Paylaş

Uçmakdere kamp alanı… Haftasonu kaçamak yapman için efsane bir adres. İstanbul’a yaklaşık olarak 2 saat 45 dakika (185 km) uzaklıkta olan, Tekirdağ’a bağlı bir köy.

Uçmakdere’nin haritasına aşağıdan erişebilirsin 🙂

Türk ve Altay mitolojisinde  “Uçmag” kelimesi “Cennet” anlamına geliyormuş. Yemyeşil virajlı yollardan geçtiğinde karşına gizli bir cennetin çıktığını göreceksin.

Uçmakdere kamp alanına gitmek için Uçmakdere Köyü’nün içinden geçmen gerekiyor.

Köyden geçerken yol boyunca bulunan evlerden herhangi birinin bahçesinde gözleme-çay keyfini sakın atlama. ( 2 çay 1 gözleme 7 TL)

Köyden yaklaşık 2 kilometre sonra solda Ömür Kır Lokantası tabelasını gördüğün yerden gir. Sahilden devam edince Çınar Kamping tabelasını göreceksin. İşte bu geceki evine geldin.

Denize sıfır, çok büyük olmayan bu kamp alanında kişi başı 20 TL ücret ödeyerek çadır kurabilirsin.

UÇMAKDERE KAMP ALANI’NDA NELER VAR?

İçeride tuvalet, su, elektrik ve mangalı ücretsiz olarak kullanabilirsin. Alanda ufak da bir restoran var. Ortamın büyüsüne kapılıp sürekli fotoğraf çekersen şarjım biter diye korkma. Ağaçlara asılı üçlü prizler imdadına koşacak.

Şimdi çadırını kur ve manzaranın keyfine bak. İstersen denize girebilirsin.

Ayrıca (bizim fırsatımız olmadı ama) yamaç paraşütünü deneyebilirsin. İstanbul’a en yakın yamaç paraşütü yapabileceğin yerdesin. Yamaç paraşütünün ücreti ise 150-200 TL arasında değişiyor.

Uçmakdere ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek istersen köyün kendi sitesine bakabilirsin. (http://www.ucmakderekoyu.com/)

Instagram hesabımızı takip etmek için TIKLAYIN 🙂

#hallederizyollarda – Bu da bizim hashtagimiz 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here