Paylaş

Birçoğumuz bisiklete çok küçük yaşlarda başlamışızdır. Ama nedense büyüdükçe bisikleti terk ederiz. Aslında bisiklet huzur, mutluluk gibi birçok duyguyu vermenin yanında inanılmaz tasarruf sağlar. İşimize, okulumuza giderken bisikletimizi kullansak fena olmaz mı? Hem ortamda farkınız hem de cebinizde paranız kalır. Misal ben yaklaşık bir buçuk senedir sadece bisikletimi kullanıyorum. “Sıcağında, soğuğunda, yağmurunda, karında” belki bu size delilik gibi gelebilir ama hayat biraz deli olmayı gerektiriyor yoksa hayat çekilmez 🙂

@KAMPYERİ SAYFAMIZI INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN !

Şimdik gelelim bisiklete başlama konusuna öncelikle bütçenize ve yaşadığınız yerin coğrafyasına göre bisiklet seçin. Yeni başladığınız zaman yokuşları çıkamayacaksınız belki lastiğiniz patlayacak yürümek zorunda kalacaksınız. Ama bunlar gözünüzü korkutmasın lastik tamir etmek çok kolay, yamalar ise kısa bur süre sonra ben burayı mı çıkamamışım diyeceksiniz emin olun.

Aslında bisiklet pahalı gibi gözükse de ileriye dönük baktığımız zaman hiç de bile öyle değil. Benim bisiklete yeniden başlamam TRT Spor’da izlediğim bisiklet yarışı ile oldu. Ertesi gün hemen depodaki terk edilmiş bisikletimi ele aldım ve kullanılacak hale getirdikten sonra binmeye başladım. Bu arada da bayram harçlıklarımı biriktiriyordum ve bu paralar ile bisiklet almaya karar verdim ama ailemi ikna etmek pek de kolay olmamıştı. “Bisiklete o kadar para mı verilir?” bizim en çok duyduğumuz laflardan biri bu olsa gerek. Neyse en sonunda yalvar yakar ailemi ikna ettim ve bisikletimi aldım. Daha sonra yaz günü bir işe girmiştim ve (kask, eldiven, tamir seti) gibi ekipmanlarımı tamamladıktan sonra bisiklet turlarına katılmaya başladım. Bir sürü güzel insanla tanıştım ve o içine kapanık çocuk artık açılmaya başlamıştı. Teşekkürler Bisiklet.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.