Paylaş

Merhaba arkadaşlar 🙂

Sizlere Kapadokya gezisi nasıl yapılmaz onu anlatmak istiyoruz. Şaka şaka 🙂 Şimdi baştan da anlaşılacağı üzere bir Kapadokya macerasına atıldık ama ne macera. Bu macerada Instagram’da, Youtube’da vb. yerlerde gördüğünüz mükemmel balon ve gün doğumu fotoğrafları yok maalesef. Onun yerine kum fırtınası ve ölüm tehlikesi var. Merak etmeyin sağ salim döndük 🙂

@KAMPYERİ SAYFAMIZI INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN !

Şimdi otostopla başladık Eskişehir’den Ankara üzeri Nevşehir’e varmak üzere. Yola çıktığımız gün Eskişehir karla karışık yağmurluydu. Ama pes etmedik yola devam ettik çok rahat vardık Nevşehir’e. Kamp atacağımız gece bir çifte denk geldik otostopta, sağolsunlar bizi peri bacalarına,Ürgüp’e ve Göreme’ye götürdüler. Kamp atacağımız yere de onlar bıraktı. Çadırımızı Kızılçukur Vadisi’ne attık. Ama attığımız yer bir uçurum kenarı ve biz tam olarak 2 metre uzağız uçuruma. İlk başta sorun etmedik ama rüzgar bastırınca arkamızda kalan bir çukura atmaya karar verdik. Çukur bizi rüzgardan baya korudu.

Sabah uyandığımızda kum fırtınasına yakalandık ve yüzümüzü gözümüzü kapatmak zorunda kaldık. Hatta o kadar şiddetliydi ki çadırı katlamadan hemen poşete koymak zorunda kaldı. Kızılçukur Nevşehir merkeze giden yoldan 2 km uzakta. Biz çok erken kalktığımızdan araba bulamadık ve 2 km yürümek zorunda kaldık. Varınca hemen otostopta bir servisçi abiye denk geldik. Onunla merkeze kadar geldik sonrası zaten kolay oldu bizim için. Aslında gitmek isteyenler için balon turlarını, deveye ya da ata binmeyi hiç olmadı bir ATV kiralamayı önerebiliriz. A bir de uygun fiyata hediyelik eşya arıyorsanız Temenni Tepesi’nde bulabilirsiniz.

“NEMLENDİRİCİ ALMALISINIZ”

Unutmadan hava o kadar kuru ki nemlendiriciler kifayetsiz kalıyor. Yüzümüz ellerimiz kupkuru kesildi. Yani eğer gitmek istiyorsanız kesinlikle nemlendirici krem alın yanınıza. Biz bir daha gidip balonların ve gün doğumunun tadını çıkarmak istiyoruz. Her şeye rağmen çok güzeldin Kapadokya!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.