Paylaş

“Kanka sinekler için vücut spreyini ver. Sık bana. Daha çok sık. Hepsini bana sık.”

Artvin Borçka Karagöl Nerededir? Nasıl Gidilir?

Karagöl bir heyelan gölü. Vaktinde bir heyelan sonucu Klaskur Deresi’nin önü kapanınca bugün ziyaret ettiğimiz Karagöl oluşmuş. Ve çok güzel olmuş.

@KAMPYERİ SAYFAMIZI INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN !

Karagöl, Artvin’in Borçka ilçesinden 25 km. uzaklıktadır. Tabelalar tarif etmekte zaten bir süre sonra gelen Karagöl 6 km. tabelasından sonra macera başlar. Sizleri parkeli bir yol karşılıyor bu yol nedense benim çok hoşuma gitti, çünkü her bir tarafından sular akıyor. Biz 2 gün kamp attık dönerken sulardan birinde yıkandık. Güzelde oldu. Baya iyi oldu yalnız, buz gibi suydu. 6 km. sonunda giriş ücreti verip aracınızı otoparka park edip 200 metre orman içinde yürüdükten sonra Karagöl’ü karşınızda görüyorsunuz, göl etrafında tur atılabiliyor yalnız biraz çamurlu olabiliyor dikkat edin.

Borçka Karagöl’de Kamp Yaptık

Kamp yapılabiliyor, biz gittiğimizde gözününe hoş gelen yere atın çadırları dediler. Yalnız suya yakın olup kuru yer bulmak zordu bizde kendi yerimizi biraz onarımla yaptık. 3 çadırı sığdırdık ve keyfimize baktık. Bir kaç arkadaş bizden sonra gelip ücret ödemiş, biz ödemedik. Tuvaletler var, market yok. Lokanta tarzı bir şey var fiyatlar yüksek olunca yanaşmadık. Ayrıca mavi hortumun ucuna musluk bağlamışlar ve içme suyu ihtiyacınızı oradan karşılayabilirsiniz. Yazının başında ki cümleye gelecek olursak, çok fazla sinek var. Sinek diyemem, sinek dersem evde ki sineklere ayıp olur. Vampir gibi bir şey bunlar delik deşik ettiler bizi vücut losyonu kullandıysak da nafile, bağışıklık kazanmış namussuzlar. Ateş konusunda sıkıntı çıkarmıyor kimse zaten akşam olunca çalışanlarda gidiyor haliyle siz ve geri kalan kampçılar kalıyorsunuz.

Artvin’de İki Karagöl Var

Artvin’de 2 tane Karagöl var biri Borçka diğeri ise Şavşat. Borçka’ya her türlü araç gider hiç sıkıntı olmaz lakin Şavşat öyle değil, yolu biraz daha çetrefilli ve Şavşat’ta ayı tehlikesi var. Kamp sırasında muhabbetime gelen kişilerin dediğine göre giriş dışında bir de çadır başı ücret veriyormuşsun 25 TL gibi bir fiyattan bahsetmişti. Bizimde arabamız oraya gidemeyeceği için hiç zorlamadık. Ama bilin yani Artvin’de 2 Karagöl var.

Alışveriş konusunda Borçka merkezde alacaklarınızı alırsınız marketler bol miktarda var ama daha sonrasında pek bir şey bulamazsınız. Hazırlıklı gitmekte fayda var. Parkeli yolda Karagöl’e doğru giderken girişe gelmeden biraz geride soldan yukarı çıkan bir yol var o yolu takip ederseniz sizi tepelere götürüyor. Orada bir kaç göl var, ama baya uzun yürüyüş gerektiriyor.

Eğer gitmek isterseniz ve benim anlatmayı atladığım sizi sormak istediğiniz bir şey olursa iletişim adresim belli. Yinede hatırlatmakta fayda var instagram hesabıma “@yippo_supertramp” adresinden erişebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın… Keyifli kamplar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.