Paylaş

Merhaba arkadaşlar gezerken dozunu kaçıranlara bu hafta da sizlerleyiz. Bu hafta sizlere Bozcaarmut Göleti’ne yaptığımız yolculuktan, gece saat 01:00’e kadar dinlemek zorunda kaldığımız çiftetelliden ve ormanın içinde yürüdüğümüz 15 kilometre yoldan bahsedeceğiz. Biliyorsunuz geçtiğimiz Pazartesi 1 Mayıs İşçi bayramıydı emekçilere kutlu olsun. Ama tabi biz de ekmeğini yiyelim dedik ve haftasonu ile birleştirip Bozcaarmut kampı yapalım dedik.

@KAMPYERİ SAYFAMIZI INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN !

İki arkadaşımızla birlikte toplam dört kişi çıktık yola. Otostop çok rahat geçti sağolsun Bilecik’te de bir veteriner abimiz bizi gölete kadar bıraktı. Tabi doğal güzellik olarak cennete düştüğümüzden yalnız değildik. Piknikçiler de vardı ve tabi partileyenler. Bizde tam anlamamış olsak da gece 01:00’e kadar ormanı inleten bir frekansta çiftetelli olsun Türkçe pop olsun arabesk olsun her daldan dinleyen komşularımız oldu.

Bozcaarmut kamp alanı mükemmeldi giriş ücretliydi kamp için çadır başı 10 TL ödedik. Lavabo, ocaklar, çöp kutuları ve kamelyalar vardı. Ayrıca her 200 metrede bir temiz su akıtan çeşmeler vardı. Dolayısıyla donanımlı bir kamp alanıydı. Göletin manzarası ve güzelliği kesinlikle çok iyiydi.

BOZCAARMUT MUTLAKA ZİYARET EDİLMELİ

Kampımız bitince çevre yoluna çıkmak için Pazaryeri’nin tersi yönünden ormana girdik ve yaklaşık 15 kilometre yürüdük ama o kadar temiz bir hava var ki ayaklarınız yürüdüğünüz yolu hissetmiyor. Yola vardığımızda bile yürümek için fazlasıyla enerjiktik. Eğer gitmek isterseniz tereddüt etmeden gidin çünkü ciğerleriniz bayram edecek bizden söylemesi a dostlar:) Hoşçakalın bir sonraki kampta buluşmak üzere 🙂

Bozcaarmut’un haritasına aşağıdan erişebilirsiniz 🙂 Bozcaarmut Göleti’de aynı haritada bulunmaktadır…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.