Paylaş
Kapısuyu Plajı Kamp Alanı - Bartın

Bartın’da kamp yapılacak yerler arasında bulunan Kapısuyu Plajı, doğallığıyla kendinden sık sık bahsettiriyor. @kampyeri keşif ekibinden @kampcianne; Bartın Kurucaşile’de bulunan Kapısuyu Plajı kamp alanı hakkında merak edilen tüm detayları yazdı. Bartın’da kamp yapmak isteyenler Kapısuyu Plajı’nda mutlaka kamp yapmalıdır.

Kapısuyu Plajı Kamp Alanı Hakkında

Çok az kişi tarafından keşfedilmiş, her şey ayaklarımın altında, eşsiz bir manzaram olsun, huzur içinde seyahatimi gerçekleştireyim.” diyenler için “Kapısuyu Plajı” yemyeşil bir doğayla çevrelenmiş. Harika doğasıyla adeta biz kampçılar için ev sahipliği yapmakta. Deniz ve orman kampını bir arada yaşamak isteyenler için ideal bir kamp alanı.

Bartın Kurucaşile Kapısuyu Plajı Kampı

Bu bölgeye geldiğinizde; eğer deniz tarafında kamp kurmayı tercih ederseniz Bartın sınırları içerisinde kampınızı kurmuş olursunuz, tatlı su tarafında kurmak isterseniz Kastamonu sınırları içerisinde kurmuş oluyorsunuz. Yani anlayacağınız iki bölge arasındaki sınır noktası tatlı suyun geçtiği alan.

Kapısuyu Plajı’nda Tatlı Su ve Tuzlu Suyun Birleştiği Yer

Akşamları herdaim soğuk mu bilmiyorum ama Ağustos ayında burada 3 gün kamp kurmuş bir aile olarak gündüzü çok sıcak olmakla birlikte gecesi aşırı soğuk geçmekte. Hazırlıklı gitmekte fayda var. Kapısuyu Plajı kamp alanı hakkında daha detaylı bilgiler için sıkça sorulanlar kısmına göz atmayı unutmayın.

Bartın’da Kamp Yapılacak Yerlere Göz Atmak İçin Tıklayın

Kapısuyu Plajı’na Nasıl Gidilir?

Bartın – Kurucaşile ilçe merkezine 3 km, Kapısuyu köy merkezine 3 km uzakta bulunuyor. Plaj yaklaşık olarak 1 km uzunluğa sahiptir. Kapısuyu Plajı, kamp ve doğa sporları yapmak için oldukça ideal bir plajdır.

Kapısuyu Plajı’nda Neler Yapılır?

Bir yanımız tatlı su bir yanınız deniz ağaçların altında doğa ile iç içe harika bir plaj ve kamp keyfi. Sabah uyandığınızda fotoğraflarda gördüğünüz bu eşsiz manzara, tatlı sudaki ördekleri izleme keyfi. Dilerseniz tatlı suda sandal keyfi, olmadı akşamları ruhunuza uygun bir cafede takılabilir yada sahildeki gruplara
katılıp voleybol oynayabilirsiniz.

Kapısuyu Plajında Ördekler

Kapısuyu Plajı Kamp Alanı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Kamp kurmak ücretli mi?
  – Hayır ücretli değil. Hiçbir şekilde ücret ödenmiyor.
 • Temiz suya girilebiliyor mu?
  – Evet girenler var. Dilerseniz sandalla da gezintiye çıkabilirsiniz.
 • Mangal yapılıyor mu?
  – Mangal yakılmasına izin verilmekte ama çevreyi kirlettiğiniz taktirde halkın tepkisine maruz kesin kalırsınız bu konuda çok hassaslar. Bu nedenle her yer pırıl pırıl.
 • Telefon çekiyor mu?
  – Evet çekiyor lakin internet çekmiyor.
 • Elektrik var mı?
  – Elektrik yok fakat mekanlardan rica ederek telefon vb. elektronik cihazlarınızın şarjlarını doldurabilirsiniz.
 • Yakınlarda market var mı?
  – Yakınlarda market var.
 • Tuvalet ve duş alanı var mı?
  – Hayır yok bunun için cafelerden ricacı olmanız gerek. Duş için izin vermiyorlar çünkü bölgede su sorunu varmış.
 • Araç park yeri var mı?
  – Sahil şeridi boyunca araçlarınızı park etmeniz mümkün ve her hangi bir ücrete tabi değil.

@kampcianne Hesabını Takip Etmek İçin Tıklayın

Kapısuyu Plajı Kamp Alanı blogunu okuduğunuz için teşekkürler. Bloga eklemek istediklerinizi veya sormak istediklerinizi yorum kısmından iletebilirsiniz. Doğayla kalın…

Paylaş
Önceki İçerikAkyaka’da Kamp Alanı: Karya Beach Camping
Sonraki İçerikNamazgah Barajı Kamp Alanı – Kocaeli
Özlem Özbek
1983 Trabzon doğumlu. 2010 yılından bu yana Yapı Denetim ve Mimarlık şirketinde Genel Koordinatör olarak çalışan. Bir eş bir çocukla her fırsatta kamp kurmak için yeşile kaçan “mutlu olmazsan mutlu etmezsin” felsefesini benimsemiş, doğa aşığı fotoğrafçılık eğitimi almış, seyahat etmeyi ve yeni rotalarda günü kamp kurarak selamlamayı seven, broveli dalışcı, adrenalin tutkunu, hayvan sever, kampçı bir aileyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.