Paylaş

İzmir’in Buca ilçesine bağlı bir köy var, Kaynaklar Köyü. Bu köy hafta içi sadece köy halkının yaşadığı mütevazi bir köy iken hafta sonları ise tıpkı yazlık beldeler gibi kalabalık ve heyecanlı oluyor.

@KAMPYERİ SAYFAMIZI INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN !

Bunun böyle olmasının nedeni ise köyden çok değil 400 metre kadar uzaklaştığınız zaman doğayla iç içe harika bir kamp yapabileceğiniz alanların olmasıdır. Ayrıca köy meydanında oturup gözleme veya çay gibi meşrubatlarıda uygun fiyatlara tüketebilirsiniz. Köy bakkallarının ise bu kalabalığa rağmen ürün fiyatlarında asla zam yapmamaları hayran bırakıyor beni.

İzmirde oturan ve kamp yapmak isteyen fakat nereden başlayacağını bilmeyenler için harika bir fırsattır Kaynaklar. Çadırınızı kurabileceğiniz binlerce alan vardır ister su yatağının yanına ister vadinin bir ucuna.. Sabah kalktığınızda ise köye yaklaşık 15 dakika yürüme mesafesinin ardından meydanda kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca kaynaklar coğrafi yapısı ile sahip olduğu kaya zenginliği ile kaya tırmanışının Türkiye de önde gelen yerlerinden olmuştur 200’ün üzerinde farklı zorluklarda rotalara sahiptir.

KAYNAKLAR KAMP ALANINA NASIL GİDİLİR?

İzmirin Buca ilçesine yaklaşık 9 kilometre uzaklıktadır.  Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Durağından 177 numaralı Eshot ile yaklaşık yarım saat yolculuk sonrasında köy merkezine ulaşabilirsiniz ayrıca Buca’da bulunan Hasanağa bahçesi önünden(Hukuk durağı karşısı) köy dolmuşları geçmektedir.

KAYNAKLAR KAMP ALANI İÇİN YOL TARİFİNE AŞAĞIDAKİ HARİTADAN ERİŞEBİLİRSİNİZ 🙂

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.