Paylaş

Güzel ülkemizin, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan küçük ama bir o kadar da büyük yürekli Karadenizli insanların hayatını sürdürdüğü Artvin ili, doğal güzellikleriyle adeta ”sizleri bekliyorum” diye biz macera ve kampseverlere mesaj yolluyor. Artvin ilinde bulunan doğal güzellikler, her geçen gün daha da fazla yerli ve yabancı turisti kendisine çekerken, bu doğal güzelliklerin başarılı bir şekilde koruna bilmesi de daha da çok ilgiyi arttırıyor.

@KAMPYERİ SAYFAMIZI INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN !

Doğanın Özü, Borçka Karagöl

Artvin ilinin Borçka ilçesinde bir dağın tepesinde yer alan Karagöl’de bu turistik ve kamp bölgelerinden bir tanesi olarak gözümüze çarpıyor. Borçka Karagöl kamp yapmak için gerçekten de müsait bir yer ve kendisini ziyaret eden bütün insanlara doğal güzelliğin ne demek olduğunu gösteriyor. Borçka Karagöl kamp için uygun bir yer olarak ön plana çıkıyor. Borçka Karagöl’de istediğiniz güzel doğal ormanlara ve harika fotoğraflara erişebilir, güzel insanlarla da bu Borçka Karagöl kamp ziyaretinizi daha da iyi ve eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Borçka Karagöl Kamp Alanları Çok Güzel

Borçka’nın en gözde eko turistik bölgelerinden biri olarak göze çarpan Borçka Karagöl’e her gittiğim de illaki bir kamp kurar ve doğanın keyfini sürerim. Kuş sesleri, serin hava ve bol temiz oksijen dedin mi işte benim de aklıma hemen Borçka Karagöl kamp alanı gelir.

Doğanın güzelliklerini sunmasının yanı sıra, iyi dostluklar edinmenizi de sağlayan Borçka Karagöl kamp, eşsiz tabiatıyla da göz dolduruyor. Borçka Karagöl kamp alanlarının da bir hayli güzel olması, sizi daha da cezbedecek ve kendisine çekecek.

Kafeler, Lokantalar ve En Önemlisi Tuvalet İmkanı Mevcut

Artvin Borçka Karagöl Kamp alanında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız çok güzel görünümlü ve hijyenik işletmeler bulunmaktadır.  İşletmelerde görevli kişiler bu gibi durumlara gerçekten de önem veriyor. Bu yüzden herhangi bir yiyecek zorluğuna veya diğer ihtiyaçlarınızı karşılamada güçlük yaşamayacaksınız. Rahat bir şekilde Borçka Karagöl kampın keyfini süreceksiniz.

Borçka Karagöl’de bulunan işletmelerin sahiplerinin de bu yöreden insanlar olmasından ötürü, ortam daha sıcak ve daha neşeli bir hal alıyor. Her akşam vaktinde eğer ki gitar çalan biri var ise, o gece sizin geceniz oluyor. Borçka Karagöl kamp alanının doğal güzelliği eşliğinde, belki de hiç yaşamadığınız güzel duyguları yaşıyorsunuz.

Artvin’de yer alan Borçka Karagöl kamp, sizleri bekliyor. / Murat Altundağ

13 YORUMLAR

  1. Merhabalar bayramda karadenize gelmeyi planlıyorum karagölde kamp alanına ulaşım var mı kamp ismi veya iletişim numarası mevcut mu bilgilendirme yapmanız mümkün müdür ? teşekkürler

    • Merhabalar Tuba Hanım. Karagöl kamp alanına maalesef ulaşım yok. Kendi aracınızla veya otostopla gidebilirsiniz. Biz otostopla gitmiştik Borçka Karagöl kamp alanına kadar.

    • Merhabalar Karagöl kamp alanında kamp yerine kadar araçla giremiyorsunuz. Aracı yukarı kısma park ederek karagöle iniş yapıyorsunuz yaklaşık olarak 50-100 metre kadar eşyaları taşımanız gerekiyor.

  2. Merabalar. Kamp alanının yakınında tuvalet ihtiyaçlarını giderebileceğimiz yer var mı. Çadır kurmak için müsait bi yer var mı herhangibir ücret ödüyormuyuz. Teşekkürler.

    • Erhan Bey merhabalar. Artvin Borçka Karagöl’de tuvalet ve işletmeler bulunmaktadır. Çadır kurmak için kamp alanı bulunuyor. Kişi başı kamp ücreti 25 TL’dir bilginiz olsun. Doğayla kalın. Buraya kadar gelmişken Şavşat Karagöl’e mutlaka gitmenizi tavsiye ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.