Paylaş

Nevşehir deyince hepimizin aklına hemen Kapadokya, Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Ortahisar ve Avanos gibi yerler aklımıza gelir. Bu yazımda sizlerle Nevşehir ve Kapadokya maceramı paylaşayım istedim. Kapadokya hem yerli turistler açısında hem de yabancı turistler açısından tercih edilen en sık uğrak yerlerinden birisi olarak biliniyor.

@KAMPYERİ SAYFAMIZI INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN !

Ayrıca şu bilgiyi sizlere aktarmamda da fayda var. Kapadokya, bundan 60 milyon yıl evvel; Güllüdağ, Erciyes ve Hasandağı’nın püskürttüğü lav ve küller sonucunda oluşan yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarların aşındırmasıyla oluşan bir bölge olarak biliniyor. Kapadokya’da olduğu gibi, Nevşehir’in hemen hemen birçok ilçesinde Peri Bacaları ile karşılaşmak mümkün olabiliyor.

Nevşehir günü birlik olarak gezilebilirken, aynı zamanda otel ve pansiyon tarzı konaklamalı mekanlarda konaklama yapılarak da gezilebilir. Fakat biz her zamanki gibi camping yapmayı sevdiğimiz için çadırda konaklamayı seçtik.

Nevşehir’de birçok ücretli camping alanları bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Avanos Ada Camping
 • Dilek Camping
 • Dolunay Hotel&Camping
 • Göreme Camping
 • Green Motel&Camping
 • Kaya Camping
 • Panorama Camping

Biz Nevşehir’de toplamda 4 gün çadırda konakladık ve bölgeye karayolu ile ulaştık. Nevşehir’de şehir içi dolmuşları ve otostopu kullanmanız mümkün olabiliyor. Biz genel olarak şehir içi minibüsleri ve otostopu tercih ettik. 2 gün Göreme’de konakladık ve 2 gün de Ürgüp’te konakladık. Çok güzel manzaraları bizzat görmüş olduk. Göreme Açık Hava Müzesi, Ürgüp, Peri Bacaları, Zelve Vadisi gibi birçok açık hava müzesini gezme imkanınız oluyor. Buraya kadar gelmişken balon turu da yapmak istiyorsanız fiyatları 200-400 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor. Tabi bizim maddi imkanlarımız kısıtlı olduğu için sadece balon turlarını yerinde izlemekle yetindik 🙂

Ayrıca Instagram’da Gamze Bozkaya’dan rica ettik ve fotoğraflarını kullanabileceğimizi söyledi. Gamze Bozkaya’nın Instagram hesabına da BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Aşağıda yer alan fotoğraflar Uçhisar’da Gamze Bozkaya tarafından çekilmiş fotoğraflardır.

Biz genelde konserve ürünler ve pratik hazırlanabilir yemekleri tercih ederken, Nevşehir’de restoran, kafe ve lokantalarda binbir çeşit yemek yiyebilirsiniz. 4 günlük Nevşehir maceram hayatımdaki en güzel maceralardan birisi diyebilirim 🙂 Ayrıca kampyerleri.org olarak ilk amacımız tüm Türkiye’yi ekibimizle gezerek daha sonra yurtdışına açılmak olduğunu belirtmek isterim. Bizim ekibimize iletişim kısmından ulaşabilir ve ekibimize katılabilirsiniz.

4 YORUMLAR

 1. merhaba
  siz hangi kamp yerini tercih ettini? ücretler hakkında vs bilgi verebilir misiniz? rezervasyon gerekiyor mu? istediğimiz yerde kamp yapabilir miyiz? güvenli hangi kamp alanını tercih edersiniz?

  • Merhabalar Esra Hanım. Biz Kapadokya Kamp Alanları arasında Göreme Panorama Camping’i tercih ettik. Duş, tuvalet, elektrik, internet gibi hizmetleri var. Ücretleri ise kişi başı 50-75 TL arasında değişiyor. Göreme’nin girişinde bulunuyor ve tüm Göreme’yi campingin seyir terasından izleyebilirsiniz. Balonların bazıları Göreme Panorama Campingin hemen üst kısmından uçuyor. Campingin istediğiniz bölümünde kamp yapabilirsiniz. Kapadokya’da isterseniz balonların kalktığı bölge olan Tourist Otel’in hemen karşısındaki boş alanlarda da kamp yapabilirsiniz. Veya Kapadokya’da ücretsiz kamp yapmak için Kızıl Çukur Vadisi’ni tercih edebilirsiniz. Güvenli olması açısından en güzel kamp alanlarından birisi Göreme Panorama Camping’dir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.