Paylaş

Merhabalar, kamp severler size bu gün gidilip görülmesi gereken bir yerden bahsedeceğim Balıkesir ve Çanakkale’yi bir birine bağlayan muhteşem İDA dağı (Kaz Dağları) efsaneleriyle ünlenmiş ve gidenleri pişman etmeyen oksijenin en bol olduğu dünya çapında 2. dağ olarak bilinen Kaz Dağları’nın gizli bilinmeyen bir cennetinden bahsedeceğim size kamp severler.

BALIKESİR AKÇAY’DA BULUŞTUK

Önce nasıl gittiğimi bulana kadar neler çektiğimden bahsedeyim biraz sonra size adresi vereyim ki burayı görmeden göçmeyin biz yola 2 arkadaş çıktık arkadaşlar. Arkadaşım İzmir’den ben İstanbul’dan çıktım Balıkesir Akçay’da buluştuk. Çantalarımız sırtta önce yiyecek alışverişini yaptık tabi ki bu bir hata köylerden de alışveriş yapabilirsiniz. Biz belki bulamayız diyerek merkezde yaptık sonra araştırmalarımdan yola çıkarak önce Mehmetalan Köyü’ne doğru yola çıktık. 30 dakikada bir Zeytinli aracı geçiyor. Zeytinli aracı ile rahat bir şekilde Mehmetalan köyüne gidebilirsiniz. Planımız oradan kaz dağlarına çıkıp ücretsiz kamp yapmak. Çünkü çok fazla ücret istiyorlar ben ve arkadaşım ücretli kampa karşıyız. Neyse köyün içinden dağ çıkış uzak o yüzden arabanız yok ise otostop çekin derim. Bir müddet yürüdükten sonra araba geldiğini görüp otostopa çektim sağ olsun bizi milli park alanına kadar götürdü araç sahibi oraya çıktığımızda oranın güvenliği bize orada kamp yapamayacağımızı ve yapmak istersek yanımızda kalmak şartı ile bir rehber bulundurmamız gerektiğini ve toplam kamp ile rehber 148 tl olacağını söyledi. Bunun üzerine hemen harekete geçtik bizi alan araç sahibi Denizli ye gideceği için rica ettik ve bizi yol kenarına bıraktı bu arada Mehmetalan köyü merkezi bir köy ve turisttik yerlere gitme imkânı olan bir köy hasan boğuldu ve sarıkız türbesine çıkışı olan bir köy bu konuda da bilginiz olsun.

Neyse arkadaşlar yolun kenarında indikten sonra ikinci çıkış yerim olan ve iyi ki çıktığım Narlı Köyü’ne doğru yola koyulduk yine aynı şekilde minibüs ile gidebiliyorsunuz. Narlı Köyü de diğer köy gibi merkezi bir köy alışverişin kolay olduğu bir yer köyün önünde indikten sonra köyün girişinden köy merkezi 3 km yürüyerek çıktık sonrasında köylülerle muhabbet ederek darı dere diye bilinen alanda kamp yapabileceğimizi ve eko festival alanına yakın olduğu bilgisini aldık narlı köyünden darı dere köyü 16-17 kg civarı ve çantalarla yürümek biraz zor ağırlıkları iki katına çıkıyor çantaların oradan bir araç tutarak 100 tl karşılığında bizi oraya çıkarttılar. İşte o muhteşem yerdeydik doğanın ortasında gizli bir cennet adeta akarsuyun muhteşem olduğu başlangıcında şelalenin olduğu bir cennet arkadaşımla burada muhteşem bir haftanın ardından maalesef şehre döndük.

Resimlerden de ne kadar güzel bir yer olduğunu görüyorsunuzdur ama mutlaka görülmesi ve yaşanması gereken bir yer tavsiye ediyorum sevgili kamp severler.

Adres: Balıkesir Akçay’dan narlı minibüsü ile narlı köyüne oradan da köyün içerisinden darıdere ye çıkabilirsiniz. Köyün içerisinden geçerek tek yol ile gidiyorsunuz.

YOLAÇIK YOLA ÇIK…

4 YORUMLAR

  1. merhaba, yazını okudum hoşuma gitti. biz de 3 arkadaş olarak daha maceralı ve eğlenceli olur diye serbest bir şekilde kamp yapmak istiyoruz. kampinglerde takılmayı düşünmüyoruz. sizin kaldığınız kamp yeri nasıldı, tamamen kimse yok muydu, cadır kurmaya sıkıntı çıkaran bir durum oldu mu ? normal bir arabayla kamp yerine kadar gidebilir miyiz, yol durumu nasıl? biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

    • Arkadaşlar nu yerin ismini yeni duydum ve şimdi gördüm ancak bir kaç hafta önce Mehmetalanı köyünden yukarı doğru bu kam alanına doğru gittim. ilk çıkışta bir kaç kamp yeri var hepsinin farklı kuralları var. öadır içinde ücret alıyorlar. ben günü birlik piknik için gittim. yol köyden sonra taşlı ve tozlu pek iyi bir yol değil ama normal araçla gidebilirsiniz bir de dere kenarı boyunca dereye inilebilecek yerler var gözünüze kestirdiğiniz yerlerde çadır kurabilirsiniz. köy içlerinden geçerkende alış veriş yapabileceğiniz yerler var. kamp yapan birileri olarak her türlü seçenek var derim kaybedecek bir şeyiniz olmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.