Adrenalin Dolu Kamp Deneyimi- Adana Çakıt Vadisi Kamp Alanı

Adrenalin Dolu Kamp Deneyimi- Adana Çakıt Vadisi Kamp Alanı


Adana ücretsiz kamp alanları arasında yer alan, Çakıt Vadisi kamp alanı; adrenalin dolu eğlenceli bir kamp yapmanıza imkan sağlamaktadır. Çakıt Vadisi, Adana‘da mutlaka görmeniz gereken bölgelerden bir tanesidir. Karaisalı ilçesinde bulunan vadi; Belemedik ve Kapıkaya Kanyonu arasında bulunmaktadır. Vadi bölgesi dik dağlarla çevrilidir ve vadiden akan su sesi, huzur dolu bir manzara keyfi yapmanıza olanak sağlamaktadır. Vadi içerisinde rüzgar uğultusu ve kuş seslerinin yankısını da duyabilirsiniz.

Çakıt Vadisi; doğal güzelliklerinin yanı sıra, tarihi geçmişiyle de oldukça meşhurdur. 1900 ve 1909 yılları arasında Almankar tarafından inşa edilen demir yoluna ait tünel ve tünel inşaatına yönelik şantiye kalıntılarını gözlemleyebilirsiniz. Vadi içerisinde çadır kampı yapabilirsiniz. Vadi içerisinde çeşitli gruplar tarafından; dağcılık ve doğa yürüyüşü etkinlikleri de gerçekleştirilmektedir. Drone ehliyetiniz var ise; drone çekimi yaparak vadiyi kuş bakışı izleyebilirsiniz.

Çakıt Vadisi Nerede? – Nasıl Gidilir?

Çakıt Vadisi, Adana’nın Karaisalı ilçesinde yer almaktadır. Kapıkaya Kanyonu’na yakın konumda yer alan vadiye ulaşım sağlamak için şahsi aracınızı veya toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Ancak toplu taşıma araçlarıyla Karaisalı ilçe merkezine kadar gelebilirsiniz. Vadi bölgesine taksi tutarak veya araç kiralaması yaparak gelmeniz uygun olacaktır. Arazi aracınız var ise, arazi aracıyla gelerek vadi bölgesinde rahatça gezebilirsiniz. Vadi girişinde aracınızı park ederek doğayı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Çakıt Vadisi’ni haritada bulamama gibi sorun yaşarsanız, Kapıkaya Kanyonu yazabilirsiniz. Vadi, Kapıkaya Kanyonu’na yakın mesafede yer almaktadır.

Çakıt Vadisi Nerede? - Nasıl Gidilir?
Çakıt Vadisi Nerede? – Nasıl Gidilir?

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ

Adana Çakıt Vadisi Kamp Alanı

Adana’da çadırlı kampçılık, dağcılık ve doğa yürüyüşü yapabileceğiniz en uygun bölgelerden olan Çakıt Vadisi kamp alanı, Adana’da saklı kalmış doğa güzelliklerinden bir tanesidir. Adrenalin dolu bir kamp deneyimi yaşayacağınız vadi içerisinde bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın. Vadi uçurumlarla doludur ve tünellerde yürürken dikkat etmenizde fayda var. Uçurum kenarına fazla yaklaşmamanızı öneriyoruz. Kamp yapacaksanız yüksek bölgeleri değil, akarsuların geçiş yaptığı zemin bölgesinde kamp yapmanızı öneriyoruz. Ayrıca çadırlarınızı dağların dibinden uzakta orta bölgelerde kurmanızı öneriyoruz. Olası bir taş ve kaya düşmesi olumsuzluğuna karşı güvenilir alanda kamp yapmanız gerekmektedir.

Adana Çakıt Vadisi Kamp Alanı
Adana Çakıt Vadisi Kamp Alanı

BUNGALOV EVLER HARİTAMIZ İÇİN TIKLAYIN

Adana Çakıt Vadisi Kamp Alanı İmkanları

Çakıt Vadisi’nde kamp yapacakların hiçbir imkandan faydalanamayacağını söylemek isteriz. Vadi içerisinde market, tuvalet, duş, elektrik ve internet gibi herhangi bir imkan mevcut değildir. Kapıkaya Kanyonu’nun olduğu bölgede piknik ve mini market var ancak orası da tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olmayabilir. Bu nedenle yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekiyor. Elektrik ihtiyacınızı; kafa lambası veya el feneri ile giderebilirsiniz. İçme suyu getirmeyi unutmayın.

Bölgede telefon çok az çekiyor ancak o da bazı bölgelerde bir ihtimal. Telefon şarjı için yedek batarya veya powerbank tercih edebilirsiniz. Geceleri soğuk oluyor. Vücut ısı kitlerini kullanın veya çadırınızın soğuk – sıcak hava değişikline karşı dayanıklılığı olmasına özen gösterin. Kamp yapmak için sadece akarsu bölgesinin olduğu alanı kullanın. Yüksek bölgeler uçurum olmasından dolayı tehlikelidir. Vadi çocuklar için tehlikelidir. Bu yüzden çocuklarınızla gitmenizi önermiyoruz.

Adana Çakıt Vadisi Kamp Alanı İmkanları
Adana Çakıt Vadisi Kamp Alanı İmkanları

Adana Çakıt Vadisi Doğa Yürüyüşü Aktivitesi

Çakıt Vadisi; çadırlı kampçılığın yanı sıra, doğa yürüyüşü ve dağcılık faaliyetleri için tercih edilmektedir. Çeşitli gruplar eşliğinde uçurum kenarında adrenalin dolu doğa yürüyüşü için tercih edilen vadi, kartpostallık fotoğraf çekimi için de uygundur. Doğa yürüyüşü ve dağcılık faaliyetlerine katılmak istiyorsanız, yanınızda gereken ekipmanları bulundurmayı unutmayın. Doğa yürüyüşü esnasında, Almanlar tarafından yapılan demiryolu inşaatı bölgesini ziyaret etmeyi unutmayın. Vadiyi gezebildiğiniz kadar gezin. Uçurum kıyısında bol adrenalin sizi bekliyor.

Adana Çakıt Vadisi Doğa Yürüyüşü Aktivitesi
Adana Çakıt Vadisi Doğa Yürüyüşü Aktivitesi

Adana Çakıt Vadisi Adres Bilgisi

  • Websitesi: Web adresi bulunmamaktadır.
  • Instagram: Instagram hesabı bulunmamaktadır.
  • Telefon: Telefon numarası bulunmamaktadır.
  • Adres: https://goo.gl/maps/fewxfuBju9gVE7iTA
Adana Çakıt Vadisi ve kamp alanı hakkında bilgiler paylaştık. Daha önce Çakıt Vadisi’ne gitmiş olan doğa severlerin yorumlarını YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Değerli yorumlarınız sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek kişiler için ışık tutacaktır. Doğayla ve sağlıcakla kalın.

Not: İşletmenizle ilgili eksik veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen kampyeri@yandex.com adresine mail gönderin.


TAVSİYELERİMİZ

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri - Trabzon Akçaabat

Kayabaşı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri – Trabzon Akçaabat

Trabzon Akçaabat'ta günübirlik gezi ve piknik için uygun olan, Kayabaşı Tabiat Parkı giriş ücretleri listesini paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.