Paylaş
Amasra'da kamp yapmak yasak

Bir plaka daha! “Kafayı mı yedin sabahın köründe ne işin var?” dediler.

Bazen tek başına çekip gitmek istersin bir dağ başına ya da bir sahil kenarına kafanı dinlemek, kendinle dertleşmek, bazı şeyleri düşünmek için. Bunun sebebi de sebepsiz mutsuzsundur, ailevi bir şeydir sevdiğin kişi ile ilgilidir okulunla ilgilidir ya da hepsi vardır. O yüzden hiç plan program yapmadan sadece çantanı alıp çıkman gerek.

@KAMPYERİ SAYFAMIZI INSTAGRAM’DA TAKİP EDİN !

‘Doğaçlama Olarak Yola Çıktım’

Benim bugün ki yolculuğumda böyle hiç bir şey düşünmeden ayarlamadan bir anlık düşünce ile sırtıma çantamı aldığım gibi kafamın estiği, yolun götürdüğü yere gitmek için yola çıkıyorum. Çünkü hayallerini gerçekleştirmek istediklerini yapmak insanı mutlu etmeye başlar ve bunları yapmayı sürdürdükçe insan hep mutlu olur.

Ve bende daha önce hiç kamp yapmamış 0 tecrübeye sahip bir arkadaşımla birlikte Amasra’ya gittim sabah 9 gibi Amasra’ya vardık oturduk bir yerlerde kahvaltı yaptık sohbet ettik, deniz kenarında yürüdük 11.00 gibi de kamp yapmak için alan aradık bütün Amasra’yı sırtımda 60 kg yakın çantayla gezdim, Amasra’nın en yüksek kesin olan Boztepe’ye çıktım toplam 4-5 saatlik yani saat 3’e kadar kamp alanı aradık ama hiç bir yerde bulamadık.

‘Belediyeye Gittik’

Daha sonra belediyeye gittik sormak için ve burada kamp yapmak yasak dediler eğer yaparsanız ya biz geliriz ya da polis ekipleri gelir hakkınızda işlem başlar dediler bunun üzerine bizde daha fazla oyalanmayın Amasra’dan ayrıldık. Ama Amasra’ya geldiğinizde Boztepeyi, Boztepe’nin hemen karşısında duran timsahın kafasına benzeyen tavşan adasını ve onun hemen karşısında bulunan Atatürk’ün sırt üstü yatmış bir şekilde ve kafasının bir kısmı gözüken dağı görmenizi şiddetle öneririm.

Amasra Manzarası: Tavşan Adası

Hayat beklemek için gerçekten çok kısa hayallerinizi istekleriniz ertelemeyin ve başkalarına bağlı kalmayın hayatta tek olabilmeyi bilin ve mutlu olmaya çalışın. Çünkü ilerde bu zamanlar da yapamadıklarınız için çok yakınacaksınız ilerde keşke dememek pişman olmamak için bir şeyler yapmaya başlayın hemde bir an önce, hemen şimdi yola çıkmak gibi.)

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.