Mayıs 26, 2023

Akbük Plajları Ve Koyları 2023 – Akbük’de Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi

Akbük Plajları Ve Koyları 2023 - Akbük'de Denize Girilecek Yerler 2023 Listesi

Akbük, Aydın ilinin bir ilçesi olan Didim’e bağlı bir bölgedir. Akbük, Didim’in en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olmakla beraber, Aydın’da da en çok ziyaret edilen lokasyonların başında gelmektedir. Mandalya Körfezinin Akbük Koyuna hakim olan şekilde 11 kilometre uzunluğunda eşsiz bir sahil şeridine de sahiptir. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak, 11 kilometre uzunluğuna sahip olan sahil şeridi üzerinde yer alan birbirinden güzel Akbük plajlarını paylaştık. Didim’de günübirlik veya Didim bungalov evleri ile konaklama yaparak keyifli bir tatil yapabileceğiniz Akbük’de keyifli vakit geçirebilirsiniz. İşte Akbük plajları ve koyları 2023 listesi. Akbük’de denize girilecek yerler 2023 listesi ve daha fazlası içeriğimizde. Akbük ücretli plajlar 2023 listesi. Akbük ücretsiz plajlar 2023 listesi. Akbük‘ün denizi nasıl? Akbük’ün plajları nasıl? İşte detaylar.

DİDİM PLAJLARI VE KOYLARI 2023 LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİDİM BUNGALOV EVLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİDİM KAMP YERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNDİRİMLİ KAMP EKİPMANI ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Çamlıkoy Sahili

Çamlıkoy Sahili, Didim’e bağlı Akbük mevkiinde bulunmaktadır. Ücretsiz bir plaj olan Çamlıkoy Sahilinde; tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi imkanlar da mevcut değildir. Çamlıkoy Sahilinin denizi hafif taşlık yapıya sahiptir. Ağaçların çevrelediği bir plaj olan Çamlıkoy Sahiliinde herhangi bir işletme ve tesis yoktur. Karavan kampı, piknik ve çadır kampı yapılmaya uygun olan Çamlıkoy Sahiline yürüme ve araç ile gidilebilir mesafede market imkanları da vardır. Çamlıkoy Sahilinin taşlık olması nedeniyle deniz ayakkabısı kullanmak avantaj sağlayacaktır. Çamlıkoy Sahili çocuklu aileler için uygun değildir. Bunun nedeni; hiçbir sosyal tesisin bulunmaması ile beraber, deniz ve plajın taşlık yapıya sahip olmasıdır.

Çamlıkoy Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/ojLR3JD3SU6zGY7D8

Çamlıkoy Sahili
Çamlıkoy Sahili

Çamlaraltı Koyu

Çamlaraltı Koyu, Didim’in Akbük mevkiinde yer almaktadır. Tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi temel imkanların bulunmadığı Çamlaraltı Koyu’na giriş ücretsizdir. Ağaçların çevrelediği nezih bir ortama sahip olan Çamlaraltı Koyu’nun arka bölümünde site sakinlerinin kullandıkları market var ancak her zaman ihtiyaçlarınızı karışalama ihtimaline karşı hazırlık yapmadan gitmemek gerekmektedir. Çamlaraltı Koyu’nda piknik, karavan kampı ve çadır kampı yapabilirsiniz. Çamlaraltı Koyu’nun denizi derindir ve kayalık bölgeleri de bulunmaktadır. Çocuklu ailelere uygun değildir. Deniz ayakkabısı kullanılması gerekmektedir.

Çamlaraltı Koyu Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/dD9iNfEhXeznDRpy5

Çamlaraltı Koyu
Çamlaraltı Koyu
TWİTTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!

Piknik Mangal Yeri

Piknik Mangal Yeri, Didim’e bağlı Akbük’de bulunur ve harita kayıtlarında Piknik Mangal Yeri adı ile bilinir. Piknik ve kamp yapılabilen bir plaj olan Piknik Mangal Yerine giriş ücreti yoktur. Jandarma ekipleri tarafından sık, sık kontrol edilen bir bölge olan Piknik Mangal Yerinin denizi ilk 4 ile 5 metre kadar taşlık yapıya sahip olurken, devam edilmesi halinde kum yapısı kendisini hissettirecektir. Piknik Mangal Yerinin denizi az dalgalıdır ve yüzme bilmeyen yetişkin bireyler için de uygundur. Kıyı tarafında deniz ayakkabısı giyilmesi gerekmektedir. Market, tuvalet, restoran, soyunma kabinleri ve duş imkanları yoktur. Çocuklu ailelere uygun değildir. Karavan kampı da yapılabilir.

