Paylaş

Son zamanlarda bir kült haline gelen Doğu Ekspresi hepimizin hayallerini süsleyen, unutulmaz anılar barındıran yaklaşık 25 saat süren bir yolculuktur.

Eşsiz bir manzara ile yapılan yolculukta farklı kültüre dokunmak ise insan benliğini geliştiren bambaşka bir olgu. Mart ayında yolculuk yaptığımız için kar oranı biraz düşüktü lakin yine de güzel görüntüler elde edebildik.

@KAMPYERİ SAYFAMIZI INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN !

Tren yolculuğunu eğlenceli bir hale getirmek tamamıyla sizin elinizde olan bir şey. İyi bir hoparlör ve led ışıkları ile kompartımanı hareketli bir hale getirdik. Bu arada trende yemek bulunmuyor. Bizim grupta bazı arkadaşlarımızın yaptığı nefis kek ve börekler ile atıştırdık ve Erzurum istasyonunda trene “cağ kebabı” siparişi verdik.

Ve 25 saatin sonunda trenden indik. Kurduğum ilk cümle “Keşke 40 saat sürseydi.” oldu.

Kars’ta yapabileceğiniz şeyler; Kars Kalesini görmek, Anı Harabeleri ve Çıldır Gölü’ne gitmektir. Bir de Sarıkamış’ta kayak yapmanın keyfi bir başka oluyormuş lakin bizim zamanımız kalmamıştı.

Eğer zaman sıkıntınız var ise araba kiralayarak her yere vaktinde gitmeniz mümkün. Bunun dışında dediğim yerlere servis aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Değinmek istediğim ilk şey Kars Mutfağı. Tadı hala damağımda olan yemekleri Hanımeli Ev Yemekleri Restoran’da keşfettim. Ayrıca yemeğinize Aşıklar eşlik ediyor ve eğlenceli müzikleri ile keyfinize keyif katıyorsunuz. İlk fotoğrafta Hingel ikinci fotoğrafta ise kaz eti mevcut. Kars’a gelip kaz eti yemeden dönmek olmazdı.

Sabahın ilk ışıklarında yola koyulduk ve Çıldır Gölü’ne gittik. O kadar soğuktu ki telefonum sürekli kapanıyordu.

Evet soğuktan telefonum kapandı. Dilerseniz göl üzerinde atlı kızak da yapabilirsiniz. Daha sonra Ani Harabeleri’ne gittik. Kars maceramı kısa bir video ile sonlandırmak istiyorum ve sizi Kars kültürünü deneyimlemeye davet ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.