Paylaş
Akyaka'da Kamp Alanı: Karya Beach Camping

Muğla’da kamp yapılacak yerler arasında bulunan Akyaka; deniz ve orman kampı yapmak isteyenler için birçok alternatif sunuyor. @kampyeri olarak oluşturduğumuz keşif ekibine dahil olan @geziyagmuru Akyaka kamp alanları arasında bulunan Karya Beach Camping hakkında izlenimlerini yazdı. İşte Akyaka’da kamp deneyimleri. Akyaka’da kamp alanı blogunda Karya Beach Camping ile ilgili detayları kaleme aldı. İşte Gezi Yağmuru’nun Akyaka’da kamp izlenimleri…

Akyaka Karya Beach Camping’de Çadır Kampı Yaptık

Aslında Akyaka’da kamp alanı denilince akıllara önce Akyaka Orman Kampı gelir. Ben burayı tercih etmiyorum çünkü çok kalabalık ,benim istediğim sakinlik,dinginlik yok. Kalabalık olmasından ötürü tuvaletler,lavabolar pek temiz değil,çadırlar dip dibe vs. Tabi tercih edenlerde vardır ama ben size daha sakin, huzurlu, her şeyinden faydalanabileceğiniz bir kamp alanı önerisiyle geldim; “Akyaka’da Her Şey Dahil Kamp Alanı “Karya Beach Kamping”.

Akyaka’da Kamp Alanı: Karya Beach Camping

Henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş olsa da benim kalbimi fethetti. İster denize karşı ister ormana karşı çadırınızı kurabileceğiniz bir imkan sağlıyor size. Yukarıda söylediğim “Her Şeyden” bahsedeyim.

Karya Beach Camping’te Neler Var?

Akyaka’da bulunan kamp alanında neler var nelerden faydalanabiliyoruz, çekici yanları neler?

 • Öncelikle hepinizin merak ettiği şey ücretli; çadır başı ücret almakta 70₺ idi. Gitmeden arayıp fiyat güncellemesi yapmanızda fayda var. (adımı da verebilirsiniz 🙂 )
 • Daha sonra merak edilen bir konu elektrik . Olmaz mı uzatma kablonuzla çadırınızın önüne kadar bile çekebiliyorsunuz.
 • Tuvaleti, duşu, soyunma kabini, artı banyosu bulunmakta ve arıtma su değil. İçme suyu musluklardan akıyor; fakat biz kendi suyumuzu götürmüştük.
 • Gelelim mangal severlere; etimi, sucuğumu aldım ama çabucak bozuluyor diyenler için tesis size özel mutfağındaki büyük buzdolabından yer ayırıyor istediğiniz her şeyi buzdolabında muhafaza edebiliyorsunuz. Yine kendimden örnek verecek olursam kahvaltılıklarımdan, bakliyatıma, içeceğimden ekmeğime kadar her şeyimi buzdolabına koymuştum, merak etmeyin kimse sizin malınıza
  dokunmuyor. Bu arada mangal götürmenize de gerek yok o da var. 🙂
 • Bulaşıklarınızı yıkayabileceğiniz lavabolar mevcut.
 • Dilerseniz çadırınızın önüne kadar masanız da geliyor, hamaksız olmaz derseniz onu da isteyebilirsiniz.
 • Denize girip çıktıktan sonra güneşlenebileceğiniz şezlonglar ve şemsiyeleri de var.
 • Balık tutmak isteyenler sizi de unutmadım balıkta tutabiliyorsunuz hatta oltalar bile var.
 • Evcil hayvanınız var ise o da artık kampçı olabilir çünkü bu kamp alanında ona da yer var.
 • Araçla gelenler eşyalarını bırakmak için kamp alanına kadar aracını sokabiliyor, daha sonra siz de takdir edersiniz ki sıkışık olmaması ve görüntü kirliliği olmaması açısından araçlar dışarı alınıyor.

Akyaka’da bulunan Karya Beach Camping size tüm bu imkanları sağlıyor. Evet yanlış duymadınız bunların hepsi sadece gecelik çadır fiyatınıza dahil. Bu yüzden her şey dahil diyorum.

Karya Beach Camping İzlenimleri

Akyaka Karya Beach Camping’e Nasıl Gidilir?

Karya Beach Camping; Muğla’da Akyaka merkeze 8-10 km uzaklıkta bulunuyor. Akyaka Orman Kampı yoluna girdiğinizde yol 8 km sonra sizi yolun solunda kalan Karya Beach Campinge götürmüş olacak. Gece yolculuk etmemenizde fayda var, çünkü
sol tarafınız deniz sağ tarafınız orman, herhangi bir ışık yok araba farından başka. Gün içinde manzarayı izleyerek gitmek size de huzur verir. Yoldayken “Hala gelmedik mi, çok uzakmış gibi fikirlere kapılabilirsiniz.” çünkü yolu sık virajlardan oluşuyor. Ekstra olarak; çadırda kalmak istemiyorum ama doğada olmak istiyorum diyenler için kamp alanında konteynırlar mevcut. Geceliği 200 lira. Fazla gelmesin size çünkü içi çok büyük ve 6-8 kişilik bir aile,arkadaş grubu rahatlıkla kalabilir. Son olarak işletme her türlü kolaylığı sağlayabiliyor.

Akyaka kamp alanları arasında bulunan Karya Beach Camping izlenimlerim bu şekildedir. Akyaka’da kamp yapmak isteyenlere kesinlikle öneriyorum. Karya Beach Camping ile ilgili yorumlarınızı hemen alt kısımdan ekleyebilirsiniz. Aşağıda kamp alanıyla ilgili çekmiş olduğum videoyu izleyerek kanalıma abone olabilirsiniz. Doğayla kalın…

@GEZİYAGMURU INSTAGRAM HESABIMI BURAYA TIKLAYARAK TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

Paylaş
Önceki İçerikGürleyik Şelalesi Kamp Alanı – Eskişehir
Sonraki İçerikKapısuyu Plajı Kamp Alanı – Bartın
Gezi Yağmuru
1991 Trabzon doğumlu. Trabzon’da ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra Ankara Hacettepe Üniversitesi'nden mezun oldu. Hayatındaki gezme tutkusu ilkokulda çevre izcisi olmasıyla başladı. 2015’te evlenip eşiyle her fırsatta gezip, yeni yerler yeni insanlar kültürler keşfetmeye başladı. Memleketini hatırlamak adına yeşile kaçan, kamp kuran doğa aşığı, fotoğrafçılığı, seyahat etmeyi, kayak yapmayı seven, taze kampçı bir çift.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.