Piknik Mangal Yeri Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/MgaBpky6Q9HiFdxv6

Piknik Mangal Yeri
Piknik Mangal Yeri

Esinti Halk Plajı (Akbük Sahili)

Esinti Halk Plajı, Didim’e bağlı Akbük bölgesinde yer almaktadır. Esinti Halk Plajı aynı zamanda Akbük Sahili olarak da bilinir ve yerleşim yerleri çok yakın konumdadır. Esinti Halk Plajının denizi taşlık ve kum yapısı olmakla beraber iki bölüme ayrılmıştır. Esinti Halk Plajının yan bölümünde soğuk tatlı su kaynağı olması nedeniyle sıcak yaz aylarında serinletici özelliğe de sahiptir. Esinti Halk Plajının denizi sığ özelliğe sahiptir. Girişleri ücretsiz olan Esinti Halk Plajına 300 metre yürüme mesafesinde market imkanı vardır. Esinti Halk Plajında şemsiye ve şezlong kiralama hizmeti var ancak çoğunluğu otel tesislerine ait olması nedeniyle kiralanamamaktadır. Tuvalet, duş ve soyunma kabinleri de yoktur. Sığ özelliğe sahip olan Esinti Halk Plajı, çocuklu ailelere uygundur. Çadır kampı da yapılabilir.

Esinti Halk Plajı (Akbük Sahili) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/d4QD8DKSyBjx5TRM8

Esinti Halk Plajı (Akbük Sahili)
Esinti Halk Plajı (Akbük Sahili)

Gülkent Sahil Plajı

Didim’in Akbük bölgesinde yer alan Gülkent Sahil Plajının denizi çok temizdir. Kıyı tarafında hafif taşlık alan bulunan Gülkent Sahil Plajında denize girilmesi halinde derinlik bel hizasına kadar gelmektedir ve deniz içerisi kum yapısındadır. Gülkent Sahil Plajı, ücretli plaj ve ücretsiz plaj olarak iki bölüme ayrılmıştır. Gülkent Sahil Plajında yer alan ücretsiz bölümde tatil yapmak isterseniz, şemsiye ve şezlong sayısı yetersiz gelebilir. Ücretli kısımda ise giriş ücreti 40 TL olarak belirlenmiştir ve şezlong ile şemsiye kiralama ücreti sezonun durumuna bağlı olarak 150 TL ile 300 TL arasında farklılık gösterebilmektedir. Gülkent Sahil Plajı çevresinde yiyecek ve içecek satın alabileceğiniz işletmeler var. Duş ve soyunma kabini imkanları bulunmayan Gülkent Sahil Plajında tuvalet var ancak yetersizdir. Çocuklu aileler de denizin sığ olması nedeniyle Gülkent Sahil Plajını tercih edebilirler.

Gülkent Sahil Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/zmmEqk1dNpwhLC2v5

Gülkent Sahil Plajı
Gülkent Sahil Plajı

Kerem Sitesi Sahili

Didim’in Akbük bölgesinde bulunan Kerem Sitesi Sahili, Kerem Sitesine ait olan bir plaj ancak dışarıdan gelen ziyaretçilere de açıktır. Soyunma kabinleri, tuvalet ve duş imkanları bulunmayan Kerem Sitesi Sahiline giriş ücretsizdir. Kerem Sitesi Sahilinin deniz suyu tuzludur ve su sıcaklığı soğuktur. Otobüs durağına yakın mesafede yer alan Kerem Sitesi Sahilinin denizinde soğuk su kaynağı olması nedeniyle serinletici özelliği de bulunur. Ayrıca denizin bazı bölümlerinde balçıklar vardır ve ayaklarınıza takılabilir. Kerem Sitesi Sahili çocuklu ailelere uygun değildir. Sosyal imkanların yetersizliği ve balçık nedeni, çocuklu ailelere uygunluk sağlamamaktadır.

Kerem Sitesi Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/BD3hhdqiXJwa2YpCA

Kerem Sitesi Sahili
Kerem Sitesi Sahili

Saplı Ada

Akbük plajları ve koyları 2023 listesi ve Akbük’de denize girilecek yerler 2023 listesi içerisinde yer alan Saplı Ada, Didim’e bağlı Akbük bölgesinde yer almaktadır. Saplı Ada’ya giriş ücretsizdir ve çakıl taşlarından oluşan ince yol üzerinden yürüyerek ulaşılabilir. Saplı Ada’da sahilin sonunda soyunma kabinleri ile tuvalet imkanı bulunmaktadır. Saplı Ada, otobüs duraklarına da yakın mesafede yer almaktadır. Piknik ve kamp yapılabilen Saplı Ada’da ateş yakmak yasaktır. Saplı Ada’ya giderken çakıl taşlarından oluşan yol üzerinden ulaşım sağlanacağından dolayı, terlik ya da deniz ayakkabısı giyilmesi gerekmektedir. Çocuklu aileler de Saplı Ada’yı ziyaret edebilirler. Ek olarak Saplı Ada yakınlarında restoran, kafe ve market imkanları da vardır.

