Paylaş

Hadi gelin biraz da sizinle küçük bir gezintiye çıkalım. Hiç bilmediğimiz, bilip de gezemediğimiz, gezip de göremediğimiz bir yere gitme planı yapalım. Mesela sabah erkenden uyanalım ve çantamızı hızlı bir şekilde toplayıp bulunduğumuz mahalleden, semtten, ilçeden ve şehirden çıkalım. Nereye mi gidelim? Bilmem nereye istiyorsanız. Bunu sizin hayal dünyanıza bırakıyorum. Nereye gitmek isterseniz gidebilirsiniz. Hiçbir sınırı yok bu hayalinizin. Ancak biraz da gerçekçi olmada fayda vardır derseniz, siz bilirsiniz. Hayallerinizin peşinden gidebilirsiniz. Sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Otostop çekip bilmediğiniz bir yöne doğru yelken açabilirsiniz.

@KAMPYERİ SAYFAMIZI INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN !

Doğayla iç içe bulunmak, bazen insanlardan uzaklaşmak sizi emin olun bulunduğunuz ortamın stresinden bir nebze olsa uzaklaştıracak. Her zaman gördüğünüz sistemin parçası haline gelmekten artık bıktıysanız haydi sabah erken uyanmanın tam vakti. Her gün aynı yüzleri görmekten bıkmadınız mı? Her gün aynı metroya, aynı minibüse, aynı arabaya binmekten, aynı yolları kullanmaktan sıkılmadınız mı? Tamam işte bu sıkıntınızın, bunaltınızın tek çözümü, monoton hayatınızı birazcık değiştirmek. Biraz olsun her gün gitmekte olduğunuz yollarınızı , yöntemlerinizi, yüzlerinizi değiştirmek. Kendinize değer veriyorsanız yüzünüzdeki o somurtkan halinizi bir değiştirin.

Gülümseyin! Tüm sistemlere inat, tüm somurtan insanlara inat, tüm sadeliklere inat, tüm monotonluklara inat ve bütün çirkinliklere inat güzel yüzünüzü güldürün, gülümseyin, gülümsetin, sevin ve sevindirin. Doğanın verdiği ve bahşettiği eşsiz güzelliklerden yararlanın. Özgürlüğü hissedin ve hissettirin. Güzel bir gün, güzel bir hafta, güzel bir ay ve güzel bir yıl geçirmeniz dileğiyle hoşçakalın. Doğadan ve doğallıktan uzaklaşmayın  efenim…

Paylaş
Önceki İçerikÜrdün’de gezilecek yerler ve gezi rehberi
Sonraki İçerikBisiklet bir dost, bir yoldaştır
Necati Gök
Öğrenci ve yazar. 30 Nisan 1993'de Bursa'da doğdu. Bursa Ertuğrulgazi Lisesini bitirdi. Giresun Üniversitesi RTV bölümünden Ön lisans olarak mezun oldu. Girne Amerikan Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde Lisans olarak devam etmektedir. Hayatını Doğaya ve Doğallığa adamıştır. Lise yıllarından beri yazarlık yapan Gök, ileride Senarist ve Yönetmen olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.