parkuru imkanları mevcuttur. Ercova Yaylası’nda su ve elektrik ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz işletme mevcut değildir. Ayrıca Ercova Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamadığı gibi, yiyecek ve içecek temin edilebilecek restoran ve kafe de yoktur. Ekipman ve gıda ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmeyi ihmal etmeyiniz…

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ggm6FudQHLUV6bYaA

Ercuva Yaylası Kamp Alanı
Ercuva Yaylası Kamp Alanı

Beşkayalar Tabiat Parkı Kamp Alanı

Beşkayalar Tabiat Parkı, Başiskele ilçesine bağlı Servetiye Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşkayalar Tabiat Parkı’nda; manzara fotoğrafçılığı, manzara seyri, dağcılık, yürüyüş ve tırmanış aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Beşkayalar Tabiat Parkı’na giriş ücretlidir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım yoktur. En yakın mevkii Servetiye Köyü ancak indikten sonra yürünecek mesafe uzak olmasından dolayı, yürümek bir hayli zorlayabilir. Bundan dolayı, kendi aracınızı kullanmanızı öneriyoruz. Çeşme, tuvalet, oyun parkı, kamelya, piknik alanı, mescit, güvenlik, trekking parkuru ve piknik masaları mevcuttur. Elektrik imkanı yoktur. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/g8WSgpJHmPawBoRs9

Beşkayalar Tabiat Parkı Kamp Alanı
Beşkayalar Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kayaüstü Yaylası Kamp Alanı

Kayaüstü Yaylası, Başiskele ilçesine bağlı Aksığın mevkiinde yer almaktadır. Kayaüstü Yaylası; doğa yürüyüşü, dağcılık, piknik, tırmanış, kamp ve fotoğrafçılık için uygun bir bölgedir. Kayaüstü Yaylası’na toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Kayaüstü Yaylası içerisinde; elektrik, tuvalet, su, elektrik, market, büfe ve duş gibi imkanlar mevcut değildir. Hazırlıklı gitmek gerekmektedir. Ayrıca Kayaüstü Yaylası’na girişte herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Mec34mg3JhJLy1cT6

Kayaüstü Yaylası Kamp Alanı
Kayaüstü Yaylası Kamp Alanı

Yamaç Camping

Yamaç Camping, Başiskele ilçesine bağlı Kazandere Köyü ve Servetiye Köyü yakınlarında yer almaktadır. Yamaç Camping, harika bir manzaraya sahiptir. Manzara seyir alanı, çadır kamp alanı, elektrik, ateş yakma alanı, duş, kamelya, tuvalet, restoran, sıcak su ve oturma alanı imkanları vardır. Günübirlik veya konaklamalı ziyaret edebilirsiniz. Toplu taşıma imkanı yoktur.

Konum Bilgisi: https://g.page/yamackamping?share
İletişim Bilgisi:
 05320612053

Yamaç Camping
Yamaç Camping

Yuvacık Barajı Kamp Alanı – Kirazdere Barajı Kamp Alanı

Kirazdere Barajı olarak da bilinen Yuvacık Barajı, Başiskele ilçesi sınırları içerisinde yer alan Yuvacık’ta bulunmaktadır. Yuvacık’a giden servisler ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Yuvacık Barajı çevresinde kamp ve piknik yapabilirsiniz. Yürüyüş parkuru, manzara seyir alanı, piknik alanı ve mangal alanı imkanları bulunmaktadır. Ayrıca Yuvacık Barajı çevresinde hizmet veren işletmelerde; su, tuvalet, elektrik ve diğer ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Yuvacık Barajı çevresinde; kafe, lokanta, büfe ve restoranlar hizmet vermektedir.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/fvQ3PV8yMMw4TAiM7

Yuvacık Barajı Kamp Alanı - Kirazdere Barajı Kamp Alanı
Yuvacık Barajı Kamp Alanı – Kirazdere Barajı Kamp Alanı

Karakaya Piknik Alanı Ve Kamp Alanı

Başiskele’ye bağlı Yuvacık’da bulunan Karakaya kamp alanı ve piknik alanı olarak da ziyaret edilmektedir. Dere çevresinde ücretli ve ücretsiz kullanılabilen kamelyalar ve piknik masaları vardır. Karakaya’da özel işletmeler hizmet vermektedir. Alabalık, ızgara ve çeşitli menüler tadabileceğiniz; kafe, restoran, lokanta ve büfeler bulunmaktadır. Söz konusu tesislerde; elektrik, tuvalet, duş, sıcak su, gıda ve diğer ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/d9iFX5x8mjRA4Fjf8

Karakaya Piknik Alanı Ve Kamp Alanı
Karakaya Piknik Alanı Ve Kamp Alanı

EDİTÖR NOTU

Daha önce Başiskele kamp alanları listemiz içerisinde yer alan kamp yerlerinde, karavan kampı veya çadır kampı deneyimlemiş olan okurlarımızın kamp deneyimlerini YORUM GÖNDER ve iletisim@kampyerleri.org mail adresi üzerinden bekliyoruz. Doğa ile kalın. Sevgiyle kalın…


İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.