Saplı Ada Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/gXGkW6sfrwmnSJCa8

Saplı Ada
Saplı Ada

Balpetek Plajı

Balpetek Plajı, Didim’e bağlı Akbük mevkiinde yer almaktadır. Balpetek Plajı, Balpetek Sitesi sakinleri tarafından güzelleştirilmiş ve dizayn edilmiş bir plaj olarak bilinir. Balpetek Plajına giriş ücretsizdir. Tuvalet, soyunma kabinleri ile duş imkanları da Balpetek Sitesi sakinleri tarafından yaptırılmıştır. Balpetek Plajının kıyı tarafında kayalık alan vardır. 10 ile 15 metre uzunluğa sahip olan platform üzerinden denize girilmektedir. Şezlong ve şemsiye imkanları bulunmayan Balpetek Plajı’nın sol tarafında Saplı Ada yer almaktadır. Balpetek Plajı, kafe ve market imkanlarına da yakın mesafede yer alır. Balpetek Plajında deniz ayakkabısı giyilmesi gerekmektedir. Çocuklu ailelere uygun değildir.

Balpetek Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/z6sEb2rZRcJagAwn6

Balpetek Plajı
Balpetek Plajı

Fevzi Çakmak Sahili

Fevzi Çakmak Sahili, Didim’e bağlı Akbük’ün Fevzi Paşa Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Ücretsiz bir plaj olan Fevzi Çakmak Sahilinin denizi çok temizdir. Hafta içi günleri sakinliğini koruyan Fevzi Çakmak Sahilinin bazı bölgelerinde taşlar vardır ancak sahil ve deniz genel itibariyle kum yapısına sahiptir. Adnan Menderes Üniversitesi’ne ait sosyal tesis bulunan Fevzi Çakmak Sahili çevresinde; restoran, kafe ve market seçenekleri de bulunmaktadır. Fevzi Çakmak Sahilinde hizmet veren Adnan Menderes Üniversitesi’ne ait sosyal tesisi konaklama hizmetleri de sunmaktadır. Konaklama tesisinde duş ve tuvalet hizmeti de verilmektedir. Mangal yakılmasına izin verilmemektedir.

Fevzi Çakmak Sahili Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/JjqnmhXvkry748QJ9

Fevzi Çakmak Sahili
Fevzi Çakmak Sahili

Uslu Plajı

Didim’in Akbük bölgesinde yer alan Uslu Plajı, Uslu Sitesi plajı olarak da bilinir. Halka açık olan Uslu Plajına giriş ücretsizdir. Duş ve tuvalet imkanları yoktur. Uslu Plajının denizi sığ özelliğe sahiptir. Denizin bazı bölgelerinde iri taşlar var ancak genel olarak kum yapısı hakimdir. Ağaçların gölge oluşturduğu alanlarda mola verilebilir. Denizi sığ olan Uslu Plajı, çocuklu ailelere de uygun ancak tuvalet ve duş imkanı yoktur. Uslu Plajı çevresinde; market, kafe ve restoran bulunur. Şemsiye ve şezlong imkanları bulunmamaktadır.

Uslu Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/cgeqR2TFnjQfbTey5

Uslu Plajı
Uslu Plajı

Akvaryum Plajı (Akvaryum Koyu)

Akvaryum Plajı, Akvaryum Koyu olarak da bilinmektedir. Akbük’ün Fevzi Paşa Mahallesinde yer almaktadır. Didim’e bağlı Akbük bölgesinde yer alan Akvaryum Plajına ulaşım sağlanan yolun 4×4 arazi tipi araçlara uygun olması nedeniyle, yere yakın araçlar ile ulaşım sağlamak zorlayıcı olacaktır. Akvaryum Plajının denizi 30 ile 40 metre kadar sığ özelliğine sahiptir. Ücretsiz bir plaj olan Akvaryum Plajının deniz zemini kayalıktır ve deniz ayakkabısı giyilmesi gerekmektedir. Tuvalet ve duş imkanları yoktur. Ayrıca restoran ve market imkanları da bulunmaktadır.

Akvaryum Plajı (Akvaryum Koyu) Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/hoEkLrZdGiR3WL4B7

Akvaryum Plajı (Akvaryum Koyu)
Akvaryum Plajı (Akvaryum Koyu)

İNDİRİM, ETKİNLİK VE HEDİYELER İÇİN ÜCRETSİZ ABONE OL!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.